Mile

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

milosabs

New member
Uskoro vise price...cist hedobizam,exclusive 2.0 hdi sa bosch ubrizgavanjem bez fap-a,od prvog vlasnika,uredna servisna istorija,samo siber fali.Skroz druga filozofija dozivljaja automobila i voznje.Uskoro ce biti jos...
 

genca

New member
Ooo doktore C5.Najudobniji auto koji sam vozi.U zdravlju da te sluzi.Koliko si ga platio ako nije tajna?
 

milosabs

New member
Ruzan i lep,jako nefotogenican,u prirodi tek na neko x-to gledanje pocinjes da uvidjas detalje koji se dopadaju...jednostavno ima jedna izreka "ovo samo majka moze da voli"
 

dusan92

New member
neobican ali jako zanimljiv automobil. imao sam prilike da ga i provozam i da se vozim u njemu, bas prava ladja! sa srecom da sluzi ;)
 

milosabs

New member
Posle 1000 km neki sud:
+
oprema,izolacija,prakticnost karoserije,osecaj dok te voze,motor (tih- lepo povlaci-malo trosi),oprema,hidraulika,
-
nije vozacki automobil,kvalitet pojedinih plastika,dizajn,udobnost nije na tom nekom mitsko-ocekivanom nivou.
Sve u svemu dobar auto,od onih koji ce sve zadatke raditi korektno,nenametljiv po svim parametrima.Automobil koji ce poceti da odusevljava tek posle nekog provedenog vremena.

Na parkingu sa naslednikom.
 

elas

New member
Citroen je uvek bio ispred svih proizvodjaca,avangardan sa smelim pokusajima uvodjenja nekih za to vreme elemenata koji drugi proizvodjaci nisu smeli ni hteli da pomisle.Citroen je marka koja se ili voli na prvi pogled ili je ne primecujes uopste...ja je generalno mnogo postujem, nisam nikada posedovao ni jedan ali sam ih dosta vozio u zivotu.
Utisci su odlicni i kako kazes sasvim druga filozofija pristupu i voznji automobila.
Meni je najveci utisak ostavio sad vremesni GS sa 1300 motorom.
Svaka cast na izboru i mnogo lepih km
 

Marconi77

New member
Ja sam sa mojim C5 prešao puno lepih i udobnih kilometara, i zaista, što se tiče udobnosti, teško da može da se nađe auto koji može da mu parira. Uživaj u vožnji! 👍
 

elas

New member
Pitanje za tebe je zasto si onda kupio vw koji je tvrd,skup pri kupovini a ne pruza nista posebno da bi sekli vene da bi ga posedovali.Danasnja generacija vagena je blagi uzas po kvalitetu i u ulozeno dobijeno.
 

Marconi77

New member
Kupio sam ga iz više razloga:
1. Da pređem sa benzinca na dizel
2. VW drastično manje gubi na vrednosti tokom vremena
3. Imam drugare koji drže prodavnice delova za VW
4. Hteo sam da probam DSG menjač
5. Dobio sam povoljnu cenu za verziju koja ima dosta opreme
6. Godinama vozim francuze i hteo sam da promenim, da probam konkretno Passat.
 

milosabs

New member
Da se ne lazemo golf i passat su etaloni u klasi te kada se kupuje neki drugi auto a da nije pomenuti dvojac prvo treba njih probati a obda na osnovu tog utiska napraviti izbor.Recimo ocaki,prvo probas passata b 5.5 a onda razmisljas o c5/laguni mk2 ph2 ili b6 pa poredis sa lagunom3/c5 mk2/ar159...Generalno automobili vw grupacije nisu ni u jednom segmentu superiorni vec su svuda u vrhu i onda dodje ta kobacna ocena koja dovede do toga da su ispred konkurencije.
 

Marconi77

New member
Miloše, iako sam prezadovoljan sa Passat-om, samo da kažem da Passat nije ni blizu C5 kada su u pitanju udobnost i zvučna izolacija. Svakako ne žalim zbog promene, Passat ima takođe svojih vrlina i prednosti.
 

milosabs

New member
promenjenji diskovi i plocice,jer to me iovako cekalo na sledecem malom servisu koji je za 6000 km.Napunjena klima jer on nema tzv econ mode kada pali samo ventilator vec svaki put pali kompresor.Uradjen balans guma.Inace na njemu su trenutno napred zimske Nokian u 215-55-16 a pozadi nove zimske Sava HP 225-55-16.
Vec sada razmisljam o letnjim.Sa oba modela sam imao lepo iskustvo ali do proleca ima vremena,sava uhp ili hankok vents prime 2 takodje u 225 55 16.Za C5 fabricka dimnenzija je 215 55 16,vecih nema a 225 mu stoje bas kako treba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh