Radio u kolima

simbe

New member
Pozdrav,

Imam fiat punto sa zvucnicima u vratima koji uz njega dolaze. Da li je neophodno da ugradjujem onu kutiju od radia kako bih slusao muziku ili je moguce nekako sprovesti kabel sa standardnim 3.5mm izlazom na koji bih prikacio mobilni telefon i slusao muziku sa njega?

simbe

New member
Paaa...standardno resenje ozvucenja je da kupim radio za kola, ugradim ga u kola i povezem sa zvucnicima koji se nalaze u vratima.

Ja ne zelim to.

Ja hocu da te kablove od zvucnika (ako postoje uopste) vodim do mesta gde bi bio radio, ali da probusim busilicom plastiku na tom mestu tako da samo ti kablovi izadju u kabinu (tj tamo gde sedim). Tu bi onda te kablove nakacio na neki adapter (recimo) koji bi imao 3.5mm audio ulaz kakav se nalazi na telefonima.

Drugim recima, ne zelim da dajem pare za radio ali hocu muziku u kolima :D

Da li iko zna gde bih mogao naci neku specifikaciju za elektroniku u fiat puntu kako bih sam mogao doci do nekog resenja mozda?

voodoons

New member
Pa zvucnici su ti pasivni, znaci, treba ti pojacalo neko od izvora zvuka do zvučnika... Ako povežeš direktno telefon na zvucnike i pojačaš, ostaces bez telefona... Ostaces možda i bez telefona čim povežeš...
Mislim, ono, hoćeš muziku, daj par crvenih za polovno ili 5-6 crvenih za neki nov uredjaj i slusaj muziku..
Druga opcija ti je BT zvucnik koji ćeš povezati sa telefonom i slusati muziku na njemu, ali opet iziskuje da zavuces ruku u džep/novčanik

Sent from mighty voodoo magic ;)

simbe

New member
Aha, tako dakle. Potrebno mi je pojacalo od mobilnog do zvucnika. A radio u samom startu ima ugradjeno to pojacalo u sebi.

OK. Moracu onda to da iskesiram. Jos jedno pitanje. Kada kupim radio, da li je ok da ga sam instaliram ili nije preporucljivo da se time bakcem? Imam semu povezivanja u "Uputstvu za upotrebu" koji sam dobio uz kola i ne deluje mi da je narocito zahtevan posao, ali ne bih da ulecem u nesto sto ce mi uzeti nepotrebno mnogo vremena.

elas

New member
Mozes ako imalo poznajes elektrotehniku...u suprotnom nemoj bolje plati 1000 din je ugradnja kod bilo kog elektricara.

voodoons

New member
Nije nikakv problem ukoliko imaš isti jack u kolima kao na radiju koji pazaris ali nije problem neki i ako nije ;)

Sent from mighty voodoo magic ;)

Rapture

New member
Ako je isti jack, samo prikopčaš, ako ne, kupi se muški adapter za jack od auta i ženski od radija (ili neka kombimacija toga, ne sjećam se točno), oba dođu sa golim žicama, zalemiš žice po bojama i spojiš. Ugl. bez problema se iskemija, radio sam to kod sebe.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

Gillonio

New member
Nadam se da na ovaj nacin mogu da dobijem odgovor na pitanje.u pitanju je fabricki audio uredjaj u mercedesu a klasa .168 model. U pitanju je fabricki audio uresjaj pod nazivom audio 10 cd koji cita samo originalne diskove i koji sezestoko muci u poslednje vrene sa tim. Ja imam sledeca pitanja da li moze neka preporuka gde se moze taj problemsrediti u koliko je to uopste moguce. I da li mi mozda preporucujeteugradnju nekog novijeg uredjaja, ali kapiram da bi ionako vec ruzna tabla bila jos ruznija. I da li postoji mogucnost da se ovi uredjaji kodiraju ili sta vec da bi mogli citati i mp3 diskove. Hvala

Vrh