Poplave

elas

New member
Ljudi informacija iz prve ruke sto se kaze..
TENT 1 je ugasen poplavljen,TENT 2 se gasi u toku noci ako probije privremenu barijeru,djerdap pusta vodu nekontolisano i tad turbine rade u malom kapacitetu tako da ce Srbija ostati bez struje.
 

stevak

New member
Dobar deo poplavljene Srbije je već bez struje jer je isključena zbog visoke vode. U slučaju da ispadne i TENT2, narod će smanjivati potrošnju ili će biti uvedene kratkoročne restrikcije.

Sve u svemu, ništa što već nismo imali prilike da preguramo i preživimo ;)
 

Joca

Moderator
Upravo su zvanično potvrdili na RTS-u ono što je elas napisao...
 
Poslednja izmena:

Space

Starosedelac
Urednik
Dragi Republikanci pozivamo Vas na humanost!

Svesni novonastale situacije oko poplava širom Srbije, vlada Srbije obavestila je danas građane da pomoć ugroženom stanovništvu u poplavljenim područjima Srbije mogu slati putem SMS poruka na broj 1003.

Isti broj važi za sve tri mreže mobilnih operatora (Telenor, Telekom i VIP).

Cena poruke je 100 dinara, a sredstva će biti usmerena na račun Vlade Republike Srbije posebno otvoren za prikupljanje pomoći, navodi se u saopštenju. Poruka ne mora da sadrži tekst može biti prazna, još jednom samo prazna poruka na broj 1003 je dovoljna da bi pomogli ljudima kojima je pomoć u ovom trenutku najpotrebnija.

Pokažimo da smo baš mi, sa AUTO REPUBLIKE, velikog srca.


POKRNULI SMO AKCIJU I NA NAŠOJ FB STRANICI, PO SLANJU SMS PORUKE ŠERUJTE I LAJKUJTE LINK ISPOD.
FACEBOOK LINK.
 

elas

New member
Pokazalo se bas u lepom svetlu solidarnost naseg naroda,jeste da smo jako cudna nacija ali u ovakvim situacijama smo bas kao jedni...
 

FILIP-M3

New member
Radim u Elektrodistribuciji Beograd,danas smo gasili sve i rasterecivali,sve komplet od splavova do osvetljenja je ugaseno.
Struja se nece gasiti,tent A je ugasen,a tent B radi na minimali,zato preporucuju stednju,jer kao sto svi umeju da popale sve,tent b nece mnogo izdrzati
 

stevak

New member
Radim u Elektrodistribuciji Beograd
Evo, da još jednom izrazim zahvalnost momcima iz ED koji su '99-e, u vreme bombardovanja činili nadljudske napore da bi građani što kraće bili bez struje iako je NATO činio sve da nas ostavi u mraku.
Koliko znam, vi ste spadali u svojevrsne heroje tog vremena a malo se o vama pisalo.

p.s. izvinjavam se na offu.
 

FILIP-M3

New member
Pricali su mi starije kolege o tome,da '99-e Amerikanci nisu mogli nista,oni pogode ispod avale napajanje,pola grada bez struje , za pola sata podignu ceo sistem :D i stvarno im se divim na tome
 
Poslednja izmena od urednika:

stevak

New member
Bacali su i onu paučinu po dalekovodima kad su ljudi morali da se veru po njima i ručno skidaju. Pa i tada je najduži prekid, čini mi se, bio oko 3 sata. A ta 3 sata bez struje u ratnim uslovima je bilo ništa za nas starije koji smo pamtili neka ranija mirnodopska isključenja od po 12 sati.
 

elas

New member
Sve je to srbin preziveo i opet na nama eksperimentisu...nikako da shvate da smo mi neunistiv narod i da njihovi eksperimenti ovde ne deluju
 

Space

Starosedelac
Urednik
Samo nemojte teorije zavere. Jednostavno nas je pogodila nepogoda i treba sto pre isplivati iz problema. I meni je kuca do danas bila do pola pod vodom. Sve se da srediti...
 
Vrh