Problem sa zupčenjem kaiša

djolegaf

New member
Pozdrav svima. Novi sam član ovde na forumu, i budući vlasnik automobila Peugeot 206 1.4 HDI. Auto sam kaparisao sad za vikend, nisam ga odmah uzeo, pošto ima problem koji je vlasnik po dogovoru rekao da će da reši. Naime, kako mi je objasnio, prilikom zamene zupčastog kaiša, došlo je do pogrešnog zupčenja(???), pa sada kaiš nije u fazi, ili tako nešto. Pošto ja nemam nikakvog iskustva kada su automobili u pitanju (ovo će mi biti prvi), poveo sam jednog kućnog prijatelja koji je profesionalni vozač i razume se u automobile. Vlasnik je rekao da je posledica tog pogrešnog zupčenja, kako sam razumeo, pad performansi motora kada se vozi preko 3000 obrtaja. Moj prijatelj je uradio probnu vožnju, auto po meni fino vuče, ali nismo uspeli da "dođemo" do 3000 obrtaja pošto je auto u selu i ulice nisu sigurne za takvu vožnju. Zaključak na kraju vožnje je da gas reaguje sa malim zakašnjenjem, ali auto fino vuče, ne guši se uzbrdo, motor ne duva, ne dimi iz auspuha, i ima miran rad. Ono što mene plaši je da, prilikom razgovora na ovu temu sa prijateljem koji takođe ima dizelaša sa turbinom, dobijam informaciju da ovo što sam pomenuo kao simptome može da bude i loša turbina, pumpa za gorivo ili nešto drugo, ozbiljnije od pogrešne faze na motoru. Znam da sam bio previše opširan, a da sam pri tom malo rekao, ali me interesuje da li ove simptome koje sam naveo stvarno može da izazove loše namešten kaiš, ili mi lik prodaje priču kako bi mi uvalio auto? Hvala unapred na odgovorima!
 
Vrh