VW EOS TFSI Project

dropac88

Moderator
Napokon je dosao trenutak ugradnje novog motora posle dva odlaganja zbog selidbe radionice

Za sada stoji da je auto gotov za dve nedelje, videcemo sta ce sve da se zadesi za to vreme

Dakle umesto 2.0 FSI unutra dolazi 2.0 TFSI, za sada ostaje k03 mada sam ubedjen da cemo uskoro da vidimo k04 u njemu

-Sachs kvacilo
-HF Series usis
-HG Motorsport interkuler kao kod mene (moguce je jos da ce biti izmena)
-HG Downpipe sa dva HJS katalizatora
-oko izduva se jos diskutuje zadnji lonac JE Design, srednji Bullx sa klapnom ili mozda cak i ceo sistem BullX sa tri klapne, ili custom resenje od ProCharged-a

Space

Starosedelac
Urednik
Opa. Sve pohvale. :) Pratim.

Послато са HTC One E9PLUS dual sim уз помоћ Тапатока

dropac88

Moderator
Javise danas da ce morati da rade nesto sa sestom brzinom jer nesto ne pase , nisam ga nista razumeo.
Idem verovatnije za sat vremena i sam sa TT-om pa cu da vidim, novi motor je vec ubacen sinoc

gruigor

Moderator
Ovo će biti baš opasna mašina
Pratim detalje 😎

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

dropac88

Moderator
Nisam jos uvek stigao do radionice, danas sam kod svog radio servis, menjao kocionu tecnost, nove svecice skontao da izgleda moram menjati levi far zbog pozicije poceo je da skripi kod kocenja slicno kao kad kais ili spaner krene da skripi u leru ali ne mozemo da skontamo sta je.
Tek u petak ujutro idem u ProCharged jer lagano moram i foliranje da resim pre nego sto krenem za Banja Luku za 4 nedelje.
Cim budem bio tamo javljam se i stavljam malo vise slika, ovaj mesec me ubija i sa trazenjem i gledanjem novog stana plus posao plus dva benda

dropac88

Moderator
Bio,vid'o,os'o.

Stanje je sledece, VW je kod FSI modela prve serije uzeo petostepeni menjac i kvazi modifikovao da bi stavili sestu sto kod ovog motora ne pase. Menjac koji odgovara je onaj iz Golf V GTI, probace nesto da kombinuju. Ako ne uspe stavice jednostavno GTI menjac u njega i tek onda dolazi kvacilo.

Sto se tice izduva ostaje zadnji lonac koji je trenutno gore a ostatak BullX sa custom klapnom sto u prevodu znaci morace sastaviti izduv, odneti ga na atest, vratiti u radionicu i opet rastaviti i prepraviti srednji deo sa klapnom od R32 plus upravljanje preko daljinca sto zakonom ovde nije dozvoljeno (Vozac ne sme imati nikakav uticaj na klapnu, dozvoljena je samo ako je upravljana preko ECU-a ili preko pritiska izduvnih gasova dakle ako ovisi o obrtajima, zanemareni su veliki igraci tipa AMG,M,Porsche i slicno).

Ako sve prodje po planu sa kolegom Space-om u maju mozda sastavimo neki mali video za forum kada dodje.

dropac88

Moderator
Odem danas kad ono tamo oba EOS-a sa foruma.
Na nasem ostao da se uradi usis,interkuler,drugo vodeno hladjenje i gotov je

dropac88

Moderator
k03 a verovatno ce i ostati, za k04 opet treba utuci novaca jer da se uradi muski znas i sam gde moze da zavrsi cifra.
Mislim ne mora samo kod ovakvog projekta je bahato navrnuti samo vecu turbinu i cepaj. Krenes od bregaste pa na dalje i ode opet 4000-5000 iz dzepa, ovaj ni nije namenjen da bude trkalica nego - 2.0 FSI, ne moram da dodam nista vise. Jadan 220 jedva navuce sa 150 konja.
I ovako ce biti dosta snage, videcemo sta kazu valjci. Nasa ocekivanja su da cifra pocinje sa trojkom

dropac88

Moderator
I ceka se jos uvek. Bas se razvukli radovi. Prednjica na lakiranju i atest ostade.
Sa EOS-om,mojim TT-om,SWAT Touareg-om i ovim autom pored smo trebali ici za Bosnu danas da bi za vikend bili na Tuning Show ali eto nece nas, na Hondi pukao branik i nije prosao na tehnickom zbog izduvnih gasova

gruigor

Moderator
Eto ti belaja
Hocete uopste dolaziti?

dropac88

Moderator
Necemo, dva auta stoje u radionici a ja sam pljunuo ovaj mesec skoro 2500 na kvacilo,servis i zakupio sam podzemnu garazu jer mi je dosta grebanja auta po ulici. Kod mene finansijski ne bi bilo moguce preci preko 2000km i jos je bio plan da danas uvece krenemo i u ponedeljak tek da se vracamo.
Miki je isto hteo voditi zenu i decu pa da ona vozi hondu a on vw-a da se izloze svi, doce kolega iz svajcarske sa subaruom Bozo Tomic, mozda ga i znas. Mislim da na kraju jedini on odavde dolazi. Ali na godinu dolazimo sigurno ako nas ne ujebe opet ovako

gruigor

Moderator
A tako je to kad ne predviđeni troškovi izlete i neke sitnice upropaste planove.
U svakom slučaju biće ovde preneseni utisci sa show-a

gruigor

Moderator
Eto vidim nas Bozo sa SWAT Subaruom odneo nagradu. Bilo bi konkurencije da smo svi dosli
Znači bilo je auta kao nikad
Nisam 100% siguran ali preko 120 ih je bilo.
Uslikao sam 450 sličica, dok stignem postaviću ih.
Nisam stigao niskim popričati ali sam vidio i nekih bivših i sadašnjih članova foruma

drfedja

Member
k03 a verovatno ce i ostati, za k04 opet treba utuci novaca jer da se uradi muski znas i sam gde moze da zavrsi cifra.
Mislim ne mora samo kod ovakvog projekta je bahato navrnuti samo vecu turbinu i cepaj. Krenes od bregaste pa na dalje i ode opet 4000-5000 iz dzepa, ovaj ni nije namenjen da bude trkalica nego - 2.0 FSI, ne moram da dodam nista vise. Jadan 220 jedva navuce sa 150 konja.
I ovako ce biti dosta snage, videcemo sta kazu valjci. Nasa ocekivanja su da cifra pocinje sa trojkom
Pa ne možeš samo da staviš veći turbo, mada upgrade na K04 ne bi trebalo da je previše kompleksna stvar. Čak mislim da bi ti odgovaralo dosta fabričkih delova koje imaš. Sa običnom K03 nećeš izvući više od 250-260KS, K03S možda malo jače od toga, a za 300+ KS mora da ide veći turbo.

Vrh