Ulepšao mi veče... legendarni BMW E24 635csi

M_M

Active member
Nije baš sve cakum pakum i na svom mestu, ali je ipak za poželeti... Ovo je jedan od, a možda i najomiljeniji auto mog detinjstva. I dan danas mislim da je prelep i lepšeg dizajna od većine novih auta. Jednostvno legenda!

Snimljeno večeras (nažalost mobilnim, a osvetljenje kilavo ulično), ali nije ni toliko loše ispalo... Baš mi je ulepšao veče, moram priznati!!!

M90 motor, 3.5L atmosferac šestak SOHC, 310Nm na 4000rpm, 218ks na 5200rpm, 7.4s do stotke, 222km/h. Zadnji pogon naravno i to sa LSD-om.

Za današnje pojmove ništa specijalno, ali pre 30 godina je bilo za svaki respekt!






 
Poslednja izmena:

Rapture

New member
Baš je ljepotan, stvarno je prizor, uljepšao bi i meni ne veče nego tjedan :) Ludnica auto, prodavao se na njuškalu takav za 15k eura...
 

Joca

Moderator
WoW :RpS_w00t:

I ti si nama ulepšao :veseli: Prava retkost ovakvo stanje videti
 

Space

Starosedelac
Urednik
Realno ja ovaj auto nisam imao priliku da vidim jedno 10god, i tad ga nisam video u SRB nego u Zagrebu. Prava retkost :)
 

Milos CTS

Moderator
Zaboravio sam da pozovem Miloša ranije da nam se pridruži, a evo još par slika dok ne skupi vreme da ga lično predstavi









a ovakav je bio na početku
 

elas

New member
Auuuu ovo je remek delo BMW-a,odusevim se kad ga vidim,mada je sve redje za videti ali se nadje poneki primerak u gradu.
To su automobili a ne ove danasnje konfekcije i plastika.
 

Space

Starosedelac
Urednik
Ja imam ozbiljan problem sa impulsivnim kupovinama. Kad mi se nesto svidi ne razmisljam glavom, nego srcem. A ovo parce BMW istorije, hmmm verujem da bi svako od bas zeleo da poseduje. :)
 

M_M

Active member
Nije bila M divizija kao sada, ali u biti to je to, M635CSi i još M535i npr.
M divizija je osnovana 1972-ge i prvobitno je bila zadužena za za trkačke 3.0CSL i slične. Nakon početnih uspeha, BMW im je dao zadatak da se i "komercijalizuju"...

Tako da je prvi M izbačen 1978.-me i bio je M1 (E26). Potom su 1979 sledili M535i (M12), 1983 M635CSi (E24), 1984 M5 (E28), 1986 M3 (E30), 1988 M5 (E34), itd itd...
 

Nikoloski

New member
Iskreno, mnogo dobro izgleda. Nikada ga uzivo nisam video. To takodje dosta govori o ukusu vlasnika i kvalitetu vozila... uh...
 
Vrh