Volani i oprema za PC/Konzole

Space

Starosedelac
Urednik
Ja sam kupio juče Logitech G29. Proba u narendih nekoliko dana. Kom je još uvek u fazi sređivanja, kabliranja, modinga. :)



Spakovan i komp:
Rampage V Extreme
Intel Core i7 5930K overklokovan na 4.5GHz sa 1.275V
32GB rama
256GB RAID SSD
GTX970
Vodeno hlađenje sa triple radom i zasebnim rezervoarom









 

MikiD

New member
Ja sam kupio juče Logitech G29. Proba u narendih nekoliko dana. Kom je još uvek u fazi sređivanja, kabliranja, modinga. :)
I kakvi su utisci? )

Ja sam 2007-e saznao za LFS. Posle mesec dana sam kupio Logitech formula force EX volan. U tom periodu najjeftniji volan koji nesto vredi, da ima FF. Solidno me sluzio, mana je mali zaokret 180 stepeni i potenciometar koji nije precizan kao opticki ili hall senzor

Aktivno vozio ~2 god. Ucestvovao u raznim ligama/trkama. Bilo je i endurance trka 4/6/12/24 h :D. Imao sam i par nastupa za "reprezentaciju".
Onda je razvoj igre stao a i meni malo dosadilo tako da sam prestao a vozim. Pre par meseci ponovo je pokrenut razvoj igre i ja sam poceo ponovo da vozim :D

Onaj stari volan sam u medjuvremenu prodao, tako da sad vozim misem.

Kupio sam skoro polovan (poluispravan) logi EX. Mislio sam da je problem u neispravnom adapteru/ispravljacu ali nije, riknuo je neki FF cip na stampanoj ploci. Volan je inace potpuno funkcionalan, rade tasteri okretanje, pedale, ali nema FF-a.
Posto nije to to, nema nikakvog osecaja u voznji, evo stoji ispod stola a ja vozim misem :D

Resenje je da nadjem stampanu plocu od nekog mehanicki rashodovanog EX-a ili da kupim neki drugi volan
 

dropac88

Moderator
Space ocekujem neki duel u skorije.

Ako vozis Project Cars ili Assetto Corsa javi se jer sam presedeo bas dosta zajebavajuci se sa FFB i FOV-om

Ne mora da bude trka, mozemo ovako samo da pravimo sesiju i usput skype ili slicno
 

Space

Starosedelac
Urednik
Moze. Ja za sad imam komp u raspadu. Cekamo novo vodeno. Ja vozim Grid Autosport. :)
 

Space

Starosedelac
Urednik
I kakvi su utisci? )

Ja sam 2007-e saznao za LFS. Posle mesec dana sam kupio Logitech formula force EX volan. U tom periodu najjeftniji volan koji nesto vredi, da ima FF. Solidno me sluzio, mana je mali zaokret 180 stepeni i potenciometar koji nije precizan kao opticki ili hall senzor

Aktivno vozio ~2 god. Ucestvovao u raznim ligama/trkama. Bilo je i endurance trka 4/6/12/24 h :D. Imao sam i par nastupa za "reprezentaciju".
Onda je razvoj igre stao a i meni malo dosadilo tako da sam prestao a vozim. Pre par meseci ponovo je pokrenut razvoj igre i ja sam poceo ponovo da vozim :D

Onaj stari volan sam u medjuvremenu prodao, tako da sad vozim misem.

Kupio sam skoro polovan (poluispravan) logi EX. Mislio sam da je problem u neispravnom adapteru/ispravljacu ali nije, riknuo je neki FF cip na stampanoj ploci. Volan je inace potpuno funkcionalan, rade tasteri okretanje, pedale, ali nema FF-a.
Posto nije to to, nema nikakvog osecaja u voznji, evo stoji ispod stola a ja vozim misem :D

Resenje je da nadjem stampanu plocu od nekog mehanicki rashodovanog EX-a ili da kupim neki drugi volan
G29 je odlican. Mana mu je sto nema preset podesavanja, sve mora rucno da se podesi. Imam ja Thrustmaster 430 sa FF odlican vokan, ako nekome treba.
 

Space

Starosedelac
Urednik
Sad nesto razmisljam da se ne bi oganicavali na jednu temu. Ko god hoce neka postavi temu sa stazom i igrom koju hoce. Ja cu ucestvovati u svakoj. :D
 

MikiD

New member
G29 je odlican. Mana mu je sto nema preset podesavanja, sve mora rucno da se podesi. Imam ja Thrustmaster 458 sa FF odlican vokan, ako nekome treba.
Meni treba volan definitivno :D

Ovaj EX tesko da cu uspeti da napravim (FF). A bas steta, izgleda bukvalno kao nov, kao da je vracen na reklamaciju sa fabrickom greskom i zamenjen novim.... I ovako bez FF-a za nekog ko ne vozi simulacije je odlican, za mene ne :)

Trenutno mi nije situacija da ulazem u nesto bolje :(

Sad nesto razmisljam da se ne bi oganicavali na jednu temu. Ko god hoce neka postavi temu sa stazom i igrom koju hoce. Ja cu ucestvovati u svakoj. :D
Da li imas LFS licencu? Tj pitanje za sve, ko ima lfs licencu? :)
 
Poslednja izmena:

Space

Starosedelac
Urednik
Sto se tiče voana, daću ga za koliko got ti smatras da je ok, za dalje moze na pm. Ja nemam licencu, ali mogao si u temi za takmičenje da napišeš koju, za sve neupućene. :)
 

dropac88

Moderator
Evo jos par slika koje sam zaboravio staviti, premestio sam SimRig iz dnevne
Namontirao sam Logitech Z906 sistem na sediste, Televizor na zid



















Sada je tahometar direktno iza volana i moze se podesiti mnogo korisniji FOV





i stari moj je u Novembru napravio slican setup samo je baza TR500S volan i umesto zvucnika je uzeo Astro A50 7.1 bezicne slusalice









 

MikiD

New member


Novo radno okruzenje, zahvaljujuci Space-u ;)

Prilicno dobar volan. Od logi EX-a bolji u svakom poglednu.
U odnosu na MOMO izgleda mnogo kvalitetnije, mehanicki bolje odradjen. Kombinacija prenosa preko zupcanika i kaisa plus neki lezaj na metalnoj osovini, Kod momo-a je sve plastika na plastiku... Jedino je momo mozda malo precizniji, ipak on ima opticki senzor a thrustmaster ima potenciometar.
Logi G27 sam vrlo kratko probao tako da ne mogu bas da napravim poredjenje...

U svakom slucaju ja prezadovoljan :D

Ostaje jedino da povratim osecaj za voznju volanom, sporiji sam po 1-2 sec u odnosu na misa :p

Trebalo mi je malo vremena da podesim FF, ima 4 slajdera, nije kao kod logi-a gde ide sve na 0 osim glavnel jacine FF-a
 

dropac88

Moderator
Formula ili GT verzija? Sa dodacima za mis i tastaturu,menjac ili bas samo osnova? Sa mnogo mogucnosti prilagodjavanja ili samo basic?
 

dropac88

Moderator
Nista, zbunio sam se, a nije mi palo na pamet da povezem sa porukom pre moje :D

btw, neki savet za podesavanje ffb-a??

u ovim podesavanjima volana bi master stavio na 90-100 i probao bi da vidim razliku sa ovim Auto-Center podesavanjima kod GT klase bi trebalo da primetis vecu razliku nego kod Open Wheel klase jer oni u glavnom imaju mali raspon okreta (ja ih uglavnom vozim na 9.0:1) pa ne okreces volan vise od 90 stepeni u stranu . Za driftovanje igra veliku ulogu
 
Vrh