Šta ste sve vozili do sad? (vaša bivša vozila)

RSS

New member
Prvo sam vracao pijane drugare kuci... Sedeo pio sokic i onda vozio kola. :)

Prvi auto mi je bio fica. Zastava 750LX
Posle toga Corrado G60, uleteo sam u neke pare i odmah sve spickao na auto.
Nakon toga sto sam na njemu kalirao kao lud, uspeo sam da turbinu sprzim, nisam ni verovao da cetkice mogu da se stignu. Njega zamenio za Golf II G60, koji sam prodao posle 3 odlaska u grad, lik mi je u kaficu ponudio pare i ja nisam gadljiv bio.
Nakon toga dolazi Yugo 60 u koji sam posle umiranja originalnog ubacio Tipo-v 1.6 motor. I taj auto je prodat brzo a ni on u oglasi nije otisao.
Posle toga sam vozio Golf II GTI i on se zadrzao skoro 5 godina i prodat je samo jer sam dobio sluzbeni pa je vise stajao nego sto se vozio.
Sluzbena je bila Astra G 1.7dti van.
Nakon toga je zena zatrudnela pa smo uzeli Picasso 2004 1.6i, On je ostao 2 godine i prodat je zbog preslabog motora.
Nakon toga dolazi Astra G 2.0 DTI koja je takodje ostala 2godine i prodata je jer sam pozajmio auto i vracen mi je polupan.
Sada vozim Focus 1.6 tdci ECOnetic ekonomicnu cekicaru i plan je da se zeni uzme neki mali gradski auto, a u tom slucaju se prodaje Focus i uzima veci karavan ili monovolumen.

Bilo je tu jos nekoliko automobila koji su dolazili kroz neke kompenzacije i odlazili jako brzo, ali ovi su sve vodili na moje ime.
 
Poslednja izmena:

BladeBG

New member
Moj prvi auto, koji sam mnogo voleo, bio je Audi 80 cc 1.6 dizel, 1985 god. Bio je star 22 godine kada sam ga kupio. Jbg, moralo je od necega da se pocne, nisam imao tada para za bolje. Bio sa srecan sto sam skupio pare i to da kupim. Mislim da, sto se tice mehanike nije bilo dela koji mi nisam promenio, ako se ne racuna sam motor. Inace trap, kocnice,...To je sve bilo novo. Za svoju snagu (40 KW) , isao je vise nego vrhunski. Bio je mali potrosac. Limarijski i enterijerski je stvarno bio extra.

Legendarnu ,,Kocku,, nasledio je, kako i u proizvodnji , tako i kod mene, cuveni Audi 80 ,,jaje,, 1.6 benzinac(sa plinom). 1989. godiste. Kada sam dosao kod coveka u Novi Sad, koji ga je prodavao i kada sam ga video, srce mi se vratilo na mesto. On je bio mnogo ozbiljnija varijanta od CC-a i ako je bio mladji samo 4 godine. Imao je i on svoje momente, ali kad se sve sabere, dobro je sluzio. Sa njim sam zamrzeo plin. I ako ga i pre kupovine ,,jajeta,, nisam nesto simpatisao.

,,Jaje,, je nasledio VW Passat B5 1.9 TDI limuzina, 1998 godiste, 90 KS. On je bio posebna prica. Velika udobna limuzina. Kada sam iz ,,jajeta, presao u njega, to je bila velika promena. Dobro me je sluzio, ali i ja sam ga cuvao.

Aktuelni auto mi je VW Passat B5 restyling 1.9 TDI , karavan. 130 KS, 2002 god. I ne planiram da ga menjam. Nekoliko meseci je kod mene i pokazao se vrhunski. Za sada, sem naravno servisa koji sam uradio kad sam ga kupio, nisam imao ulaganja i nadam se da necu imati sem redovnog odrzavanja.
 

milosabs

New member
Skoda Fabia 2 sport 1.6 16v

Moj prvi nov automobil koji sam samostalno kupio.Te vec davne 2008 posle dugog premisljanja i razmisljanja uzeo sam nju.Bila je Sport paketu,tvrdje trimovana sa jos nekoliko fabrickih dodataka.Motor 1,6 16v 105 ks koji se ugradjivao u prve serije EOS-a i Golfa IV-V,ujedno i jedini sesnaestoventilac pokretan lancem iz VW.
Sta reci o istom kada je uparen sa bio sa vrhunskim menjacem.Povlacio gotovo trenutno u svim rezimima voznje ali je bio i poprilicno rastrosan.U najboljem slucaju i to jako neznom nogom po gasu Fabija je tesko isla ispod 7,5.Medjutim danas vecina automobila sa atmosferskim motorom ima ovakve prenosne odnose kao Skoda a prost je primer da je pri 120 km/h bila na 3200 ob a pri tome je imala 5-to stepeni manuelac.
Sa njom sam presao nekih 35000 km da bi je 2010 godine prodao jer jednostavno ta cena koju sam dobio je bila vise nego dobra.Inace imala je zadnji difuzor,projekotrkse farove,4xair bag i tada jedan od redjih automobila u B segmentu koji je te 2008 dolazio sa serijskim ESP-om.eto toliko.
 

Kostam

New member
Ja sam do sada imao tri automobila.

Prvi sam kupio 2007. godine - Toyota Yaris 1.3 vvti, 2001. godiste.

Vrlo prostran auto na ustrp gepeka koji maltene nije imao, ali je bilo dosta mesta unutra, uzevsi u obzir kojoj klasi automobila pripada,

a uz to je i vrlo lagan bio, 780 kg samo, a 86 ks, pa je jako lepo isao.

Brzo sam ga prodao i kupio Mitsubishi Charismu 1.8 GDI Elegance, 2003. godiste, pocetkom 2008 godine.

To je automobil koji sam vozio pet i po godina bez dinara ulaganja (naravno, osim potrosnog materijala - gume, plocice, diskovi, mali servisi).

Tezak 1260 kg, 90 kw isao je i vise nego lepo, vrlo pouzdan auto.

I prosle nedelje uzeh Citroen C5, 2.0 HDI exclusive 100kw.

To mu je to manje vise.
 

Aleksaa

New member
●Peugeot 307 karavan 2004g.
•2.0hdi 66kw/90ks, oprema xs •Od 2006 do 2013 bio kod mene
•Prvi auto koji sam vozio ostao u lepom sećanju
●Škoda Fabia karavan 2007g.
•1.4 16v 101ks Elegance •Kupljena nova 2008god, prodata 11/2013 sa 285000km.
•Motor koji za moje potrebe ide fenomenalno uz smešnu potrošnju, na papiru je slab ali u eksploataciji odličan
•Odrzavan uvek u ovlascenom servisu kao čaša i dalje, jedino se volan okrunio jer je gumeni
●Golf V 2.0 TDI 4MOTION 2009
•Kupljen 10/2009, 118000km
•I dalje se drzi u fabrickom stanju, ali vec su delovi stigli na zamenu :-/
:-D

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 

golf4

New member
golf 4

evo odlucio sam da predstavim i jos jednu svoju vozlicu,mislim sad vec bivsu:RpS_laugh:
ovo sam vozio prije...
imao je jos i alu felne ali je slikano u zimskim uslovima pa je bio na celicnim :RpS_smile:








 

elas

New member
Ajde i ja da se upisem u knjigu utisaka samo one koje sam posedovao
yugo
lada riva
opel ascona 5 komada sa svim motorima
opel kadet e 1.6i
opel kadet e 1.6d
mercedes 123
opel senator a 3.0i
opel senator b 3.0i
ford tranzit
vw polo 1.6i
fiat panda
vw caddy
opel astra f
alfa 156 2.4jtd
alfa 156 1.9 jtd

valjda nisam nesto zaboravio
 

Djole_Alfa

New member
Evo jedne slike od moje Benke sto sam vozio...Kad sam bio u perioni..






je za sada sto sam uspeo da nadjem..postavicu jos u medjuvremenu..
Evo i golfa. 1.8 GTI ..Jbg izvinjavam se sto ovako objavljujem al stvarno me nesto net zeza..
 
Poslednja izmena:

dropac88

Moderator
Vw eos 2.0 fsi

Ova lutka vise nije kod mene (ali je ostala u familiji)ali red je da predstavim i nju, bila proglasena za auto meseca na Facebook stranici VW-a, auto je 2006 godiste, , motor 2.0 FSI 150 konja zadnji put kad sam sedeo u njemu prosli mesec je imao 57.000 na satu, radjeno dosta na njemu ,spusten,prosiren,menjana usisna grana,izduvna grana kompletna,unutra sve menjanno na LED, optika dolazi kompletno od firme JE Design, ugradjen isti hardver za muziku i telefoniranje kao i na trenutnom TT-u, felne dolaze iz firme Dezent 19", ne znam tacno naziv modela jer ih nema vise na sajtu u ponudi ,auto vozen samo preko leta tako da zimske gume ni nema,krov je dobio prepravku kod VW-a u servisu tako da vise ne pusta vodu na spoju sa stubovima,. Ovako prepravljen je bio uzivancija za voziti i dosta stabilniji od standarda ali u austriji raditi nadogradnju turboa (na primer S3 pa cak i samo na 03k turbinu) je skoro pa ne moguce finansijski.




































 

Joca

Moderator
:RpS_w00t: prelep!

Ništa lepše kada ostane u familiji, pa kada te mine želja on ti je u blizini...
 

dropac88

Moderator
nije ni daleko od mene, dve ulice,ali iskreno pored TT-a nemam vise zelju,razlika i u konjima i kilazi (bez turba nema sta ni da se prica dalje)i poziciji sedenja(posle audia ko da sam seo u kamion),menjac (ovaj kod TT-a je mnogo kraceg hoda ),odziv gasa,upravljanje, uvijanje karoserije....
 

Space

Starosedelac
Urednik
Slažem se. :) Ja bih još da se oprobam sa Porsche-om Cayman GTS u kombinaciji sa PDK menjačem. :)
 

dropac88

Moderator
Sledece na listi je iznajmljivanje r8 v10 u münchenu za rodjendan,na jedan dan,i drift akademija sa 370Z, probao sam BRZ (mnogo fin auto samo lenj na nizim obrtajima),M3 ,novi golf GTI, nikako da dodjem do porschea,valjda ce i to uskoro
 
Vrh