Porodicni auto do 7500e

G4G1

New member
Pozdrav, interesuje me da li vredi uzimati passat karavan b7 1.4 tsi 2012. godiste jer cujem da imaju dosta problema sa lancima. Ima li neko preporuke za ovu cenu?
 

Space

Starosedelac
Urednik
Dobar je to motor, iako ne baš za Pasata, s obzirom na njegovu masu. E sad nisam siguran da ćeš naći 2012to za 7500e, sem ako sa autom već nije nešto u redu. Imaj na umu da taj motor u gradu troši oko 7-8 litara, u urbanoj sredini i preko 10, dok na autoputu se vrti na većim obrtajima i opet nije nešto proslavljen što se tiče potrošnje. Za laganju vožnju u ne toliko velikoj gužvi (kreni stani situacija), to ti je računaj tih 7-8 litara. Još jednom dobar je motor i problema sa lancem nema, akos e redovno menja, iako za taj model auta 2.0 dizel je prava mera. pa čak i 1.6D je daleko bolja opcija.
 

G4G1

New member
Dobar je to motor, iako ne baš za Pasata, s obzirom na njegovu masu. E sad nisam siguran da ćeš naći 2012to za 7500e, sem ako sa autom već nije nešto u redu. Imaj na umu da taj motor u gradu troši oko 7-8 litara, u urbanoj sredini i preko 10, dok na autoputu se vrti na većim obrtajima i opet nije nešto proslavljen što se tiče potrošnje. Za laganju vožnju u ne toliko velikoj gužvi (kreni stani situacija), to ti je računaj tih 7-8 litara. Još jednom dobar je motor i problema sa lancem nema, akos e redovno menja, iako za taj model auta 2.0 dizel je prava mera. pa čak i 1.6D je daleko bolja opcija.
Nasao sam u Svajcarskoj, pa bi sa carinom i svime izaslo oko 7600e, a dobro je sto je prosao svajcarski tehnicki pre 2 meseca, ne znam koliko si u tome, ali ako prodje taj tehnicki znaci da je sve u redu, jer ne mogu kola nikako da prodju i za najmanju sitnicu im kola ne prolaze na tehnickom. Sad bas gledam za te pare hyundai elantru i mazda 3. Sta mislis o njima, oba su 1.6 motori
 

Space

Starosedelac
Urednik
Pasat je bolji svakako. Korenaci su odlični, i njihovo vreme tek dolazi. Mazda 3 jel limuzina? Ako jeste, u tom slučaju obrati pažnju da prostor kod Elantre i Pasata je veći, konforniji su u svakom slučaju. Kodo platforma kod Mazde sa njihovom crvenom "candy red" bojom po meni njabolji spoj elegancije i mehaničkog sklopa.
 

G4G1

New member
Pasat je bolji svakako. Korenaci su odlični, i njihovo vreme tek dolazi. Mazda 3 jel limuzina? Ako jeste, u tom slučaju obrati pažnju da prostor kod Elantre i Pasata je veći, konforniji su u svakom slučaju. Kodo platforma kod Mazde sa njihovom crvenom "candy red" bojom po meni njabolji spoj elegancije i mehaničkog sklopa.
Da, mazda je limuzina, prostor znam da je dosta veci ali se bojim da su ti svi karavani istroseni, jer je dosta rizicno uvesti karavana buduci da neko ko uzme karavana ne uzme za porodicu nego ga gazi posteno. A mazdu sam nasao okej za te pare i elantra isto i jos im je manja kilometraza nego na pasatu i imaju servisne knjige i dosta manje trose od pasata.
 
Vrh