Aftermarket multimedia i navigacija

Space

Starosedelac
Urednik
Koju navigaciju-multimediju kupiti? Da li postoje rešenja koja treba izbegavati, a koja su stvarno dobra?
 

Milos CTS

Moderator
Za E46 najjeftinija na aliexpresu 200$ čini mi se sa nekim šklj OSom radi dobro ima iGO čita većinu video formata podršku za kameru, čita usb i sd kartice (jedna za navi, druga za media player), integrisan bluetooth i mikrofon. Mana, realno 4x25 izlaz pasuje 6/10 loši konektori (traže malo korekcije da bi se sve sklopilo). Tek u Sredu ću doći do kompa da pošaljem link. Lično bi jurio bar sa Android OS ako ne nešto kvalitetno tipa Pioneer, Alpina, Kenwood i sl....
 

Space

Starosedelac
Urednik
Evo šta sam ja sebi uzeo :) U pitanju je BMW X1 MM i navigacija, sa kamerom za gepek i centralnim jojpedom za manipulaciju.

http://www.aliexpress.com/item/9-Screen-Car-DVD-GPS-for-BMW-X1-E84-2009-2013-i-Drive-Autoradio-Head-unit/32264916960.html

[video=youtube;E9rvoJaouV0]https://www.youtube.com/watch?v=E9rvoJaouV0[/video]

[video=youtube;zjrKseRDuzk]https://www.youtube.com/watch?v=zjrKseRDuzk[/video]

Special Features: DVD Player,Bluetooth,Built-in GPS,CD Player,FM Transmitter,MP3 Players,Radio Tuner,Touch Screen,TV
Placement:In-Dash
is_customized:Yes
Brand Name:OEM
Model Name:C219
Resolution:800*480
Car Maker:BMW
Out Power:4*45W
Material Type:abs and metal
OSD Language:English
Digital Media Format:CD,DVD-R/RW,DVD-RAM,Video CD,Mp3,Mp4,WMA,JPEG
Color:Black
Display Size:9"
Item Size:1 din
Voltage:12V
Item Weight:4.3 kg
Operation system:Windows CE 6.0
Built-in bluetooh:Yes
Built-in 3G function:Yes(extra 3G USB dongle needed)
RDS function:Yes
Built-in DVR function:Yes(extra DVR camera required)
Steering wheel control function:Supported
Chipset:Cortex A8
CPU:1G MHz
RAM:512 MB
 

Space

Starosedelac
Urednik
Montirana u autu, sutra cu uradi neku fotku :) Instalirao sam iGO sa mapama iz Q3 2014te, sve radi kao sat. Ima brdo podesavanja, kvaliet slike je vrunski, odziv u treptaju oka, stvarno brzo radi. :)
 

Space

Starosedelac
Urednik
U kratkim crtama ja sam uzeo S100 C219 model. Ima pregršt opcija, kao što je recimo navigacija, DVD, TV, Bluetooth, konekcija na internet preko USB “dongle-a” za mobilnu mrežu (izveo sam kabl u kasetu). Ekran osetljiv na dodir je od 9” inča, sa rezolucijom od 800x480 piksela, ali realno u pitanju je odličan TFT ekran koji nema “glossy” efekat, tj. ne ostaju prsti, i površina je matirana.

Od konekcija, izvedena je i iPhone/iPod konekcija (opet sam je izveo u kasetu), tu je i USB konekcija sa AUX-om. Postoji skriveni/prekriveni konektor za mini SD karticu, tj. za dve mini SD kartice. Kad sam već kod SD kartice, ubacio sam IGO Primo softver sa mapama iz Q3 2014te.

Pored ručne kočnice nalazi se nazovi džojstik sa prečicama i centrifugalno orjentisanim „valjkom“ sa kojim se lako pristupa meniju. Ekran može da se podeli ukoliko se koriste dve funkcije istovremeno. Na slikama ispod pokušaću da prenesem neki prvi utisak :)



































 

Space

Starosedelac
Urednik
Realno i fabricka resenja ne radi auto maker, nego ih tenderski dobijaju ovakve firme proizvodjaci, smesteni bas u Kini i Tajvanu. Za ovu specifikaciju, jednostavno to je cena.
 

pedjam

New member
Kakva su iskustva sada nakon duzeg vremena upotrebe navigacije?
Kako ste instalirali dzojstik - da li je neophodno neko busenje ili secenje.
Hvala!
 

Space

Starosedelac
Urednik
Nemaš bušenja, samo se vadi postojeća čašica, i rastura centralna konzola da bi se sve iskabliralo. Međutim, kako i sam nisam imao vremena da se akam sa tim, to su mi sve odradili momci preko kojih sam istu MM i kupio.
 

pedjam

New member
To dobro zvuci.
Kako se ponasa plastika nakon rasturanja centralne konzole i naknadnog sklapanja - da li cvrci na neravninama?
Da li si zadovoljan sa navigacijom i sada nakon proteklog vremena koriscenja?

Hvala!
 

Space

Starosedelac
Urednik
auto sam prodao, ali sve je radilo kao sat, nije bilo tragova ugradnje, i nije bilo kako kažeš cvrčanja i slično.
 

pedjam

New member
Jel mozes molim te da mi posaljes kontakt podatke momaka preko kojih si ovo nabavljao/ugradjivao? Hvala
 
Vrh