Audi Q5 2.0TDI Quattro S-tronic

M_M

Active member
Miroslave, koliko para to zadovoljstvo? Msm na folije...
Izašlo 730e za materijal+ruke, ali su folije (navodno) prvoklasne, sečene na mašini po merama iz samog 3M-a i sa garancijom od 5 godina. Za neki prosečan auto bi sigurno bilo manje, pošto cena ponajviše zavisi od ukupne površine...

Što se BMW-a tiče, o njemu (i dalje) sve najbolje. Jedini razlog prodaje je što sam se možda pomalo zasitio a ujedno počeo i baš agresivnije (sa BMW-om) da vozim, a to ne želim, pre ili kasnije se nešto loše desi. U principu želeo sam BMW X5, ali em minimalno 3000ccm (skupa reg.), jako skupo održavanje, nekako suviše "bling" ko da sam neki mafijaš, a na kraju i cena od oko 40k evra za X5 starosti 2-3 godine sa manje od 100.000km - ipak previše para, dok neki stariji sa 150 pa i više hiljada km neću... A X3 je dobar ali me nekako vizuelno ne oduševljava kao Q5 a isto je skup ili i skuplji od Q5.
 
Poslednja izmena:

M_M

Active member
Stavljen danas RaceChip Pro2, i oseti se razlika i na default-nom podešavanju... Bolje poteže tj. primetno oštrije reaguje na papučicu gasa pri svim obrtajima.

Jedino sam skeptičan prema potrošnji. Trebaće nekoliko dana da vidim i proverim. Lično bih bio zadovoljan samo da se ne poveća... Malo sam skeptik, u leru bord kompjuter sada kaže da troši 1.5L/h, a čini mi se da je pre bilo 1.2L/h, ali nisam baš 100% siguran.
 
Poslednja izmena:

Manja

Member
Sa box-om bord kompjuter vise ne prikazuje tacnu potrosnju...koliko sam ja upucen, moraces drugacije da izmeris tacnu potrosnju...
 

Mihailo

New member
Stavljen danas RaceChip Pro2, i oseti se razlika i na default-nom podešavanju... Bolje poteže tj. primetno oštrije reaguje na papučicu gasa pri svim obrtajima.

Jedino sam skeptičan prema potrošnji. Trebaće nekoliko dana da vidim i proverim. Lično bih bio zadovoljan samo da se ne poveća... Malo sam skeptik, u leru bord kompjuter sada kaže da troši 1.5L/h, a čini mi se da je pre bilo 1.2L/h, ali nisam baš 100% siguran.
Pa koliko ti ima konja sada?
 

M_M

Active member
Pa nisam merio... Ne znam ima li uopšte gde kod nas dino a da meri na sva 4 točka (pošto je quattro)... U svakom slučaju, razlika je lako primetna, pa ako je imao 170KS, mora biti da ih sada ima barem 190KS ako ne i nešto više, inače ne bi bilo tako primetno. Ono što je lepo jeste da je razlika primetna i na nižim obrtajima, dakle kriva obrtnog momenta i snage su generalno svuda "popravljene", a ne samo da je podignut njihov maksimum.

RaceChip je podešen na default setting, a kada bi se podesio na maksimum (ima dva obrtna višepoložajna prekidača za podešavanje), išlo bi navodno i do 219ks i 438Nm. Međutim, neću da "silujem", naročito nema smisla sad pred zimu... Možda se poigram na proleće, za sada sam zadovoljan, zaista bolje poteže u svim obrtajima.

http://www.racechip.com/chiptuning/audi/q5/q5./2-0-tdi-125kw/index.php

P.S. Da, znam da ima jeftinijih tuning box-ova, ali mi jednostavno ne ulivaju poverenje. A mape ne mogu da menjam jer bi morao da se otvara komp (EDC16), a onda bi izgubio garanciju jer se to može primetiti.
 

dejan

New member
Po mojim informacijama trebalo bi da Uzicani ako sve bude kako treba,na leto pribave novi dyno za 4x4 pogon.
Auto ti je jako dobar :RpS_thumbup:
 

M_M

Active member
A da te pitam nešto ako znaš? Jel taj tvoj motor isti kao onaj od 140ks?
To pitanje mnogi često pitaju i želeli bi odgovor da je sve isto samo druge mape, ali nije tako.

Iako na oko izgledaju identično, koliko znam, razlika je u turbini, diznama, izduvnoj grani, setovanju kompjutera i možda još nekim sitnicama. Blok motora je verovatno isti.
 

M_M

Active member
Jes', sada je koliko znam u dobrim rukama jedne mlade i fine gospođice... Dobro me je služila, i ostavila lepe uspomene sa putovanja po našoj lepoj Srbiji (Vitara a ne gospođica, da neko ne pomisli svašta)... :)

Prodata još u garanciji. Apsolutni max. ful opreme, koža, ksenoni, šiber, tempomat, itd itd. Pravo vozilo za ove naše krš puteve, budući da ima i polušasiju. Jedino je malo tromiji (13.2s do stotke) i samo 5 brzina, pa je bučan na autoputu, ali kome to ne smeta, odličan auto. Posle njega, ustvari jedno dobro vreme u paraleli, šibao sam BMW 525i M, totalna suprotnost Vitari.

E evo sada došao na neki kompromis, Q5. Značajno jači i startiniji od Vitare (ali i nešto nežniji za offroad), troši ko Vitara, a povlači ovako sa racechip-om još malo po skoro ko BMW... Iskreno, želeo sam X5, ali preterano je to. 3.0 minimum, preskup za kupiti, skupa registracija, skupo održavanje, imidž kriminalca... sve gore od gorega.
 
Poslednja izmena:

Aca BG

New member
Onaj ko je kupio 5icu od tebe je imao ludu srecu da naleti na tebe. Tako si je dobro cuvao, na slikama je kao nova.
 

Aleksa

New member
Kako radi taj S-tronic, jel kao klasican automatic ili kao na onim starijim a6 sa tom oznakom drzi obrtaje i linearno ubrzava? :D
 

M_M

Active member
Ovaj S-tronic je DSG 7-stepeni automatski menjač sa dva kvačila i diže obrtaje kao normalni menjač, tj. nije kao na starijim A6 ili A4 automaticima. Mislim da su taj stariji sistem automatskog menjača napustili.
 
Vrh