BMW e36 2.8 stroker

Sarajlic

New member
Boca ti nije pod dobrim uglom,stranu gdje je ventil podigni jos par stepeni ;)
Inace BMW je savrsen,svaka cast

Stevan

New member
Hvala svima :)

ma dajte ljudi evo i ja sam Alfista, i dugogodisnji Fiatista :)

ali BMW samo oduvijek volio!

e36 meni jedan od najljepsih BMW-ova ikad! nekad mi je tata vozio e36 318is cabrio plavi, ja sam kao mali vazda nabijao glavu u farove jer sam obozavao one crtice na njima :) i nikad mi nece biti jasno kako neko moze skinuti stock farove sa e36 i ugraditi aftermarket :(

Inace strasan projekat, samo steta sto nije coupe, drug mi ima 325i coupe fantastican,i planira 2.8 stroke na njega :* nagovoricu ga da se reg na forum!

jedini minus ide na voznju pod dugim svijetlima zbog ne ispravnog kratkog,to ne volim da vidim!

a ne druze to je bilo samo dan dva, i nije voznja pod dugim svetlima nego kratko je radilo samo levo, a maglenke su nadoknadile vidljivost svakako, mada je to odmah cim sam nasao vremena sredjeno..

Boca ti nije pod dobrim uglom,stranu gdje je ventil podigni jos par stepeni ;)
Inace BMW je savrsen,svaka cast
Boca ima fabricke drzace koji su sami odignuti koliko treba, tako da to ne bih dirao, mozda se na slici cini da je mnogo nisko :)

Poslednja izmena:

Wulle

New member
koliko ja znam boca mora da stoji pod uglom od 7 stepeni jedino ako se neka tehnologija nije promenila od tada :D Usput znam auto sa BMW foruma i redovno pratim desavanja oko istog a vlasniku sve pohvale na radu i trudu :) p.s. dodje mi da ti poklonim moje felne jer mi se zeludac okrene kada vidim ove trokrake :(

Stevan

New member
ahahhaa, bice bolje sta da se radi :) , morale su da legnu bilo koje 17ice jer na 15ice vise nije moglo da se vozi, a ove su original za e36 doduse

Djole_Alfa

New member
Bolje je da si sredjivao kupe.Ipak je on za trke.Ovo je vise auto limuzina preradjen u sportsku masinu.sve u svemu lep.

Stevan

New member
Supercharger postavljen, 0.35-0.2 bara pritisak od niskih obrtaja do max. Veliki dobici na obrtnom momentu, kako je pre najjace povlacio od 4000 obrtaja tako sad od 2000 i to jako do 6500 obrtaja. Sve radi na fabrickoj struji veoma dobro, na tom pritisku. Odziv gasa je neverovatan sa ovakvim tipom s/c.

Odnos remenica koji koristim 2.28. Interkuler ugradjen, bypass ventil homemade postavljen, radi kako treba, dok je pusten gas vakum povuce leptir i vazduh iz s/c ide u atmosferu, cim dam gas leptir se zatvori i vazduh ide u motor.. Spaner kaisa napravljen. Usis superchargera bolje odradjen, filter vazduha mi se nalazi u braniku. Supercharger portovan, i ispoliran najfinijom smirglom koju sam mogao naci, 1000. Za 5 min sve vratim na fabricko kad hocu da mi potrosnja bude normalna, skinem kais i crevo i stavim fabricko kuciste filtera i to je to. Jedino kad trebam opet vratiti kais i crevo da ga vozim sa s/c moram resetovati mape.
Ubrzanje do 100 se poboljsalo za vise od pola sekunde, tako da je sad 6sek do 100kmh.
Generalno ja sam veoma zadovoljan, skupljaju se pare za det3 i povecanje pritiska na 0.6-0.45, dizne za tu snagu i pritisak sam vec kupio, od lancie kappe turbo, 380cc na 3.5 bar, remenicu takodje imam vec pripremljenu da ga brze okrece.

[video=youtube;8BR1FuHjsCk]http://www.youtube.com/watch?v=8BR1FuHjsCk[/video]

[video=youtube;QFg4WCNGFrE]http://www.youtube.com/watch?v=QFg4WCNGFrE[/video]

Stevan

New member
hehe :D

Stajalo se na crtu sa calibrom 4x4 turbo c20let faza 2 oko 300hp, verovatno opelasi znaju calibru to je od brace Mitkovic ovde iz Kos. Mitrovice, ona je medju najboljim calibrama u Srbiji, razlika je minimalna, dva puta ja njega dobijem jednom on mene, prva dva puta on malo zakasnio jer lose presaltao u drugu, treci put ja zeznuo saltanje, uglavnom na letecem startu bi bilo potpuno isto koliko smo videli.

Bez nitra sam se trkao.

Poslednja izmena:

Stevan

New member
Tata mi je mehanicar za traktore uglavnom i neka starija vozila, pa se uz njega od malena ucio i vec dugo godina radim mehaniku za sopstvene potrebe posto u porodici imam 4 vozaca i poveci vozni park, radim mehaniku i drugima ali retko i samo ako mi je nesto zanimljivo. Pored toga sto volim mehaniku sam dipl inzenjer informatike pa mi razumevanje funkcionisanja ECU-a i elektronike motora ne pada mnogo tesko. Tako da mi sto se tice povecanja performansi na mom bmwu fali samo novca za delove, volje imam uvek :)

Poslednja izmena:

Stevan

New member
[video=youtube;mKNMurfXXS0]http://www.youtube.com/watch?v=mKNMurfXXS0[/video]

nista osvetljenje, bar zvuk tu :)
prva krivina druga brzina, druga krivina treca :)

Vrh