Subaru Impreza WRX STI

Shone STI

Moderator


Pozdrav svima. Verovatno znate dosta o ovom autu. Cuveni Japanac koji dolazi iz posebnog odeljenja STI koji je inace najjaci model impreze.
Moj ljubimac je 2005. godiste i imam ga nesto vise od godinu dana.
BOXER motor od 2000ccm sa TURBO punjacem koji snagu prenosi na sve tockove. Inace jos uvek fabricki 265 KS.
Kratak i precizan sestostepeni menjac.
Ono sa cime moze najvise da se pohvali jeste redukujuci diferencijal koji se pravi samo za STI verziju.
Pravo je uzivanje voziti auto kako po gradu tako i na otvorenom putu a definitivno najlepsi osecaj u brdovitim predelima gde postoje ozbiljne krivine.
Sigurno najveca zabava pocinje na snegu i probija smetove visine od preko jednog metra.
Toliko za sada ako negoga jos neato zanima neka slobodno pita. :)
 

M_M

Active member
Odličan, daj još neku fotku...

Imaš li snimak neke svoje uzbudljive vožnje?

Kakav je što se redovnog održavanja tiče, jer koliko znam Lancer Evo je užas (servis svakih 5000km, skupi delovi, itd...)
 

Shone STI

Moderator


Bice i snimaka sad malo slike.
Sto se tice servisa zavisi kako ga vozis.
Izmedju 5 i 10k mali servis + plocice. Lamela brzo ode kod takvih automobila dok ne naucis kako da ga vozis :). Uzbudljivo veoma posebno izmedju 4000 i 6500 obrtaja :D
 

Shone STI

Moderator
Ispred arene na gornjem parkingu :D
Ona prva je u zemunu u napustenom hangaru gde je sniman film Lavovi.
 

Shone STI

Moderator


Malo smo se igrali po blatu. Tog dana smo slikali jedan opasan crni STI ali sam ja pravio svinjac.

Moram da kacim jednu po jednu sliku jer ulazim preko telefona ne mogu drugacije.
 

alfa&omega

New member
Odlicna masina, za respekt. Jedino sto kod nje nikad nisam mogao da svarim enterijer, instrument tablu tacnije, mogli su vise da se potrude
 

Kaligula

New member
Svaka čast majstore............hebo enterijer....to je Boxerrrrrrrrrrrrrrrr,aaaaaaaaaaaaaaa
E to vam je deco pravi motor a ne one smešne skraćenice sa po 3 slova!
 
Vrh