Poplave

Space

Starosedelac
Urednik
Ja sam bio ceo dan u subotu. Za čika šoneta znam da je počeo još od četvrtka ako me sećanje služi dobro. ;)

stefanan

New member
Ako neko ima stampariju,zna nekoga ko drzi,radi tamo a misli da bi vlasnik hteo da pomogne nek mi se javi na pp. Rec je o stampanju humanitarnih flajera

Milos CTS

Moderator
RAFTING TEAM "VIR" Pančevo

IZVEŠTAJ NAŠIH RAFTERA

Rafting tim VIR iz Pančeva je obučena ekipa za savladjivanje najvećih bujica i iz tog razloga su se odmah pojavili u Obrenovcu. Rafting Savez Srbije se odmah organizovao i odmah se pridružila i ekipa Limana.
Stigli su u petak rano ujutru gde su odmah krenuli u akciju spašavanja sa raft čamcima. Proveli su neprekidno 36 sati u vodi i na vodi. Po naredbi Žandarmerije PTJ i SAJ jedinica koji nisu bili dobro obučeni za ovakve situacije spasavali su najugroženije one koji nemaju gde da se popnu na sprat kojima je voda ušla u kuću. Ulazili su u dvorišta prizemnih kuća gde su bile jake bujice i bukvalno skidali ljude sa kreveta i ormana. U neka dvorišta nije bilo moguće ući jer su jake bujice pravile pritisak i nije bilo moguće otvoriti ih pa su u takve kuće ulazili preko krovova. Prizor je bio kao iz horor filma. U toku petka izvukli su na stotine ljudi i to sve isključivo veslajući. Bio je veliki broj trudnica čak i jedna trudnica koja se porađala, izvukli su je sa drugog sprata kroz prozor i odveslali do najbliže hitne pomoći. Bio je i veliki broj beba od samo nekoliko meseci. Spasili su i veliki broj životinja koje su bile zarobljene. U nekoliko navrata su morali da spasavaju i spasioce koji nisu dovoljno obučeni za jake struje gde im se čamac prevrtao sa sve ljudima i sreća da su se našli tu da ih sve izvuku na sigurno. Kada je počelo da se smrkava napunili su pun čamac vode i hrane i patrolirali celu noć i delili ljudima najpotrebnije. Tokom noći su izvukli desetak ljudi koji su bili najugroženiji. Čim je svanulo u subotu ujutru poslali su ih sa specijalnim jedinicama vojske Srbije da izvlače ljude iz OŠ Jefimija u naselju Rojkovac sa dva specijalna vozila Amfibija. Tokom subote iz tog naselja su izvukli oko 1.000 ljudi. U subotu popodne su delili hranu sa raft čamcima i kanuima koji su se brže kretali kroz vodu i i izvlačili hitne slučajeve, bolesne i trudnice. Noć u subotu na nedelju su odspavali nekih četiri sata i u nedelju rano ujutru počeli su akciju po naređenju PTJ i SAJ. Dobijali su određene adrese gde su spasavali hitne slučajeve i u toku nedelje je već dovoljno opala voda. U grad su ušli kamioni Vojske , Žandarmerije, džipovi PTJ i SAJ. Takodje veliki broj kamiona Crnogorske vojske. U nedelju oko pet sati popodne je rafterski deo posla je bio gotov gde su prepustili specijalcima da kopneno deluju i spašavaju ljude, Najveću podršku su imali od bataljona za protivteroristička dejstva (BPTD) specijalna brigada vojske Srbije. Nakon završene akcije na punktu kod hotela Obrenovac premijer srbije Aleksandar Vučić im je prišao i zahvalio se od srca i čestitao na hrabrosti. Jos samo da napomenemo imena članova tima: Nenad Miković, Branislav i Miroslav Barašević, Jovan Njagul, Nenad Tomić i Miloš Petrović.
Oni su i dalje u pripravnosti....

Joca

Moderator
... i šta smo naučili? :dupe:

[video=youtube;mHQQ-Bh1BZQ]https://www.youtube.com/watch?v=mHQQ-Bh1BZQ[/video]

Joca

Moderator
Evo šta dočekujemo na Đerdapu 1...

Inače, radi se na čišćenju u tri smene. Ovako će biti po priči, naredna tri meseca...

Poslednja izmena:

Space

Starosedelac
Urednik
Ja jocu ne mogu da dobijem, nedostupan je. Ima li neko predstavu šta se tamo dešava?

genca

New member
Samo cu reci blagi uzas.....svi mostovi sto nas spajaju sa ostatkom civilizacije....sruseni su.Joca je nedostupan jer nema mreze,samo 063 funkcionise.:mad:

genca

New member
Moje dve kolege nestali su u bujici,cela Tekija je evakuisana skoro sve kuce su zatrpane...strasno

gruigor

Moderator
Užaš, šta je ovo, odakle ovoliki oblaci kad nije nešto ni bili toplo pa da ispare tolike količine vode :pomoc

Valjda će se brzo smiriti ali nije nikako dobro

Joca

Moderator
Ljudi, samo da se javim. Kl nije ugroženo ali je infrastruktura i telekomunikacija mnogo oštećena. Okolna sela su u velikim problemima. Od mobilne telefonije radi samo Telenor, upravo mi je na kratko ustupljen WI-FI na uslugu. Čujemo se sledećom prilikom... :pivo

Joca

Moderator
Hvala Mare! Upravo nam proradila 064 3G mreža, za adsl moramo biti strpljivi.
Sitaucija je kao što sam pisao: Sam grad Kladovo nema oštećenja ali u okolini situacija je jako teška. Postaviću neke slike čim budem stigao.

Ps. Mada ste sve ispratili možda i više od nas jer pristup takvim mestima nije bio moguć.

NEVEROVATAN SNIMAK Bujica mulja zastrašujućom brzinom nosila kola i drveće kao čačkalice! http://blic.rs/i/495638

Poslednja izmena:
Vrh