Mercedes W203 C220 CDI

Voja

New member
Cao drugari! (neki se vec znamo sa HW foruma; PCaxe, Benchmark, HWGurus, Berze ...OCz ovde)

Dakle ovo vozim, auto je novembar 2000god. u avantgarde paketu. "Ukratko" automatik, siber, koza, el. sedista, grejaci retrovizora, fabricki xenon-i, prskalice za farove, 3 kljuca, alarm, obaranje zadnjih naslona na dugme, CD changer 6kom. Imam i 190E ali mi vise nije primarni auto.

Slike enterijera i jos po koje u OVOM albumu
 

Prilozi

Poslednja izmena:

Voja

New member
Niko nema komentar na moj auto? :RpS_unsure: sta cu, nemam Alfu :RpS_tongue:

Evo cisto da okacim i ovako slike ako neko cisto voli samo da skroluje slike, da ne cita text. Vidi se ponegde i 190E 2.0 koji je takodje u vlasnistvu :RpS_smile:







 

Voja

New member
I ja sam dosta gotivim par Alfi :RpS_wub: cak se jedno vreme i razmisljalo o 159 ali eto, nastavila se tradicija te je dosao ovaj naslednik posle 190E koji je i posle skoro 24 godine u jako dobrom stanju i odlicno sluzi
 

A20DTH

New member
Vojo super masina. :palcevi
Uvijek mi je drago da vidim da nisam jedini sto se tice odrzavanja:RpS_thumbsup:
 

Space

Starosedelac
Urednik
Dobra je mečka, daj još slika enterijera, i bez efekata PS-a, mnogo zatamni ove poslednje slike, nista se ne vidi :)
 

Voja

New member
Nisu slike dirane nego je slikano u vintage crno-belom modu od Samsung Galaxy telefona (prvi Galaxy). A one gore su npr. takodje vintage mode samo cool i warm opcije.

@ostali

Hvala drugari :kolce:

Evo Spejsi imam ove jos fotke














 

Space

Starosedelac
Urednik
Mečka ti je zlo ;) volim kad ljudi vode računa o svojim kolima, a ti si odličan primer za tako nešto.
 

Voja

New member
E pa hvala :)

Vodim racuna da se sve servisira na vreme, i svakako da ga sto vise pazim. Zelim da ga sacuvam i da mi ostane ovakav i dobro sluzi jos koju godinu sve do neke bolje situacije kada bi mogao da priustim sebi noviju C klasu ili mozda nekog kupea tj. CLK.

Istina je da auto treba meni da sluzi, ali svakako ako ja na prvom mestu sluzim njemu, i on ce meni svakako vratiti :)
 

Voja

New member
Vikend proveden na Zlatiboru :D

Ni ja ne verujem koliko sam nisko uspeo da spustim potrosnju :D inace do tamo je bila 4.4L, navigacija me vodila preko Kosjerica .. a evo i par slicica usput :RpS_thumbup:








 

Voja

New member
Ja nisam verovao, pri 80-90km/h toliko trosi tj. to je izgleda najmanje moguce sto moze (bilo 3.7 na 15tak minuta ali nije ponovo moglo), prvi put kada sam isao na Zlatibor bio je mnogo losiji saobracaj i gazio sam ga 4.8 je bilo do tamo i nazad, a ovaj put sam se bas trudio! :D

Hvala druze! :RpS_thumbsup:
 

narciskg

New member
Pozdrav Vojo... Ja sam iz KG-a... Moj 190e je vrlo slican (i po godinama i po izgledu) tvojem i takodje imam nameru naprolece kupiti jedan C220cdi, pa sam hteo da te zamolim za pomoc oko par stvari... Prva je cena registracije... koliko sam ja uspeo po nekim agencijama da se raspitam, rekli su mi da je oko 45000,00?! Koliko iznosi za tvoj, ako mi mozes reci... i druga - potrosnja.... unapred zahvalan.... usput, ovaj tvoj je bas u izvanrednom stanju.... :D
 

Voja

New member
Cao druze,

Registracija mi je bila bas sada 1 decembra i sve ukupno je placeno 49.000 din. Moj je 2000god. Drugar koji ima C220 2003god je platio 56.000 din. A treci da kazemo poznanik vozi 2005 godiste i platio je 61.000 din. Po kom sistem tacno ide ne znam, ali izgleda da za svaku godinu sto je mladji mozes da dodas po grupo 2.000 do 3.000din.

Prosek potrosnje u BG-u mi je 6.5L. Vozim vecinski u gradu, da kazemo 70-80%. 20-30% je otvoreniji put poput Avalskog posto na Tresnji imam vikendicu, auto put skoro ne uopste ili jako jako retko i to tipa do aerodroma i to je to.
U gradu ako je srednja guzva 7-8L, ako je slabija guzva 6-7L a i manje moze. Sada zimi 8-12L u zavisnosti od realcije. Ako je kraca realcija pa se ne zagreje ili vozis se 15-20min. dok se jos ni ne zagreje skroz i 5min da je postigao radnu temp. onda malo vise, ako se vozis duze i da nije velika guzva od tih 8 ili i manje. Od centra do vikendice na Avali (30km do tamo) meni je uvek 5-5.5L, zajedno sa povratkom sve ukupno prosek moze da bude i 4.5-4.8L.

Uglavnom potrosnja ti je dosta dobra, registracija je brijanje, odrzavanje je manje-vise OK. Mali servis ti je grubo 110-115E (filter klime, vazduha, ulja i goriva + ulje) racunam ti tu i 10E za ruke tj. zamenu u servisu. Inace od tih 110E mene je 65E izaslo ulje, znaci sami filteri su ti oko 60E. To eto standardno uradis jednom godisnje ili na 10.000 do 15.000km.
Veliki servis ne postoji kod C klase, ima sta se na koliko km kontrolise i menja. Zamena PK kajsa (PK kajs = 2500, spaner kajsa = 2500, roler kajsa = 4500). Plocice i diskovi ne znam koliko su nisam menjao do sad, generalno ja malo prelazim km tako da sam miran jos neko vreme.

Delovi da li su skupi zavisi sta, ovi potrosni u principu eto vidis cene, nista strasno. A sada neke druge gluposti na elektronici itd. mogu da budu skupe. Uglavnom ako ne kupis neki jeftiniji vec neki sa jacom cenom ili tako generalno korektnom za svoje stanje ne bi trebao da brines (ja sam dao 6100 za moj pocetkom ove godine a za te pare je bilo i po 2-3god. noviji)

Inace 220 CDI je bruka motor, vidjam u servisu da dolaze C i E klase sa po 800.000 na satu a izgledaju kao moji sa evo skoro ce 190.000 :D
 
Poslednja izmena:
Vrh