Renault Laguna II 2.0 IDE 16v 140 HP Privilege

Marko

New member
Pozdrav svima,danas sam se registrovao,ponosan sam vlasnik automobila Renault Lagune II 2002 godište 2.0 IDE 140 konja,prešao sam sa njom 135000 a uzeo je sa 107500,kupio sam je od jednog našeg bogatog prijatelja,koji zbog zdravlja nije mogao više dugo da putuje,u pitanju je privilege oprema(govorni kompjuter,esp,8 airbaga,digitalna dvozonska klima,merač pritiska guma,šiber elektro,elektro retrovizori sa električnim mehanizmom otvaranja i zatvaranja i sa grejačima,senzor sa kišu,senzor za svetla,xenon svetla,zavesice fabričke,pregrade za novine i druge sitnice ispod sedišta prednjih,pregrade u vratima,naslon za ruke sa čašama i pregradom za sitnice,child lock,12v priključak pozadi,isofix sedišta,polukoža,automatsko zaključavanje vrata,oduševljen sam,i mogu reći da nemam nikakve probleme sa njom,lampice ne pali,savršeno je ispravna,izmerio sam 7,7 sekunde do 100,vozio je 230kmh,inače u pitanju je Injection Direct Essence motor sa direktnim ubrizgavanjem goriva prvi u evropi,jedino što traži jeste što bolji kvalitet goriva,po kompjuteru koji me nikada nije izneverio,njegov prosek do 150kmh je 6.0 do 120 5.5 a kada se vozi dinamičnije do 200-220-230 prosek je 7,0 do 7,5,po gradu od 9,5 do 12 troši što zavisi od gužve zadržavanja itd... Šta bih rekao,auto ima 5 zvezdica,pali se na karticu,sve je na dugme,prepun elektronike,ali ta elektronika nije loša,bitno je kupiti automobil koji je održavan,i nikakve probleme nećete imati,auto imam skoro 3 godinu... Najudobniji u klasi,ne oseća brzinu,stvarno sam oduševljen,svako ko je pristalica francuske udobnosti i elegancije,preporučio bih,jer je ovaj auto pravljen za sva vremena,auto je kvalitetan i atraktivan,lepši od mnogih novih automobila,oprema je na nivou današnjice,po dizajnu je 3 puta lepša od ove najnovije Lagune III... moj savet,ne uzimajte ništa slabije od 2.0 i sa skromnijim paketom opreme,u suprotnom nećete doživeti draž francuske auto industrije... Motor od zamene do zamene ne troši ni gram ulja... Motor troši u proseku 2 litara manje od običnog konvencijalnog 2.0 16v od 130 konja,i 20% ima bolje performance tj ubrzanje i krajnju brzinu,nije podložan kvarovima,jer nikakve probleme nemam već pune dve godine skoro treću godinu... Od benzinaca samo 2.0 gt ili t,može i v6,ali ona je automatik,a automatici generalno imaju slabiji menjač koji je podložan kvarovima... Dizelaše ne preferiram,ali ne pljujem ih,nisu ni oni loše rešenje,pogotovo ako su dobri i ako nisu puno prošli,za odlične performance bih preporučio 2.2 dci od 150 konja + chip tunning,i onda će te biti ODUŠEVLJENI...

milosabs

New member
pazi taj ide motor je napusten od strane Renoa,sto zbog nepozdanosti sto zbog skromnijih performansi.Ovo sto si naveo o potrosnji,moze alinizbrdo

Iron Man

New member
Auto ti je u extra stanju, samo tako dalje održavaj. Nego su mi performanse pre ambiciozne za 140ks...jesi ti siguran da nije mapiran auto?

Sent from my HTC One S using Tapatalk

M_M

Active member
Ako su tačni podaci o performansama, nešto jeste dorađeno na motoru. Sa težinom od reda 1400kg i 140ks nikako ne može 7.7s do stotke i 230km/h.

Evo sad pogledah fabičke podatke, kažu max 210km/h i 9.8s do stotke...

Poslednja izmena:

Milos CTS

Moderator
Meriti max brzinu i ubrzanje po kilometar satu je sve samo ne ni približno tačno, samo GPS po vedrom vremenu i neki od Gtech, Vbox i sličnih uređaja mogu da budu merodavni

Masha

New member
Prvo auto ti je odlicno samo ga fino odrzavaj kao do sad..a sto se tice perfomansi i potrosnje posebno nije tu nesto dobro, kao sto je vecina rekla mora da ti je mapiran ili je nesto radjeno na motoru..ja sa svojih 130ks ne mogu da primaknem tim perfomansama a o potrosnji da ne pricam, nemoguce da benzinac trosi manje od dizela..i potrosnja na tim ogromnim brzinama pricam preko 200km/h da je 7.5l nemoguce. Ali svakako super Laguna i ubaci slike unutrasnjosti da parimo oci ;)

dzenan.jusovic

New member
super auto drugar!!! Svaka cast!!! Oprema je za puno uzivanje... Da bi kupio nesto iz Nemacke ergele sa ovakvom opremom morao bi da izdvojis cirka oko 100 000 eur novo ili 40-ak polovno... u opremi i udobnosti i jeste draz francuske auto industrije... "Made to enjoy and to be loved!!!"
Daj slike unutrasnjosti da vidimo kako autic izgleda unutra... spolja malo folija pozadi i 17'' felne i uzivancija... Neka te lepo sluzi super je auto!!! ;)

Marko

New member
Ljudi,stižu snimci sa dokazima,235 bez problema,i 7.7 sekundi do stotke,kako pritisnete gas (bez naglog puštanja kvaćila),znači da idete nekih 10 kmh i da naglo pritisnete gas dok je u prvoj brzini,on katapultira,šlajfuje,proklizava a na satu pokazuje 60 kmh momentalno čim pritisnete gas,auto ima direktno ubrizgavanje goriva (ubrizgavanje sa common rail granom,i visokim pritiskom od 150 bari) tako da ko se malo više razume u tehnologiju zna koliko je to veliki pritisak,i kakva je to eksplozija i brzina ponavljanja ubrizgavanja goriva,trkao sam se sa njom auto ide kao da ima 200 konja,mnoge Nemce sam porazio (a kladio sam se u pare,jer volim izazove),do 3000 kubika niko mi nije mogao ništa(BMW 320,325,AUDI 2.5,1.9TDI,AUDI 2.5 benzinac,BMW 520,525),znači snimke ću postaviti,nikakav problem nije,a proverio sam i tačnost kilometar-sata,i kilometar-sat ne laže ni kilometar (proverio sam gps uređajem i plus sam proverio policijskim radarom,drugar me je jednom prilikom snimio čisto testiranja radi),šteta što ne mogu nekog od vas da provozam,da se uverite i sami,ova je bila najskuplja verzija motora,prva i jedina u Renault-u u to vreme pa i do sada dok se nisu pojavili TCE motori,veoma skupa za proizvodnju i održavanje,napravljena od najkvalitetnijih materijala,proizvedena iz Renault Sport radionice (svi znamo da Renault Sport pravi motore sportskih performansi RS),retka sportska mašina,mnogi majstori nemaju blage veze sa životom,nemaju pojma ni kako se ovaj agregat rastavlja,pa pričaju neke gluposti,neke priče koje nemaju veze sa vezom.
I da vam kažem nešto,koliko auto ima konja to ništa vam ne znači dok ne sednete u njega i ne isprobate ga na auto putu,plus,mora se izučiti mehanika i tehnologija samog agregata,a što se tiče fabričkih podataka,99% podataka su lažni,na primer,za jedan motor su rekli da je njegova maximalna brzina 80 kmh,a ja sam stavio digitalnu kilometražu (125cc ima motor),recimo za potrošnju goriva,i za performanse i krajnju brzinu...
raspon brzina mu je sledeći,1-60,2-112,3-145,4-185,5-235 na 6400 obrtaja,a blokada mu je na 6600 obrtaja,eto toliko,pozdrav...

Marko

New member
evo sada ću vam postaviti malo više podataka o ovom čuvenom sportskom motoru i otkriti tajnu njegovih performansi i njegove ekonomičnosti http://www.autointell-news.com/european_companies/renault/renault-engineering/renault91.htm
ponavljam,direktno ubrizgavanje goriva(smeša goriva u obliku tankog mlaza linije smeše se ubrizgava direktno na sveću pod pritiskom od 150 bari!!! Jedino ko može da mi parira to je Laguna 2.0t od 170 konja i od 210 onda v6 od 207 i Nemci od 3000 cc(mislim na tdi),inače sam probao na desetine vozila(imam i svoj auto plac sa svojim uveženim vozilima,koje prodajem),ni jedan auto ispod 200 konja ne šlajfuje bez kvačila i ne nabija u trenutku 60kmh,ponavljam,kada budem imao višak vremena kačim snimke na Youtube,i ovde,podeliću sa vama svoja iskustva,a što se tiće same Lagune,prodao sam jednu čipovanu IDE,170 konja (sa vazdušnim filterom KN),ona je išla 250,uskoro očekujte moje snimke,i voleo bih jendom da vas provozam,da se sami uverite,kako je moćan ovaj automobil...

Marko

New member
mala korekcija što se tiče potrošnje,grad od 7,5-10 ne preko 12 koliko god da se iživljavate ili kolika god da je gužva u pitanju,do 120kmh 5,5 litara,do 140-6,6litara,do 160-7,2litara,do 180-8 litara,na 200 oko 9 preko 200 između 10 i 11,11 mi nije prešao kada sam ga držao blizu 240(235 kmh) (6500 obrtaja a na 6600 mu je blokada),ovaj motor nema veze sa običnim multi-point ubrizgavanjem (132 konja,100 kilowata),taj motor troši 2-3 litara više,i izvlači 220 kmh maximalno,dok ću moju Lagunu probati za novu godinu kada budem išao za Beč,držaću ga do daske punih 10 minuta,da vidim da li će pokazati 240 na satu ( i GPS),pozdrav

Vrh