Mercedes G300

T-error

New member
Pozdrav jos jednom svima!:pivo

Trenutno razmisljam o kupovini Mercedesa G klase, prve generacije, onog ''jeftinijeg'' i trebala bi mi vasa pomoc oko par stvari, posebno jedne :pomoc

Pre neki dan sam bukvalno zakasnio 10 minuta i ispustio sansu da uzmem G300 `86 .g za 5000e, sto je sudeci po cenam u oglasima bila extra ponuda, al to sad vise nije bitno. Naime, trebala bi mi pomoc ako neko zna da li negde moze da se nadje neki dobar primerak sa vojnog otpada i gde bi mogao da to pogledam. A moje glavno pitanje je pre svega koliko trosi G300D klasa u gradu!....utesite me :sorrow:...da li ikako, nekako, bilo kako, moze da se spusti na 10 L? Bilo ugradnjom nekog drugog motora (kojeg?) ili ne znam ni sam kako vec

Trazio sam po specifikacijama na netu i skoro niko nije obajvio potrosnju gradske voznje. Pronasao sam da trosi kombinovane navodno 14, ili preko toga :(
E da, posto ABS naravno nema to godiste, da li to predstavlja neki veci problem pri kocenju obzirom da je grdosija u pitanju.

P.S. podataka da cu na otovorenom putu uglavnom ici 80 km, malo me je smorila :RpS_wink:

Poslednja izmena:

elas

New member
Imas temu kako covek sredjuje takav model,mada je sigurno da nece trositi ispod 10 l jer je ogroman i nije ni pravljen za vozikanje po gradu vec ima druge namene.Nije sminkerski terenac kao ovi danasnji plastikaneri vec sirova mehanika koja trazi energiju da bi isla.
Mislim da si pogresio u izboru ako ti je potrosnja bitna,i sa manjim motorom samo povecavas potrosnju jer je karoserija preteska i za 300 d,po mom misljenju je i taj 300 slab ali moze da gura.

T-error

New member
Temu G300 na ovom forumu sam napamet naucio sve :fiufiu:, i pokusavam bas da dodjem do decka koji je to radio,..nego, mislio sam da mozda neko ima neku ideju, al cisto i ja sumnjam...razmisljao sam o varijanti eventualnog ubacivanja ML-ovog 2.3 benz. motora (+plin) i menjaca prve serije w163, 150 ks, ali ne razumem se toliko :kola: To bi izaslo 20L plina, sto nije strasno toliko

Space

Starosedelac
Urednik
Mislim da tj je to mnogo gimnastike, za nesto sto niko ne moze da ti tvrdi da ce raditi bez zastoja iliti beh greske. Generalno, ili skupi kintu pa kupi pravu stvar ili se mani mutanata.

Vrh