Passat 3c Variant 2.0 TDI DSG

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

drfedja

Member
Da, ali očigledno da ti je motor već bio jednom nogom u grobu kada si to uradio. Oštećen leteći ležaj, van tolerancije i na autoputu dobiješ šalter na bloku... :D BTW, kako da znaš kada je vreme za zamenu osovinice uljne pumpe ? :D Na 10K km ?

Manja

Member
Upravo se to desilo crko lezaj i klipnjaca se otkacila i napravila vasar u motoru na 150km/h...taj modul sa slike je skroz samleven, nema ga vise, samo sitni delovi od po 5-10cm.
Dovoljno je da zamenis osovinicu na 50-60000km, ne crkava to bas tako brzo, kod mene je izdrzala do 190000km i onda proslajfovala pumpa.
Moja je greska sto ja nisam imao telefon kod sebe da zovem slep sluzbu nego sam popiz..o i terao jos 10km do sledeceg izlaza bez pritiska ulja u motoru.
Nova orginal osovinica sa osiguracem kosta 6e kod VW-a, oko 15e dihtung masa za karter, montaza je skroz jednostavna, skine se karter i osigurac, izvadi osovinuca i druga ubaci, svako trece menjanje ulja+se i ocisti karter od raznih otpada od ulja...
Komplet novi modul sa ispravljenom greskom kosta 615e+montaza.

drfedja

Member
Realni da budemo, VW je trebalo da to stavi pod recall i da u garantnom roku svima isporuči drugu osovinicu od kvalitetnijeg materijala ili komplet uljnu pumpu. Koliko sam primetio problem može da pravi i zatezač, t.j. španer lanca uljne pumpe.

Space

Starosedelac
Urednik
To poredjenje ne moze da bude merilo, jer svaka tehnologija ima svoju cenu. Sa druge strane i 1.6 atmo motor je tri puta jeftiniji od 2.0 turbo motora, recimo, a da li je i ugodjaj isti na dva motora? Tako ja gledam i na DSG vs manual, tj. trip koji imas sa pedalicama na volanu i onome sto donosi duplo kvacilo kosta i ne mozes sve da gledas kroz lupu novcanika, jer ne dobijas za isti nivac istu stvar.

Manja

Member
Ja uopste nemam lanac na uljnoj pumpi, vec zupcanik, to su imali samo prvi modeli, kao moj al kod mene je prepravljeno na zupcanik.
VW je imao akciju vrcanja(neznam tacno koje godine) i prepravke na zupcanik, ko god je hteo mogao je da ode u VW da mu besplatno preprave na zupcanik.
Lancanik su imali samo modeli od 2005-2006god. 2007 je vec pravljeno sa zupcanikom.
Tu je problem prekratka osovinica od 77mm, i ona ulaziu biksnu samo oko 20mm.
Od 2008 se ugradjivala osovinica od 100mm, i ona ulazi u biksnicu oko 40mm, i skoro pa nije bilo reklamacije na osovinicu od 100mm, tako da vec od 2008 problem sa uljnom pumpom vise ne postoji.

drfedja

Member
A koje je godište tvoj Paja ? Realno, sistem za podmazivanje su mu sjebali, to je radilo sasvim lepo na 1.9 motorima, napravili su budalaštinu. Koji je još spisak nedostataka od kojih pate 2.0 TDI ? Konkretno za 8V kao što ti imaš u Paji postoji problem sa uljnom pumpom, zbog čega se dešavalo da često crkavaju turbine, a na kraju i motor, kao što se tebi desilo. Na 16 ventilskim BKD motorima je problematična glava, jer je tu u PD injektor koji stvara vibracije od bregaste i klackalica, tanki zidovi između ventila i dolazi do pucanja glave, pa nije redak slučaj da BKD troše ulje i rashladnu tečnost. 170KS verzija koristi isključivo PPD (Piezo PD) ozloglašene Siemens dizne, pa je osim glave na tom agregatu problematična i sama dizna, piezoelektrični deo koji ume da otkaže sam od sebe. Po svemu sudeći najbolje se pokazao 2.0 8V od 2.0 TDI ukoliko se reši problem oko podmazivanja. Novije serije BKD motora od 2006. do 2008. valjda imaju rešen problem sa glavom, pa ne dolazi do tih problema, koji su prisutni na starijim iz 2004. i 2005.
Mislim da bi bilo dobro kada bi prikupili informacije o problemima na 2.0 TDI motorima na jednom mestu, da se zna tačno šta je problem i kod kojih tipova motora iz kojih godišta. To bi bila korisna informacija za sve one koji bi da kupe automobil sa takvim motorom iz VAG koncerna.

Manja

Member
Paja je 12/2005.Godiste,i motor je BMP, Bosch dizne i ja do 190000km nisam imao apsolutno ni jedan problem sto se motora i menjaca tice.
Turbina moram priznati nije bila bas u najboljem stanju, malo zvizdi ali je jos mogla da izdrzi jos nekoliko hiljada kilometara, na ovom drugom motoru je zdrava.
Dizne i glava...nemam pojma u kakvom su stanju, ulje nije trosio(po meracu)od menjanja do menjanja, a menjano je ulje na 20000km.
Sve u svemu, da sam znao ranije za problem sa uljnom pumpom...Paja bi i danas isao, jer osovinica koja se menja je stvarno jeftina 6,5e, a i najveci laik moze sam da je zameni ako ima kanal, pa to i nije neki veliki problem...ako je vlasnik upoznat sa tom manom BMP motora.
Sto se trapa tice auto je presao 205000 a sve je i dalje fabrika, amortizeri isto fabrika,(presao je bar jedno 60000-70000km po srpskim putevima) diskovi su ATE 190e sva cetri, i paknovi isto ATE al keramicki 120e(najbolja investicija po meni, vrede svaki euro)vec cetvrta godina i jedno 65000km a i dalje su u solidnom stanju, ako se uzme u obzir da je paja automatik to je super.
Sa novim motorom jedini problem su bili grejaci, al sam skinuo sa starog motora i evo vec pet meseci rade besprekorno.
Po meni jedan od problema su krstovi poluosovina koji su meni stradali, i tu ja preporucujem samo orginal VW, jer sva ostala resenja tipa Ebay donose razno brundanje motora( ja pomislio da mi je crko auspuh), i kad sam vratio orginalne poluosovine, sa novim krstovima iz VW-a sve to brundanje je nestalo
Da napomenem samo da su to moja iskustva sa Passatom 2.0TDI BMP motor,ako neko ima jos nesto da doda...slobodno neka napise u ovoj temi..

Poslednja izmena:

drfedja

Member
Paja je 12/2005.Godiste,i motor je BMP, Bosch dizne i ja do 190000km nisam imao apsolutno ni jedan problem sto se motora i menjaca tice.
Turbina moram priznati nije bila bas u najboljem stanju, malo zvizdi ali je jos mogla da izdrzi jos nekoliko hiljada kilometara, na ovom drugom motoru je zdrava.
Koliko znam turbina kada se cuje i kada rikne cuje se kao sirena, ali to je kada je totalno "kaput", a ispravna mora da se čuje dok odradi spoool, posle čega je njena frekvencija visoka, zbog toga što se lako vrti. Dakle, loš turbo se čuje i kada je na visokom režimu obrtaja, a dobar samo dok odrađuje spool. Dobar turbo ne sme da ima aksijalni luft, ali sme da ima radijalni. To što ti je loša turbina može biti uzrok zbog čega ti je stari motor znatno lošije vukao od novog.

Dizne i glava...nemam pojma u kakvom su stanju, ulje nije trosio(po meracu)od menjanja do menjanja, a menjano je ulje na 20000km.
Sve u svemu, da sam znao ranije za problem sa uljnom pumpom...Paja bi i danas isao, jer osovinica koja se menja je stvarno jeftina 6,5e, a i najveci laik moze sam da je zameni ako ima kanal, pa to i nije neki veliki problem...ako je vlasnik upoznat sa tom manom BMP motora.
Baš tako, BMP motor je dosta sličan starom dobrom i veoma pouzdanom ASZ motoru, izuzev "balancer shaft-a". Po meni je glava na BKD daleko prolematičnija. Dizne možeš da sačuvaš u rezervi ako su dobre, a možeš i da ih prodaš, nisu jeftine uopšte. Verovatno su ispravne u potpunosti ako ti je motor radio ok sa njima.

Manja

Member
Imam ceo gornji deo motora samo mi je blok,radilica i ovaj modul sa uljnom pumpom crko...znaci donji deo motora, ostalo je sve radilo do problema sa motorom.
Sve to ostaje kod mene dokle god je Paja u mom vlasnistvu, posle cu nekako da ih utopim, imam komplet senzore za BMP
Videcu da mu skinem AGR i operem ga, pa samo saltam na 50000km.
Ono sto mene brine je DPF.
Imam po dijagnostici vec 71g cadji i vreme je da ga ocistim(maksimalno dozvoljeno po VW-u je 60g)
Zacepljeni DPF moze da zezne turbinu, znaci mora DPF na pranje.
To planiram da odradim u Srbiji kada dodjem u Maj-u, ima neki lik u Beogradu koji radi pranje DPF-a.
Za moj DPF kosta oko 120e, al ne radi montazu i demontazu kao ni vracanje vrednosti dijagnostikom na nulu posle pranja.
Samo jos da nadjem nekog pouzdanog majstora da skine DPF, pa ga saljem na pranje, posle pranja da ga isti majstor namontira i to je to.
Dijagnostikom vratim sve na nulu i teram jos godinu dve, i zenim ga, taman ce ovom novom 2.0TDI od 240konja malo da padne cena, pa kad nadjem odgovarajuci primerak pazarim...

Marconi77

New member
Vidim da ću i ja uskoro morati da kupim VCDS pa da se i ja malo igram [emoji2]
Baš me zanima kakav je meni DPF, a i da vidim šta od raznih opcija za podešavanje ima.

Manja

Member
Uuuuu odusevices se, veruj mi, jedino vodi racuna da ti ne isprazni akumulator, jer kad se zaneses to potraje...a auto je pod kontaktom i non stop nesto testira, i trosi struju.
Jos bolji je VAS, al je dosta skuplji...to ti je dijagnostika koju i VW servis koristi, dosta je mocnija, i detaljnija od VCDS-a.

Manja

Member
Mene petak trinaesti ne moze da zaobidje.
Danas mi se dok sam parkirao Paju upalila ova lampica!
Ona samo blinka...znaci ne svetli non stop, nego se pali i gasi.

Aposle nje je upalio i ovu drugu, ona svetli non stop.

Dali neko ima predstavu sta bi ovo moglo da bude?

Joca

Moderator
Vidi da li ti rade stop svetla, hoće da pokazuje tako kada se pokvari taster za stop-svetla iznad pedale kočnice.

Manja

Member
Rade bata Joco to sam prvo proverio, na diagnostici je izbacio gresku sa stopsvetlima, i grejaci na prvom i trecem cilindru, al cudno mi jer sam sve grejace zamenio pre dva meseca...

genca

New member
Kupi Alfu....
Salim se....rekao si da si atavio grejace sa starog motora,mozda su bili "naceti".

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh