Pogodi koji automobil je u pitanju :)

M_M

Active member
Moj novi mezimac. Elem, ovde samo da zaintrigiram raju, a predstavljanje sa slikama za koji dan u posebnoj temi. Iskusni poznavaoci i ljubitelji automobila bi trebalo brzo da pogode, pa da vidimo...

M_M

Active member
3 minuta, iz prve, svaka čast. Pravi poznavalac, nema šta, i najmanji detalj je dovoljan.

Trebalo je ovo da ostavim, bilo bi možda nešto malo teže, npr:

Poslednja izmena:

Aca BG

New member
Opet bih pogodio iz prve, Q5 mi se svidja mnogo!! Nek je sa srecom, nek te sluzi mnogo kilometara!!!!

M_M

Active member
Pravo da kažem, uzeo sam ga da bih se malo smirio, ovaj jer me ovaj moj BMW mnogo tera na nestašluke u saobraćaju u poslednje vreme... eh taj adrenalin.

Naravno Q5 sam uzeo polovnog ali solidnog, od prvog vlasnika i još neko vreme u garanciji kod nas.

Q5 je je odmeren baš kako treba. Dovoljno veliki za porodicu a ujedno i dovoljno kompaktan i za gradsku vožnju. Startan je, ali ne u tolikoj meri da bi provocirao žustru vožnju (2.0TDI 170KS, ali 1800kg)... Što bi rekli, taman.

Razmatrao sam razne opcije; npr X3 2.0d, ali je jedno 10-15% skuplji a ne sviđa mi nešto naročito njegov izgled, mislim OK je ali nisam oduševljen. GLK220 je 2.2L motor, i takođe me spoljni izgled ne oduševljava. Razmatrao sam i novi SantaFe, ali još nema polovnih, pa je em preskup za ono što nudi (nažalost, proizvodi se van EU pa je carina valjda 12%, zato je preskup), em pomalo trom sa 150ks motorom i svojim gabaritima. Sportage mi je nekako suviše mladalačkog izgleda, Honda CRV ima bednih 165mm klirensa i 2.2d motor, CX-5 takođe 2.2d motor, isto tako i RAV4, koji mi nekako nit smrdi nit miriše ... Eventualno bi došao u obzir XC60 D3 AWD, ali ih polovnih praktično nema u ponudi, Q3 mi je nekako premali tako da, eto Q5 mi je izgleda bio suđen...

Poslednja izmena:

Aca BG

New member
Nisi pogresio svakako, ja sam mladji pa bih mozda uzeo Sportage, ali na duze staze je bolji izbor sto se mene tice Q5. Ubo si i boju definitivno!

M_M

Active member
Još nemam pravih slika, osim jedne jedine, tako da novu temu, tj. predstavljanje auta za ovaj vikend nadam se... Do tada će i prvi utisci da se malo slegnu.

Voja

New member
Cestitam! Super je izbor, barem od ova tri navedena. I meni je X3 nekako ruzan, GLK mi se takodje ne dopada nesto a ML je nazalost i skuplji a i motori su svakako preko 2L. Mozda si mogao da razmislis i o nekoj Toyoti ili tako nesto, no nema vise veze Q5 mora da je bombona :)

Jel automatik?

M_M

Active member
Jeste isto ko beli Audi, samo crna Grand Vitara. :) Oprostio se od nje ovog proleća... Kupila neka fina cura a ja ostao na BMW-u, s kojim se brate nauživah ovog leta.

Došla jesen, dolazi zima, ponovo privlači 4x4.

M_M

Active member
Evo smirio sam se... ;-) Već koliko sutra nadam se ubacujem racechip... tek da se nađe još koji dodatni atom snage kad zatreba...

Vrh