VW EOS TFSI Project

Milos CTS

Moderator
Ma ima svuda rupa i lošijih puteva, uglavnom se trude da glavne saobraćajnice i autoputevi budu odlični ostalo slabije

M9
 

dropac88

Moderator
Ma ima svuda rupa i lošijih puteva, uglavnom se trude da glavne saobraćajnice i autoputevi budu odlični ostalo slabije

M9
Dodji do mene, nadjes li los put placam ti gorivo. Ali bez zajebancije, sidjes sa autoputa kad iz nemacke udjes vamo i krenes u planine. apsolutno nije bitno da li na tom putu postoje samo dve kuce ili dva sela mozes da hajcis auto 180 bez bojazni da ces naleteti na rupu.
 

M_M

Active member
Ja ti verujem. *ebiga, uređena država, pare se namenski troše a ne da se samo prelivaju u privatne džepove kao u Srbiji tako što se ugovori put (ili popravka puta) po paprenoj ceni, osrednjeg ugovorenog a katastrofanog izvedenog kvaliteta koji propadne posle jedne zime... Pa eto opet nove prilike za novu krađu dogodine... I niko nikad nizašta da odgovara.
 

MikiD

New member
@ dropac

Da li je bilo jednostavnije kupiti tfsi varijantu u startu? :)

@ M_M kod mene (periferija Nis-a) ima jedna deonica od ~1,5km, odradjen novi asfalt pre vise od 10 god. Bas na kraju te deonice se nalazi putarsko preduzece i fabrika betona. Mozes da zamislis koliko je opterecen put teskim kamionima... Mixeri kiperi, po nekad prevoze ogromne betonske stubove pod pratnjom.
Do sada se nije pojavila ni jedna jedina rupa ili neko ostecenje. Sto znaci da kad se odradi kvalitetno, skoro da ne treba nikakvo odrzavanje narednih 10-15 god
A po gradu milion primera gde se raspada asfalt svake godine :)
 

dropac88

Moderator
@ dropac

Da li je bilo jednostavnije kupiti tfsi varijantu u startu? :)

@ M_M kod mene (periferija Nis-a) ima jedna deonica od ~1,5km, odradjen novi asfalt pre vise od 10 god. Bas na kraju te deonice se nalazi putarsko preduzece i fabrika betona. Mozes da zamislis koliko je opterecen put teskim kamionima... Mixeri kiperi, po nekad prevoze ogromne betonske stubove pod pratnjom.
Do sada se nije pojavila ni jedna jedina rupa ili neko ostecenje. Sto znaci da kad se odradi kvalitetno, skoro da ne treba nikakvo odrzavanje narednih 10-15 god
A po gradu milion primera gde se raspada asfalt svake godine :)
Brate moj jeste. objasni ti to mom starom. Rekoh ja i za pare auta i ulozenog u ovo sto se sada radi se mogao kupiti normalan auto a ne VW. ima tu ukupno preko 30,000, Porsche da se useres i kakva crna 4 cilindra pod haubom.
Ali nije to to , potreba da se radi nesto na autu je veca
 

Rapture

New member
Eh, znam jednog.takvog, doduše cifre su puno manje, ali uzeo je Golf 3 VR6 i dok ga je doveo u full vozno i ispravno stanje plus što je uložio, mogo je komotno četvorku GTi ili nekog A3 1,8T pošto voli VAG... ali eto hoće radit na ovome i točka.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
 

drfedja

Member
Eh, znam jednog.takvog, doduše cifre su puno manje, ali uzeo je Golf 3 VR6 i dok ga je doveo u full vozno i ispravno stanje plus što je uložio, mogo je komotno četvorku GTi ili nekog A3 1,8T pošto voli VAG... ali eto hoće radit na ovome i točka.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
Bar ima VW sa 6 cilindara ispod haube.... :vicevi
 

dropac88

Moderator
Stavljen drugi interkuler, prvi nije odgovarao dole zbog maglenki. Nije bilo mesta za cevi i maglenke.
Stavljen Golf 6 R volan, ubacena jos danas druga navigacija, skracen menjac u oba pravca.
Sutra uvece idemo po auto.
Atest je u ponedeljak, posle toga odma na valjke,dizanje snage i custom izduv sa klapnom i onda je gotov.
Oduzio se projekt, kako god je stizao deo se skontalo da nesto drugo ne pase u kombinaciji sa tim delom.
Uskoro ce biti i druge felne






 

dropac88

Moderator
Otisli po auto,uradili probnu voznju. Skroz drugi auto sada, otisao lezaj menjaca ali sutra idemo na skup sa njim pa posle atesta ce se rastaviti menjac da se to koriguje. Do Kraja sledece nedelje bi dakle trebao da bude kompletno resen i atestiran. Sutra uvece stavljam slike sa skupa. Meni stigle felne za TT, za nekih nedelju dana dolaze amortizeri.




 

dropac88

Moderator
Bili na skupu, vreme nas malo ujebalo.
Juce na atestu, covek koji je prvi put rekao nece biti problem uneti motor pre nego sto je ista za auto bilo naruceno je sad napravio problem.
Obratili smo se u Tüv Salzburg, tamo je i kolega Danny svoj EOS R36 nosio jer su ga ovde zezali zbog karoserije.
Javljam se sa novim detaljima


 

Space

Starosedelac
Urednik
Koji bedak. Ja sam mislio da samo kod nas mogu ovako da "vozaju" krajenjeg korisnika, ali izgleda da sam u krivu. :)
 

dropac88

Moderator
Inace te ne vozaju nigde, ali Auto Tuning u Evropi je sve tezi cak i legalnim putem, samo uvode zakone jbt. Na 2000 kubika maximalna izmerena buka u voznji sme da iznosi 75dB (!?),u mestu 80dB sa 3dB tolerancije
Klappnu dobijes sa atestom samo ako ne mozes direktno ti da je kontrolises (izuzetci su auti koji vec imaju iz fabrike tu opciju), dodatno naravno i kostaju vise pa tako na primer moja BullX sa atestiranom klapnom kosta 3100 evra
 

dropac88

Moderator
Prosli atest
Danas stavljen novi izduv i downpipe, cim stigne klapna iz Nemacke ubacuje se i to i auto je gotov.
Sutra kad zavrse sa grillom ujutro ce doci kuci pa cu napraviti video




 

dropac88

Moderator
Stigao je kuci.
Otisli po njega ja sav pametan poneo kameru a kartica ustekana u laptop kako sam sinoc kopirao onaj video sa Audijem








 

dropac88

Moderator
Bili na valjcima
281 konj i 465 Nm sa 98 oktana
Danas bi trebalo da stigne klapna iz Nemacke

Vozio sam malo sa kamerom iza njega, lose vreme smo izabrali, radni dan, previse auta na putu
Moram jos da probam kameru sa unutrasnje strane da namontiram jer vetar ubi mikrofon
https://www.youtube.com/watch?v=svKUIBwV8OQ

 
Vrh