Peugeot 307 2.0HDi 16v Sport

Crn1

New member
Dakle, u pitanju je Pug 307 2.0 HDi, 136ks, 2006 god. Sto se tice opreme...pa, jednostavno receno, ima sve sto fabrika u tom momentu moze da stavi :igranje

Kupljen je na placu u Novom Sadu. Uvezen iz Italije od prvog vlasnika, tj vlasnice.
Na satu je pravih 130000km (provereno u ovlascenom servisu, postoji istorija servisa...)

milosabs

New member
Lep,mada iskreno nikada nisam cenio pug.Poslednji dobar i kvalitetan auto ove fabrike je bila 406-ca.Ne kazu dzabe majstori da je to najbolji auto koje je Pezo ikada napravio.

Crn1

New member
Hehe, veruj mi da sam ovakav trazio godinama :)
Cak je malo falilo da uzmem benzinca od 177ks, samo zato sto je u takvoj opremi bio, tj sve isto, samo je koza bila krem, ali sreca pa sam u medjuvremenu naleteo na ovog...bila je to ljubav na prvi pogled :)

Aleksaa

New member
Taj benzinac se vuce 100god na oglasima i deluje primamljivo samo ne znam kakva mu je potrosnja. :D Koliko te je izasao ako nije tajna? Moze i pm.

Aleksaa

New member
Cena je prostojna. 5000€ je po meni prava ali ajde 100+-. U svakom slucaju savrsen auto, nema sta da mu se radi ili dodaje. :D I nema stvari koja moze da ti nedostaje jer sve ima. :p

Crn1

New member
To je tacno, al opet..s te strane mozda i nije zabavno jer nema sta da se "budzi", ako me razumes :)
Mozda eventualno sredim muziku jer je dosta slaba za moj ukus.
Sve u svemu, ja sam prezadovoljan.

dzenan.jusovic

New member
Auto sve ima!!! Savrsen!!! Oprema je san svakog pravog ljubitelja autica sa lavom na nosu!!! Svaka cast!!! Stvoren za uzivanje! ;)

Crn1

New member
Resio sam da kompletno sredim audio sistem u auto, sto znaci da je u planu zamena svih fabrickih zvucnika, damperovanje, pojacalo i mozda woofer. Od svega ce ostati samo fabricki player zbog navigacije, telefona i tome slicno.

E sad, ima li neko neku pametnu povodom toga, posto mi ozvucenje bas i nije jaca strana?
U prednja vrata se planiraju 16-ke u kompletu sa visokotoncima za tablu. E sad tu me zanima pojam "skretnica"?
U zadnjim vratima 13-ke, klasicni koaksijalni dvo ili 3 sistemci (pretpostavljam da su trosistemci bolji)?
I na kraju, 4 kanalno pojacalo da sve to izgura.
Posle eventualno doje woofer i pojacalo za njega.

Moja pitanja su:

1. Koji su zvucnici bolji, dvo ili trosistemci i zasto?
2. Skretnice? Da li se stavljaju samo na prednje zvucnike, da odvoje zvuk za tviter i za mid ili..?
3. Da li postoji mogucnost podesavanja kvaliteta zvuka na samom pojacalu i da li postoji neki ekvilajzer da se ugradi?

Hvala :)

Poslednja izmena:

Crn1

New member
Dakle, posle malo "guglanja" na temu audio sistema za auto i konsultacije sa Koletom iz Sonic Boom car audio-a, pronadjena je idealna varijanta ozvucenja za moj auto i dzep :)

Prica ide ovako:

Na automobilu je odradjen kompletan damping svih vrata. Damping materijal je STP 4mm debljine, varijanta alubitul. Fabricki zvucnici su zamenjeni HERTZ-ovom Energy serijom. Ugradjeni setovi su ESK 165.5 i ESK 135.5 . Provuceni su kablovi za povezivanje aktivnog woofera, set kablova je Ground Zero GZPK 10-XLC. Posto je fabricki player i nema izlaz za pojacalo ugradjen je i RCA konverter signala Master Audio. U gepeku je aktivan woover Mac Audio SX 110. Ugradjen je i gain za kontrolu snage woofera iz kabine.

dusan92

New member
Bravo,odlican izbor! Sve pedantno uradjeno,verujem da je razlika neverovatna kad se sve spoji sa dampinranjem vozila i HERTZ-om. Ako nije tajna,zanima me cena 165.5mm zvucnika :)

Crn1

New member
Uh, ne znam tacno..oko 150e. Sve ukupno sa rukama je izaslo 500e + 200e folija za damping koju sam ranije kupio.

Vrh