Voznja sa kavezom u saobracaju?

Avaxx

New member
Zanimalo me je uvek da li je zabranjeno voziti auto koji ima kavez u saobracaju na putevima kod nas?
Neki drugar ima neku zamisao da budzi nekog golfa i da mu stavlja kavez,pa smo se zapitali da li je to uopste legalno? :D
Nisam to mogao da nadjem na netu nigde :p

Rapture

New member
Možda s atestom? Pitanje dal se isplati zezancija oko toga..

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

Avaxx

New member
Pa nisam siguran,bas ne znam gde mogu da pronadjem tu informaciju
Nzm da li zna AMSS..

dropac88

Moderator
Evo ja ti mogu reci za Nemacke zemlje da kavez mozes da kupis sa atestom ili da ti ga naprave pa ga nosis na pojedinacno atestiranje (radi se kod delova koji po papirima nisu predvidjeni za tvoje vozilo a postoji tacan opis testova koje mora da prodje)

Avaxx

New member
Evo ja ti mogu reci za Nemacke zemlje da kavez mozes da kupis sa atestom ili da ti ga naprave pa ga nosis na pojedinacno atestiranje (radi se kod delova koji po papirima nisu predvidjeni za tvoje vozilo a postoji tacan opis testova koje mora da prodje)
Jel to znaci da ne moze bas kompletan kavez da se ugradi nego samo neki delovi?
Kapiram da bi onda u slucaju sudara nekog izlomio a automobilu sa kavezom ne bi bilo nista

dropac88

Moderator
Kavez mozes nazad dakle od B stuba, evo ti primer poznanikovog golfa iz Svajcarske i jos par TT-ova sa foruma

Avaxx

New member
Kavez mozes nazad dakle od B stuba, evo ti primer poznanikovog golfa iz Svajcarske i jos par TT-ova sa foruma

Aha,znaci sve iza stuba
A jel i za to treba atest u ABS i napred ne sme uopste?
Pitao sam bas danas u tehnickom oni su mi pricali nesto kao treba ti atest u ABS-u ali nisu ni oni sigurni da li moze uopste :RpS_huh:

dropac88

Moderator
Ovde trebas atest za sve buraz. cak i ako hocu vece felne od predvidjenih, na primer meni za moj stoji do 18 inca a ja vozim na 19, dakle moram atestirati, uz vecinu felni koje nisu iz C segmenta dobijes papire, sad bas atest za felne kosta nekih 180 evra od ove godine pre je bilo 70.
Kavez napred ne sme koliko znam jer verujem da bi ga dosta njih imalo da je moguce uneti na bilo koji nacin.
Sad vec hoce da zabrane klapne na izduvu kompletno. do sada je moglo da se atestuje pod odredjenim okolnostima.

Vrh