Peugeot 206+ 1.4 HDI Problemcic

dragancce

New member
Drugari,
od skoro sam vlasnik Peugeot 206+ 1.4 Hdi 2010.
Odradio sam veliki i mali servis i jos neke sitnicice.
I sad imam par pitanja mozda mi pomognete.
Htedoh da pitam par stvari vezano za servo volana. Sluzbeni auto koji sam vozio godinama su Fiat panda i 500 l, servo Fiata u donosu na Peugeot-a je nebo i zemlja cak i kad nije upaljen city, mnogo se lakse okrece Fiat. Da li je normalno da volan Peugeota teze okrece? Druga stvar, oseca mi se pod kvacilom kad okrecem volan pun desni ili levi da mi onako prostruze, kao da pod nekim uglom mi blago zakacinje kvacilo. Takodje , kad se upali kompresor za klimu isto osetim pod kvacilom kad cakne, naravno pricamo o blagom osecaju, ne sad cimanju prevelikom ali ipak rekoh da pitam. Treca stvar je miris u kolima. Vozio sam auto da mi ciste ventilacioni sistem i sad je sto se tice tih mirisa malo bolje, ali postoji problem sto mi se auto osecaja na ustajalost kad udjem. Mislim da nema veze sa ventilaciom vec sa necim drugim, pa ako imate neku ideju sta i kako pomozite mi.
Unapred zahavalan
Dragan Nis
 

Space

Starosedelac
Urednik
Proveri servo volana za početak. Moguće je da si ostao bez tečnosti za servo. Proveri da li imas pritiska ono ručno sa dva prsta na crevima serva koja idu od bočice sa uljem. Ukoliko su creva meka, kupi Total LCD litarsko ulje i sipaj do nekih 2cm od vrha čepa. Obazno vidi da li imas negde curenje.
 
Vrh