Peugeot 307 2.0 HDI 79 KW

phantom

New member
Da predstavim i svog lava :RpS_wink: U pitanju je Peugeot 307 2.0 HDI 79kw 110 ks 2003. god :RpS_rolleyes: trenutno 173xxx na satu, i veoma sam zadovoljan s njim. U pocetku sam imao kvar kada sam ga kupio, trzao u voznji al sve je u redu i vozi se 2 god bez kvara (da ne ureknem :D) Motor je odlican i fino se ponasa, al nebi hvalilo jos malo ponija :D o udobnosti se nema sta pricati :RpS_flapper: Od opreme sadrzi standardno ABS, ESP, Automatsku klimu, Alu felge, lajsne u boji automobila, Board computer, El. preklopive retrovizore (kada se zakljuca sklope se) sva 4 el. podizaca stakla, itd itd.... Ubaceno komplet unutrasnje osvjetljenje SMD, na tablicu 5 SMD i na prednje pozicije 28 SMD, Uklonjeni okvirovi za tablice, izrezan branik odsjecena rora i stavljena druga rora. Stavljen sticker bomb na prednji lip i na poklopac od rezervoara. Toliko od mene :D

Kada je dosao :D

SMD:

Sitnica:

Sticker Bomb:

I konacna verzija:

Planova ima uvijek, al samo polako....

Joca

Moderator
Lepo, :palcevi daj neku fotku unutrašnjosti i pošto pišeš da imaš planove koji su to?

phantom

New member

Prvenstveno mi u planu xenon od 6000 k i razmisljam o US zmigavcima, pa cemo vidjeti za dalje :D

phantom

New member
Dugo nisam pisao, iskreno nisam imao ni potrebe pug se nije kvario niti se sta posebno radilo sem sto sam ga jos jednom polirao :RpS_lol: Za sada 186xxx na satu :RpS_lol:
Idemo sada:
Ubacen xenon 5000k, fantasticno svijetli i nikom ne smetam navece (msm niko mi bar blicao nije) :palcevi

Skinute naljepnice sa zadnjeg branika:

Skinut sticker bomb (trajao skoro pa godinu) i cisto da nije onakav lip, radi reda ubacio carbon:

I skinuta naljepnica sa 3. stopke (307), posto sam primjetio da ne rade koje diode i da zamijenim kad ono nekakav krkan prije mijenjao i razvalio stopku i staklo popucalo :zuma: pa sam lijepo 2 sloja folije za stakla i fino upasovao. (nije neravno isjeceno do slike je ;) )

Za sada u planu (nadam se da u Julu sve zavrsim) zatamnjivanje komplet osim prednje sajbe, uraditi podno osvjetljenje
(kod vozaca, suvozaca i iza) i farbanje felgi u antracit sivu

Evo koja onak:

phantom

New member
Mala sitnica, nisam htio napred, previse tamno :D (75%) Zadnju sajbu sam pokusao ali previse je zeznuta, pa mozda nekom pro odvezem kada prednje prozore zavrsim... A sto se tice prednjih bocnih, vidjecu ovih dana da stavim 30-50% :veseli:

phantom

New member
Prvo jedna pozerska :RpS_flapper:

Pa se juce malo farbalo (malo vise, kada sam zavrsio skontao da sam plocice prefarbao al nema veze :RpS_laugh: )

Kupljenja folija za prednja stakla (30%) al omisljam se jos stavljati, posto planiram na svadbu u SRB pa da me nebi peglali na granici :kafa ako ne ovih dana, poslije 9. Avgusta :igranje

Space

Starosedelac
Urednik
Bravo za rucni rad. Samo da su krakovi felni malo uzi da kljesta dodju do izrazaja bilo bi savrseno.

phantom

New member
Pugisa je trenutno na sipaj i vozi modu :D gdje i nece biti kada je litra Euro4 1.37 KM :D Evo par sitnica sto se desavalo na Pugisi:
Obiljezavanje Novogodisnjih praznika :D

Kupljen je i akumulator od 74ah sa dostavom 100 KM
Ne znam jesam li ikada cisce auto vozio:

Malo grublja voznja nije bila za moju rucicu mjenjaca koja je otpala, pa sam je zamijenuo (a i pocela se guliti). Nova 20 KM,

Posto je far poceo dobro da zuti i njega sam ispolirao rucno. Prvo Vodobrusni 800, 1500, 2000, 2500 pa 3m fina pasta i rezultat je sledeci

I skinute folije sa zadnjih stakala (amaterski fuser radjeno :D ) i zatamnjena i zadnja i prednja stakla. Zadnja 80% a prednja 65% pa uskoro radim zadnju sajbu i tamnim stopke

I jos jedna sitnica stigla... Oklop za kljuc, kada prebacim kljuc slikam originalno :D

Space

Starosedelac
Urednik
Bratić, znaš onaj zvuk iz horor filmova, kada se čuje oštar zvuk violine, e taj zvuk horoa sam čuo u glavi kad sam video tvoj neopran automobil :D Daj još koju sliku da postavimo sve na našu FB stranicu. :D

phantom

New member
Hahahaha poslom isao do Tuzle, dusa me bolila. Inace nikad prljav nije. Evo ide koja slika. Stigao i kljuc pa kad ga namjestim slikam.

phantom

New member
Opet sitnice i samo sitnice :D

Posto sam imao problema sa dugim svjetlom kod vozaca, raskupusao sam far i izolirali zice i naravno popravio :D Naime par puta blicnem i pregori osigurac, rjeseno uglavnom :D

Pa sam raskopao unutrasnjost. Nisu mi svjetlila dugmad na automatskoj klimi i svjetlo na upaljacu, naravno Apaurin i to je rjeseno :D

I napokon je docekan jubilej

Prije 2 dana odradjene stopke :D

To je to za sada, planovi se motaju po glavi al kad se stigne, sve postepeno :)

phantom

New member
Legla naljepnica za najmladjeg clana porodice :)

Zatim presvucen stub vrata u crnu sjajnu foliju

I danas legle 17-ke Alutec 25ET 7JOT sa 225/45 zr17 Mselin gumama

Vrh