Peugeot 207 1.4 HDi Trendy 2007. godište - КриЗни Зdition

zezam krizu

New member
Pozdrav svima, 3.3.2013 pazario auto, i registrovao ga sledeceg dana, presao 103.500km originalnih kako mi je tvrdio prodavac, uvezen je iz Italije. Po informacijama sa service box-u na internetu, ovaj moj ima Trendy opremu, isporucen vlasnici 4.9.2007, i imao je 2 godine garancije, i ima 3 odradjena servisa prema evidenciji servisne knjizice.

Zasada na njemu od kada sam ga kupio, promenjeno je:

- 2 letnje gume GoodYear GT3
- 3 sijalice na konzoli za osvetljenje komandi klime i ventilacije
- par sijalica na pozicijama i na tablicama
- prekidac stop svetla, tj. prekidac kocnice
- preko dijagnostike je ukljuceno da se pri paljenju vozila upale kratka svetla.

Sledece nedelje radim mali servis (to sam trebao da uradim jos kada sam ga kupio, ali mi se nije dalo). Trenutna kilometraza nesto vise od 110.000km. Prosecna potrosnja je oko 5.7L/100km, da ga vise vozim na otvorenom, bila bi i sigurno mnogo niza :RpS_wink:

Toliko zasada.

Poslednja izmena:

Space

Starosedelac
Urednik
Prava mala zujalica sa sve koji ne žele da bacaju pare na gorivo. Uz stelovanje pritiska u gumama, zna da se spusti potrošnja još dole, glupo zvuči ali probao na istom autu. :)

zezam krizu

New member
Hvala momci.

Danas sam kupio delove za mali servis za svoj 207 u Panteru na Zvezdari, porucio telefonom danas da pripreme, kada sam stigao, pitali me za porudzbinu, cekao sam oko 5 minuta da donesu delove i to je to. Purflux filteri i Total 5W40 ulje 4 litre.

Cena delova je otprilike ova (nije mi racun pri ruci, ovo navodim cene koje mi je Panter napisao u martu 2013 na PKS-u):
filter ulja 958din
f.vazduha 1017din
f.klime 1455din
f.goriva 4650din
ulje 5w40 total 708din 1L

i da na ove cene imaš 10% popusta kao član kluba!

Sve ovo sa popustom me je izaslo 9.702,00 dinara. Svidja mi se sto imaju delove i za Renault gamu, tako da cu verovatno i kod njih da kupim delove za svoj Renault Fluence.

Topla preporuka sto se njih tice.

Inace, danas sam se castio sa H7 NB+ sijalicama, dojadilo mi je vise da gledam kako mi desna sijalica slabije radi, kupljen par u AP Sport-u na Vozdovcu. Cena je bila valjda 2.370 dinara. Danas kada sam menjao sijalice, vidim da je sa razlogom desna losije svetlela, kontakt koji se stavlja na sijalicu se delimicno rastopio, a kontakt sijalice je bio delimicno ostecen. Sada, kada sam stavio NB+ sijalice, definitivno jace osvetljenje imam.

Sutra radim servis kod majstora i eto tako.:RpS_sleep:

Aca BG

New member
E slike su ti mnogooo velike daj ih malo smanji :RpS_biggrin:

A Peugeot je dobar!! Skupi mu filteri.

zezam krizu

New member
Slike ce lepo da ti ucita sa racunara kada iskljucis blokiranje pop-up-a za autorepubliku :RpS_tongue:

U Panteru su rekli da se filter goriva menja na 30.000km, tako da to menjam za 2-3 mala servisa.

gruigor

Moderator
OOOOOOO đes krizni, kako je...

Dobar ti taj pežov, nek te služi dugo dugo dok ti ne dosadi :D

zezam krizu

New member
Ukoliko ucitas slike klikom na njih, prikazace ti slike sa photobucket album-a za moj auto, a kada sam zapocinjao temu, ako me secanje ne vara najvise je bilo dozvoljeno 15 slika po odgovoru, tako da da ima slika enterijera samo treba pretraziti :RpS_sleep:

Joca

Moderator
Oduševljava me kakav ti je enterijer :RpS_wub:, ne pokazuje nikakve znake za tu km. :palcevi

zezam krizu

New member
Evo, proslo godinu dana od kako se druzimo.

Registracija sa tehnickim i licnim odlaskom u MUP - 15.635 dinara na 3 rate, + 25 minuta cekanja u MUP-u Beli Potok. Peugeot me odlicno sluzi, jedino ono sto moram obavezno da radim je sledece:

1. Farbanje zadnjih vrata/gepeka zbog laka koji se izdigao na mestu gde je bio pticiji izmet, i na kraju posto su moji to cackali, lak je pukao i jos se prosirilo.
2. Zamena zadnjih kocnica, skripe kada su jos hladne, kada se zagreju nema skripanja.
3. Zamena akumulatora.

Ostalo manje, vise, sve funkcionise. Potrosnja tokom zime mi nije bila na zavidnom nivou, gradska voznja 80% vremena, oko 6.2 litara, nisam ga nesto ni preterano vozio tokom zime, em hladno, em vlazno, em nisam imao zimske gume. Kako je pocelo ovo toplije vreme, tako i resetujem kilometrazu i potrosnju, i kada ja vozim bude ispod 6 litara. Ne pamtim kada sam ga napunio do kraja, do pola najvise i to je to, kada nemam cutim i trpim .

Space

Starosedelac
Urednik
Realno dobar majstor ti neće skinuti staklo, ali ako hoćeš da ti se odradi pedantno, moraće da skine staklo.

zezam krizu

New member
Mali update.
Imao sam problema sa paljenjem pre nekih mesec i po dana.

[video=youtube;1HJs-wR6vug]http://www.youtube.com/watch?v=1HJs-wR6vug[/video]

Anlaser je bio problem, ocu se desila ista situacija kada je bio u gradu, ja nisam bio u zemlji, cekao 15 minuta i upalio ga, otisao kod majstora na kruznom putu, ovaj konstantovao kvar, dao mu je valjda polovan ili je nesto zamenio u njemu, sve u svemu ode 5.500 dinara ko keks *:kljuc: . Ali zato kada sam se vratio kuci iz inostranstva, da odvezem druga njegovoj kuci, upalim auto, upali kao iz stoga i mirnije radi, rekoh jel ovo isti onaj auto sto vozim od kada ga imam :RpS_confused:

Inace, uskoro cu da radim veliki servis, pa me majstor savetuje da uzmem Continental kaiseve, kaze mi da ne stedim 2, 3.000 dinara na servis, plus sto imam garanciju na te kaiseve i rekao mi je da nikada nije imao problema sa Continental kaisevima.

Prosle godine kada sam pitao panter za cenu delova, bila je ova situacija:
španer set 7778din
pumpa za vodu 3540din
španer alternator kaiša 2935din
pk kaiš 920din
Verujem da se mozda povecala cena svih delova ukupno za 500 dinara, a imao bih verovatno i 10% popusta kao clan PKS-a, zvao sam Panter u Zarkovu i rekli su mi da je to Valeo pumpa i neka marka kaiseva za koju ja nikad nisam cuo, neka valjda na B, tako da mi to nesto ne uliva neko poverenje, a garancija na te kaiseve je 6 meseci. :zbunjen:

Usput, hocu da vas pitam, koje zadnje kocnice da uzmem, planiram i to da menjam, kako se secam pre godinu dana su pocele zadnje kocnice da skripe, i skripe dok se ne zagreju u voznji. Ovo se menja, jel tako?
I vrlo verovatno je da cu menjati i rashladnu tecnost, tako da i tu imam pitanje sta uzeti.

Gepek bi trebalo da farbam kada prodju ove kise :jezici:

Space

Starosedelac
Urednik
Svakako nemoj stedeti na delovimaza veliki servis. 2000-3000rsd neces toliko osetiti, ako znas da je sledeci tek za bese 100k km.

zezam krizu

New member
Ma neka je i za 60.000 km, ko zna da li cu tada voziti 207 :)
Samo se eto pitam jos za zadnje kocnice i rashladnu tecnost, da ofarbam gepek do septembra i miran sam do pocetka zime.

Vrh