Passat 3c Variant 2.0 TDI DSG

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Space

Starosedelac
Urednik
Druga lampica oznacava seris, sto ce reci auto treba na dijagnostiku da bi se utvrdio tacan izvor problema.

P. S Bas te poteralo. :(
 

Manja

Member
Nikako, preso sam na mali Citroen C2, nisam imao vremena danas da odradim diagnostiku na Paji, sutra cu da vidim da malo petljam oko njega i ocitam greske, a mozda i ocistim AGR ventil.
Jel zna neko kolko bi mogao u Srbiji da dobijem za Paju?
Ima 205000km, 12/2005godiste, motor drugi(imao je 79000)ubacen na 199000km, nosaci motora i menjaca novi orginal VW, mehatronik na menacu zamenjen kao i ulje i filter.
Od problema ima ono cimanje prilikom polaska i cuknut branik(ima slike u ovoj temi) i zeza ga neki kabal od automatske nivelacije za ksenon svetla.
Ako je bolja para u Srbiji da ga doteram dole,ako ne da ga zenim ovde...
Lagano je vreme da se ponovim sa nekim novijim autom.
 

Joca

Moderator
Ma šta možeš da dobiješ, daj Bože da ti neko da Octaviju crne boje u 'elegance' opremi za Passata! :D
 

Manja

Member
Hahaha ja bi bio jedini u nemackoj koji je platio carinu za auto iz srbije hahahahaha
Planiram da vozim malo Alfu 159 JTD, dok ne padne malo cena Passatu B8,da probam i to cudo, ima ih vec od 4000e
 
Poslednja izmena:

Joca

Moderator
Genčo, aj na spavanje, čeka te naporan dan sutra! :eek:vce

Manja, ostavi mi Tomasonke :menjac:
 

Marconi77

New member
Znači naišla je kap koja je prelila, i auto ide na prodaju. Šta da ti kažem, srećno, nadam se da ćeš izvući neku realnu cifru. Šteta što počinju ti sitni kvarovi, a vidi se da si uložio brdo para i vremena da auto dovedeš u odlično stanje.
 

Manja

Member
Ma nervira me to, dacu ga ako uspem da izvucem 6000e, ako ne sredicu ga i ostaviti za klinca da se uci an njemu...
Paja je OK al treba jos malo dok se sve ne nasteluje a ja nemam vremena, ni zivaca za to...
Ulozio sam brdo love u njega, sve napravio kako je VW propisao, sve sam stezao na kilokljuc, al neka me sitnica zeza i to ti je,
Mislim neko ko prvi put vozi Passata...ima da kaze WOW kako ide i tako to...al ja sam vozio taj auto i tacno znam kako treba taj auto da se ponasa...i ne mogu da ga vozim vise dok ne bude bilo 100%

Jer zna neko na sta treba obratiti paznju na Fiat Stilo 1.9JTD 80Ks?
Nasao sam jedan auto za lepe pare, i mozda danas odem da ga pogledam ali ne poznajem JTD motore.
Treba mi neki jeftin auto samo da idem na posao s njim dok ne nadjem drugi auto.
 
Poslednja izmena:

Manja

Member
Bata Joco izgleda da si bio u pravu...Diagnostika kaze prekidac za stop svetla.
Obrisao sa greske, 10km bilo sve u redu, i onda se opet upalila lampica, sutra cu da ga kupim i zamenim pa cemo da vidimo.
Prekidac radi al izgleda da je pri kraju i zeza po nekad pa upali lampicu.
 

genca

New member
Uzimaj i ne razmisljaj.Taj od 80 ks ima kratak prenos i ide kao da ima ihaaaaa ks.Samo znas i sam gledaj turbinu,zamajac,oslusni dizne...klasika.A delovi su ti ovde dzabalesku.
Ako je u dobrom stanju neces se pokajati.
 

Manja

Member
Otisao jbg.
Dok se ja premisljao ode stilo 1.9JTD 80ks 2003god ,145000km, za1650e
U svakom slucaju hvala za info...
Al je bata sredio i Paju sve se pogasilo samo nesto zezala stopaljka, neka zica nije imala dobar kontakt.
 
Poslednja izmena:

Manja

Member
Pa u ovaj novi motor imam opet Castrol Profesional III 5w30, u stari sam imao Mobil 1, a za menjac su mi majstori ubacili orginal VW ulje za DSG, a pre toga sam imao Fuchs DCTF
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh