BMW e36 2.8 stroker

Stevan

New member
Da predstavim mog ljubimca, to je e36 BMW koji je poceo kao 325i sa 192 konjske snage, kako mi je to bilo malo odradio sam stroker na njemu tj ubacio sam drugu radilicu sa duzim hodom, druge klipove i klipnjace, pa je sada 2.8 koji postize 0-100kmh za 6.5 sekundi, i na 402 metra je 14.5 s.

Do sad uradjeno :
Klipovi od 2.8
Kovana radilica 1cm duzeg hoda od stare
Klipnjace 135mm
Dizne od M3 24lbs
Pletena izduvna grana od M3
Cip Dinan stg 1, kopija
Hladnjak ulja i kuciste filtera ulja od M3
Fan delete
Short shift

imam a nije postavljeno - supercharger eaton m62, napravljen drzac za s/c, napravljene remenice odnosa 2.6, intercooler, cevi, dva BOV-a. Cekaju se uslovi za postavljanje svega toga i jos po neceg potrebnog da sve to radi. Ocekivana snaga oko 300-320hp

evo nekih slicica
sa ovim felnama je do skoro bio, gume 205/60


17ice 8.5j nazad, 7j napred, 225/45 r17 sve 4 gume








i po neki video

trka protiv stock 2.5 coupea 192hp i malo krofna u krug drugom brzinom, oponent mi je kasnije prodao felne :D, ja sam u traci za preticanje, tada nisam imao pletenu granu i cip, ostalo da

[video=youtube;Qflv5H2hpUs]http://www.youtube.com/watch?v=Qflv5H2hpUs[/video]

zvuk iz kabine

[video=youtube;qpjG3isCgsk]http://www.youtube.com/watch?v=qpjG3isCgsk[/video]

trka sa kadetom gsi 150hp+ kn filter i sportski auspuh, meni je tada auto bio potpuno stock 2.5 - 192hp, zvuk sto se jace cuje je od kadeta, ja sam u traci za preticanje

[video=youtube;URPDL2RDEn8]http://www.youtube.com/watch?v=URPDL2RDEn8[/video]
 
Poslednja izmena:

M_M

Active member
Na lepom autu sve lepo stoji... :)

Odličan, svojevremeno, kao klincu, E36 kupei su mi bili jedni od najlepših i napoželjnijih auta..
 

Bogisha

New member
Moj ćale je kao mlad vozio ovo, i KLEO se u njega do skora! :D Onda je otkrio Fiat Cromu, i sad se kune samo u nju. :)
 

Zverco

New member
;) Lepo sam sam sebi rekao da Alfisti nisu za ovakve forume koji obradjuju kompletnu auto industriju, pa ni ja sam. Izvinjavam se sto postujem a nisam se jos pretstavio.
 

Stevan

New member
hvala narode :) jos kad legne munja od druga sibina :D

nisam naveo da auto fabricki ima vanos, za one koji ne znaju to je stelovanje usisne bregaste ecu-om radi boljeg obrtnog momenta jos od nizih obrtaja, radi tako sto do nekih 1500 obrtaja je bregasta zakasnjena da bi radio mirno na ler, zatim od 1500-5000 obrtaja bregasta je poranjena za 12 stepeni radi boljeg momenta u tom opsegu i posle 5000 obrtaja se vraca opet u zakasnjeno stanje radi postizanja maximalne snage, eto ukratko vanos objasnjen :)

takodje ima fabricki sper diferencijal koji se ugradjivao na top modele, zove se i limited slip diferencijal, na nekih 30ak % je zakljucan to znaci da minimalna snaga po pogonskom tocku je 30% cak i kad nije opterecen, u prevodu da je na snegu kisi ili bilo cemu ne moze da se desi da samo jedan tocak proslajfuje nego uvek oba. Sper diferencijal bas dosta znaci za stabilnost vozila u krivini i za dobar start pri trkanju na crtu :D

merio sam kompresiju pre neki dan, prvo zagrejao auto na radnu temp:
1-15
2-15.1
3-15.1
4-15
5-14.9
6-15
 

Stevan

New member
iiiiiiiiiii :D






Nitrous Express wet shot 35-150hp :)

sada koristim 50hp shot, za moj auto je bezbedno do 20hp po cilindru, znaci 120 moze bez problema da budem na sigurnoj strani, ali svejedno predobro ide i sa sadasnjih 50hp vise
5.9 sekundi do stotke iz mesta i to sa letnjim gumama, 13.6 na 402m, morace lamela da se zameni jer trenutno slajfuje u trecoj i cetvrtoj brzini, samo sa novom lamelom i zimskim gumama bi moglo nekih 5.7 do 100km/h i 13.3-13.4 na 402 moja procena.

Svecice su takodje morale biti zamenjene, stavljene su 2 nivoa hladnije, fabricke ne bi zadovoljavale
 
Poslednja izmena:

Milos CTS

Moderator
Do 75ks ti treba 1 stepen hladnije svecice
Do 150ks 2 stepena
Pravice ti problem zimi dok se ugreje auto
 

sibin

New member
nece da mu prave nikakav problem. ja sam vozio hladnije bakarne svecice. lepo si spakovao ekstra izgleda :D sad je prava zver.
 

Zoranic MNE

New member
ma dajte ljudi evo i ja sam Alfista, i dugogodisnji Fiatista :)

ali BMW samo oduvijek volio!

e36 meni jedan od najljepsih BMW-ova ikad! nekad mi je tata vozio e36 318is cabrio plavi, ja sam kao mali vazda nabijao glavu u farove jer sam obozavao one crtice na njima :) i nikad mi nece biti jasno kako neko moze skinuti stock farove sa e36 i ugraditi aftermarket :(

Inace strasan projekat, samo steta sto nije coupe, drug mi ima 325i coupe fantastican,i planira 2.8 stroke na njega :* nagovoricu ga da se reg na forum!

jedini minus ide na voznju pod dugim svijetlima zbog ne ispravnog kratkog,to ne volim da vidim!
 
Vrh