Makete/modeli automobila

Laguna2.2dci

New member
Mercedes 190, Autoart 1/18.



Audi Quattro, Autoart 1/18.



Alfa Romeo 8c, Welly 1/18.



Renault Clio Williams, Ottomodels 1/12-1/18.

 

kubura

New member
I ja skupljam modele,a volim i da ih doradjujem po malo :)
evo jedan deo,ima ih jos,samo nemam slike.









Quattro work in progress :)



prikolica je napravljena od ostataka jednog 1:43 modela,da se ne baci :D

 

Voja

New member
1:18

Neki su preko 15 godina starii i za to vreme izvadjeni 2 do 3 puta, cekaju jednog dana neku lepu vitrinu gde ce stajati. Imam jos 4 komada koja nisu na slikama.

 

Voja

New member
Ma nista posebno i nikakvi skupi proizvodjaci :RpS_smile:

Vecina Maisto i BBurago (ali onaj dobri stari). Najskuplji model je Porsche tirkizne boje sa belim felnama, on je UT models. Imam i jedan SunStar i HotWheels. Ko se razume znace malo bolje kako se sta kotira.

80% ovoga sam skupio kada sam bio klinac u periodu od svoje recimo 9te ili 10te godine pa do 12-13te. Tada su mi moji kupovali kada bi mi se neki dopao i ljudi koji su me poznavali su mi za rodjendane davali na poklon neke modele. Prodao sam skoro 7-8 komada koja mi nisu bila interesantna i nisam bio nesto vezan za njih, imam jos crnu bubu iz 1998 (vidi se na slici, zamotana je u kesi) koju bi da prodam i to je to. A u isto ovo skorije vreme sam uzeo nova 3-4kom. sto ovako sto iz zamene za te moje sto sam imao. Ubuduce bi mozda uzeo jos po neki koji mi se bas bas dopadne i ako nemam preca finansijska posla ...
 

Voja

New member
Nemam :RpS_tongue: ali vidjao sam u oglasima i po gradu da ima da se nadje cini mi se Welly Audi TT bas taj noviji kao njegov model, a od Maisto-a ima onaj koju godinu stariji. 1:18 je oko 3000-3500din. a ima i manjih razmera za manje para :RpS_smile:
 

Rapture

New member
Tih Burago sam imao hrpu, ali onih manjih. Običaj je bio kad sam išao sa roditeljima u trgovinu, obavezno dobijem jedan :D
Imam još negdje kutiju punu tih autića, baš ću potražit...
 

kubura

New member
Malo sam se igrao i sa Jugicem :)

Rasklapanje i spustanje:



proba visine:



Enterijer out:



Kadica in:



Volan in:



Trenutni izgled:




I Buba je naravno morala da bude spustena :D

 
Vrh