Ubacivanje volana za komandama

baltazar.serbia

New member
Poz, da li je moguce ubaciti volan od npr. golf 5,6, pola, ili bilo kog drugog vw modela na golf 2, ali da pri tome taj volan ima komande na volanu? Sve komande bi trebale da se povezu sa multimedijom ((ili da sluze kao prekidaci)) koju imam vec na autu (znaci +/- volumen, poziv i zavrsen poziv takodje ima opcija na multimediji itd)
 

Sale NB

New member
Nisam sasvim siguran kako je kod VW modela, ali kod većine modernih vozila, multimedijalni sistem i komande na volanu, kao uostalom i većina drugih komandi i uređaja, su umreženi sa centralnim kompjuterom u vozilu, putem can-bus magistrale.
S obzirom da tvoj auto nema kompjuter, niti koristi can bus komunikaciju, dugmići i multimedija se "neće razumeti" bez centralnog kompa. Mislim da je bolje i jednostavnije rešenje radio ili multimedijalni uređaj koji ima eksterni daljinski koji se montira na volan ili stub upravljača.
 

Sale NB

New member
Mislio sam da kupiš radio koji već ima takav daljinac, uglavnom se fiksiraju za kolo volana

Ovako nešto:



 

Space

Starosedelac
Urednik
Poz, da li je moguce ubaciti volan od npr. golf 5,6, pola, ili bilo kog drugog vw modela na golf 2, ali da pri tome taj volan ima komande na volanu? Sve komande bi trebale da se povezu sa multimedijom ((ili da sluze kao prekidaci)) koju imam vec na autu (znaci +/- volumen, poziv i zavrsen poziv takodje ima opcija na multimediji itd)
Za počerak, mislim da AIR bag nije isti, tj. da šema mora da se manja. Komande na radiju zavise isto od toga koji radio koristiš, pa otud i sema mora da se menja. Moze da bude veoma ozbiljan posao, a opet ne mora. Moraš da budeš jasan šta se uzima, tj. koji volan tačno i za koji auto tačno.
 
Vrh