Peugeot 307 XS 2.0 HDI

dzenan.jusovic

New member
Dragi drugari, ljubitelji autica sa lavom na nosu, sledi opis mog mezimca detaljno, nadam se da ce biti onih koji ce uzivati :)

Peugeot 307
- rodjen 10.09.2001. godine u Francuskoj i cekao celih 10 godina da postane mezimac :)
- 2.0 HDI motor (79KW - 107KS)
- XS oprema
* 16'' Alu felne
* Recaro sport fabricka sedista (polu-koza)
* 5 brzina manuelno
* 4 vrata
* 4 podizaca
* cd radio + cd changer
* senzor za kisu
* automatsko paljenje svetala
* digitalna klima

Ja na njemu do sada uradio:
- farovi Sonar (kratko svetlo socivo, pozicija beli prsten, pozadina crna
- stop svetla Dectane LED (crna pozadina, osvetljenje full LED)
- bocni migavci Dectane (crna pozadina, providno staklo)
- treci stop LED (crna pozadina, providno staklo)
- kratko svetlo Xenon, BEAR EXTREME SLIM CANBUS
- dugo svetlo Osram Cool Blue
- svetlo tablice i unutrasnje osvetljenje LED belo
- Parking senzori pozadi
- Kamera za voznju unazad sa displejom
- RC spojler na petim vratima (tzv 'kacket' - fabricki)
- MS zavrsetak auspuha (Made in Austria)
- zatamnjena stakla Lummar folijom (prednja bocna +30%, zadnja bocna i zadnja soferka +80%)
- u prednjim i zadnjim vratima BEAR trosistemski zvucnici
- u zadnoj polici dvije JBL elipse koje rasturaju od zvuka
- promenjena pozadine na kontrol tabli (plasma osvetljenje + crvene kazaljke)
- ugradjen tempomat
- ugradjen ZEDER
- promenjena rucica kao i kozna obloga rucice menjaca (Custome - vrlo lijepa)
- stavljenje Alu sport fabricke pedale
- Ugraden 3D Logo projektor u prednja vrata
- stavljenja "ajkula" antena na krov

U planu imam:
- Volan od 307 cc (sa sivim aplikacijama)
- felne 17''
- DVD radio sa integrisanim pojacalom i navigacijom
- Box chip tuning
- nize opruge amortizera
- ventilirajuci diskovi
- dodatna zastita od kradje
- enterijer (sedista kombinacija koza bokovi + alcantara sedalni deo)
- nebo i stubovi u crno/tamno sivo
- farbanje vozila u neku neobicnu tamniju sivu nijansu

Od servisa uradjeno sve i svasta, od gasenja i vadjenja FAP filtera, do promene kompletnog prednjeg trapa,
velikog servisa ulkjucijuci i remenik radilice i klime, itd itd...
Presao sa autom blizu 40 000km za dve godine i prezadovoljan!!!!
Slede slike da vidite kako sve navedeno izgleda uzivo!!!
Nadam se da cete uzivati!!!

[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
 

Joca

Moderator
Dzenane, super ti je 307. Nebo i 'B' stub ako radš, moj ti je predlog... crna sjajna folija
 

M_M

Active member
Odličan. Taki, sa tim motorom i XS opremom (samo 2004-to godište) sam i ja vozio u periodu 2008-2010-ta u generalno bio veoma zadovoljan. Ja klasu lepši od recimo od Golf-a IV-ke... Naravno nisam radio toliki stajling kao ti, nekako više volim "fabriku" uz eventualno minimalne kozmetičke izmene...
 

dzenan.jusovic

New member
Odličan. Taki, sa tim motorom i XS opremom (samo 2004-to godište) sam i ja vozio u periodu 2008-2010-ta u generalno bio veoma zadovoljan. Ja klasu lepši od recimo od Golf-a IV-ke... Naravno nisam radio toliki stajling kao ti, nekako više volim "fabriku" uz eventualno minimalne kozmetičke izmene...
Slazem se kad su u pitanju automobili iz klase (VW GOLF IV, Renault Megane, FORD Focus...), mislim da je Peugeot sa modelom 307 "pokazao" svima... Imaju prelijepu liniju... A i unutra su prostraniji, prijatniji za voznju... S tim sto VW ima prednosti po pitanju odrzavanja... ;) A sto se tice Tuning/Styling-a, ne znam, tesko je ne biti subjektivan kad pricas o svom autu, ali posle ovih stvarcica koje sam stavio spolja (farovi, stopovi, xenon, 'kacket'), ja kad prodjem pored fabricke varijante (pogotovo misleci na farove i stopove) cak mi i nisu previse lijepi... Kao da uopste nije u pitanju isti model... ;)
 

dzenan.jusovic

New member
Drugari, evo jos malo slika...

[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
 

Kula

New member
Skini mu bolan ova slova i brojeve nazad.Sada kada imas kacket mislim da ce ljepse izgledati.Veliki pozdrav prijatelju
 

dzenan.jusovic

New member
Nemas pojma od kada se kanim da to uradim :) Sve gledam, pa mjerkam, pa kontam da li da skinem... Zivota mi bas sam neodlucan... Ali sam planirao da maknem sve pozadi, cak i lava... hocu da bude Clean... Samo cu u desnom donjem uglu petih vrata staviti neku sport nalepnicu... ;)
 

Kula

New member
Lava ne diraj njega ostavi,jer ispod njega ima nekakvo udubljenje cini mi se. Probaj u photoshopu odraditi pa da vidis kako ce izgledati.
 

imperialbma

New member
Odlican!!!
Imao sam takvog do pre 6 meseci, na nejmu bile fabricke 17.
Bio sam odusevljen.
Kupljen na insistiranje supruge (moje).
Do tad sam bio jedan od onih koji je smatrao da nisu dobri, a da nije nikad imao takav auto.
Od tad oprezno pricam :)
Ti spomenu skuplje odrzavanje.
ja sam odradio veliki servis i kostao je duplo manje od velikog servisa za 1.9tdi (svejedno koja skoljka).
Trapovi jednostavni i jeftini za odrzavanje.
To je iz mog iskustva.
dve godine bio kad nas, 35000km presao 70evra bilo ulaganja u popravku.
Sad sam opet kupio 307, ali naj skromniju varijantu 1.4HDI.

Ovo gore sam sve rekao kako bih pohvalio tvoj auto
 

Iron Man

New member
Veoma-veoma lep i jedinstven PUG a moram priznati da si ga i lepo opremio :RpS_thumbup: plazma mi se jako dopada :RpS_thumbsup:
 

dzenan.jusovic

New member
@ imperialbma :

Hvala puno drugar!!! Drago mi je da ima onih koji nisu simpatisali pa su probali i okrenuli plocu kad je LAV u pitanju.. Ja sam prezadovoljan iskren da budem.. Da nije tolika ljubav u pitanju ne bih mu se ni posvetio toliko... Posebno sam odusevljen prednjim sedistima i komforom napred kao i motorom!!! Odusevljen.... 3 menjanja ulja za 2 godine, i od menjanja do menjanja ne trosi bukvalno ni kap!!!! Sipam Total 5w40 !!! Kad vlasnicima "nekih" drugih modela priredim predstavu tako sto podignem haubu i sklonim poklopac motora i izvadim merac ulja nakon sto upalim auto pa kad vide da nema ni isparenja ulja da izbacuje ni da dimi, oduseve se ljudi... A ja sam se nagledao golfova petica i sestica koji ne da bacaju ulje nego bruka kako prskaju... ;)
Za odrzavanje, sve je u rangu cijena kao i kod konkurenata, nista iznad, nekad je cak i jeftiniji... Jedini MOJ problem je sto sam sitnicar i hocu sve da dovedem u stanje SAVRSEN i UNIKAT pa to kosta i vremena i novca :)
 

Aleksa

New member
Odlican, nisam fan ovakvih stopova ali mu bas lepo stoje :)

Gde si kupio onaj svetleci logo sa pezoovim znakom koji si montirao cini mi se ispod vrata ? :D
 

dzenan.jusovic

New member
Drugari, sa velikim zadovoljstvom predstavljam svoj novi volan...
Zamisao moja, do savrsenstva dovedeno rucnim radom Dalibor Markov-a iz Novog Sada...
Ja sam blago receno bez teksta!!! ;)
 
Vrh