Photoshop styling

Pranja

New member
Photoshop tuning- uzimanje slike stock automobila te izvršavanje virtualnih prerada.

To bi bila kratka definicija ove digitalne "umjetnosti". :D

Uspio sam iskopati svoje stare radove na tu temu-neki su stari i po 5 godina (najmlađi su 4 i pol :D ) pa se unaprijed ispričavam zbog loših detalja.

Nadam se da ima ovdje još nekoga tko se bavi ili se bavio s time jer nešto gledam da ponovo počnem pa bi moglo organizirati showroom. ;)































 
Poslednja izmena:

Joca

Moderator
Takodje bi moglo u ovoj temi da bude virtualna pomoć...

Npr. Ako se nekom članu svide neke felne, može na photoshop-u neko da mu odradi...

Extra tema... :RpS_thumbup:
 

Pranja

New member
Naravno, to nije problem.

Morat ću samo jedan dan uhvatiti vremena pa da provjerim znam li to raditi. Treba malo skinuti hrđu. :D
 

Space

Starosedelac
Urednik
Evo ja se nudim prvi :) Ko hoće nek okači slike svog auta, neko postavi slike ili naziv felni koje želi da promeni i pravimo za 5min :)
 

Joca

Moderator
Koliko felne mogu da promene auto, to je neverovatno. :RpS_wub:

Hvala Spacemaster! :pivo
 

Pranja

New member
Sve je dobro, samo što se i dalje vide bijele pločice ispod felge.

Ali barem se može reći da auto ima keramičke kočnice. :RpS_biggrin:
 

Rapture

New member
Evo jedan zahtjev, za felge, da budu iste ove ali crne.
Spacemaster mi je u PS već stavio gunmetal sive, ali neke druge, samo što mene sad zanima kako bi izgledale stock crne, jer ću ih najvjerovatnije lakirati.

 

Pranja

New member
To se radi tako da se napravi novi layer, kopiraju felge na taj layer, zatamne se skroz i onda se podesava prozirnost tog layera s crnim felgama dok se ne dobije zeljeni rezultat. :)
 

MAD SERB

New member
vidim da ima ljudi koji dobro barataju fotoshopom pa bi zamolio za malu uslugu treba da od dva znaka napravim jedan pa ako je neko voljan da pomogne
sa prve slike je potrebno ukloniti text da ostane slika turbine u krugu

sa ove druge slike potrebno je prebaciti slova i simbol na prvu sliku ali damo konture odradjene teget plavom ili crnom bojom

hvala unapred
 

MAD SERB

New member
nije problem nigde ne zurim ,kad stignes i vidi molim te malo ta slova uredi ovo je jedan nuspeli pokusaj bio
 

Pranja

New member
Evo ga. Bome moram priznati da nije bilo jednostavno- slike su male rezolucije pa sam morao dosta "čistiti" površinu oko logoa. Nabacio sam i novi ring oko turbine jer je onaj stari bio mrljav.

Stavio sam jednu jpg i jednu png, neka se nađe.



 
Poslednja izmena:

Space

Starosedelac
Urednik
Da li je ovo za logo?

Ako jeste ja bih išao na nešto jednostavnije tipa ovo ispod... (odlutasmo od teme) i naravno crvenu boju unutar lava obojiti u boje zastave Srbije... recimo.

 

MAD SERB

New member
Nije za logo, logo već imamo ovo je za znak za haubu planiram stikere da odradim i zalepim umesto fabrickog znaka,extra je ispao možda bi bio još lepši da su slova i simbol u krugu iste nijanse kao plava i to ta najtamnija nijansa u 'ringu' pa ako ti nije teško odvoji još koji minut za to.Hvala ti puno na pomoći :pivo:pivo
 
Poslednja izmena:
evo radova za moju lagunu kad sam hteo da je uradim pa mi drugar odradio slike da bih pokazao majstorima ali sam na kraju odustao ovde kod nas skuplja dara nego mera

inace kao prvu sliku sam hteo da je uradim


 
Vrh