the "KGT" project 2015 by dr. abarth and crew

ABARTH

New member
par drugara na okupu, sve neki vrsni me'ancari, na drugom kraju placa nekoliko puntica za rasturanje, jedan od njih HGT, aj kao nije neka ultra brza masina ali ako je stavimo u laganu skoljku.... dodamo malo nitra ... mozda i bude nesto od toga......

kupujem punta mk1, registrovanog, nije los, radice brusilica kao luda, ali prvo da se poigramo sa mehanikom

upoznavanje ce biti brzo, trkac i donator









ode mk2 u tri lepe, uzeli smo najbolje od njega :D

 
Poslednja izmena:

ABARTH

New member
ocerupasmo mk1, kupljen je od devojke koja je imala maler sa instalacijom, bilo je malo vatre i dima ali nista strasno



posle dosta sati cupanja, ciscenja i odmascivanja, dodje na red i da malo proradi pistolj za farbanje, pocinjemo sa epoksijem



jedna ruka je dovoljna, neverovatna transformacija :D



auto je crne boje, ali nece mu skoditi malo kontrasta



dok se to sve susi :) , pozabavili smo se sa prednjim trapom , skinut je most , sve je rastavljeno



letva je u dobrom stanju , nema nigde lufta , samo je jedna manzetna pretrpela ostecenje, to je odmah sredjeno




viljuske sam odneo kod ljube kugle na remont i nadam se da ih je dobro "zategao"



sve je lepo odmasceno, ofarbano i spremno za montazu



bilo je jos dosta radova i bice i slika naravno :D
 
Poslednja izmena:

ABARTH

New member
idemo dalje,,,,

montirane pedale i kocioni cilindar



odlucio sam da dobar deo struje i ostalih zajebancija premestim u kabinu kako bi motorni prostor licio na nesto





uzas,,,,, ko ce ovo da spaja.....



korisceno je mnogo nosaca kako bi napravili dva, posto je treci pasovao sa punta 2



srafovi, matice ,,,,, prva tura ,,,



izduvna grana je uradjena ,,, kao nova :D



drugi deo izduvne grane i poklopac motora



motor je konacno spusten

 

ABARTH

New member
sporo ide ali se nesto desava, trke u uzicu su otkazane i moram da priznam da mi je malo laknulo posto ne znam da li bi auto bio spreman ......

motor je ubacen i javili su se mali problemi na trapu, naime kocnice nikako da se uklope, imam jedan set klesta od jtd-a a glavcine od hgt-a su trenutno prikacene

primeticete da kacenje za klesta nije bas isto

na svu srecu imam i glavcine od jtd-a i konacno je sve leglo kako treba



prilikom sklapanja, primetio sam da desna poluosovina lepo leze u glavcinu ali prilicno nategnuto, ok resicemo i to, uz pomoc sajbnica pravimo malo dodatnog prostora :D



svaki sraf koji je steze mora biti podmazan :D :D



usput su i stigle felnice i distanceri od 16mm, nazalost nisam slikao distance



evo i jedna slika motornog prostora, ima tu jos posla ali nije lose zasad



resio sam da ozracim kvacilo i kocnice ali jednostavno mi se nije dalo, cilindar na pedali je procureo



tu sam malo izgubio volju i ostavio KGT-a da spava :D

 
Poslednja izmena:
Vrh