Makete/modeli automobila

kubura

New member
hvala :RpS_thumbup:

radio sam jos jednog keca:

Pocetak:



Kadica:



Roll bar



Proba



Crna hauba



Vizir na soferci i zuti farovi



Trenutno stanje (roll bar se ne vidi na jer je naknadno ubacen)



I prikolica za njega,jos je u izradi,kad zavrsim bice slika :)

 

Voja

New member
Mercedes 280SE koji sam relativno skoro uzeo u losijem stanju i hteo sam da ga uradim u "barnfind" fazonu ako znate sta je to (ako ne samo ukucajte u google) ali na kraju ipak nisam isao u takvu ekstremu i uradio sam ga da izgleda ovako zardjalo :RpS_biggrin:

Dodata rdja na karoseriji, branicima, masci :RpS_tongue: spusten dooosta, farbani brisaci, auspuh, delovi motora, migavci na farovima, na felnama ofarbane kapice u crno, zamagljen jedan far, volan, tapaciri na vratima (hromirani delovi, dodate crne aplikacije) kao i jos par sitnica u enterijeru itd. Ovako izgleda i te je visine u originalu.

http://www.modelly.com/modelcars/maisto/mercedes_280_se_901.html

A evo ga moj







 
Poslednja izmena:

pajser9

Member
Auuu ala je ovo dobro. Jel zna neko gde moze da se nabavi nesto od Hondinih modela tako da se sklapa, rasklapa, budzi? :)
 

Voja

New member
I kod mene dve 1:18 novine Hot Wheels F355 i Maisto BMW E36 325i

BMW sam spustio za jedno 2mm, dodato par detalja u vidu kapica na felnama, maglenke belo>zuto, farovi iznutra uradjeni u fazonu angel eyes kao i par sitnica u enterijeru i neki sitni koloring motora. Ostaje mi samo da im neki dan uradim sticker-e u vidu tablica i BMW-ov znak za haubu koji fali. Ono sto mi je jako cudno je da ovaj plavi 325i nije dosao sa pojasima za vezivanje, a ima mesta predvidjena za njih. Pomislio sam da je prethodni vlasnik skinuo iz nekog razloga ali onda sam nasao na netu slike gde takodje tamno plavi nemaju pojase, kao da je neka fabricka greska ...ako naidje neki razdrndan u oglasima uzecu ga za delove tj. da mu uzmem pojase. Losije su malo slike ..





 

Voja

New member
Extra, jel sklapas od vec postojecih stvari ili neke moras i sam da pravis? Ja kad uhvatim vremena planiram da na onom gore Mercedesu i jos jednom (300SL 1954) izvedem pravu rdju. Probacu prvo kao eksperiment na nekom parcetu metala pa ako uspe onda na delove gde ogolim metal ide mesavina hidrogen peroksida, sirceta i soli ...trebalo bi da napravi rdju na golom metalu
 

kubura

New member
Ne znam za tu rdju nista,to stvarno nisam pokusavao :D
A sto se delova tice,volane,sedista roll barove,tockove itd prebacujem sa drugih modela,mada ima prilicno posla dok se sve to izmeri,uklopi,fiksira itd. I naravno da ne moze da se pridje,da je sitno itd,ali to mi je omiljena razmera i necemo je menjati :)
 

Voja

New member
Evo sta ima novo kod mene u 1:18 :RpS_biggrin: W212 limuzina od minichamps-a, cabrio od Norev-a. DA, limuzina ima malu fabricku faliknu na boju na haubi (kao da je vetar duvao dok je farbana) vidi se samo na dnevnom svetlu dok je ovako neprimetno a zbog toga sam ga platio upola cene

Pikiram jos i ovaj 190E samo kada bi prodavac hteo malo da spusti cenu. Mada to im je manje-vise cena ..

https://www.kupujemprodajem.com/mercedes-190-11331477-oglas.htm?filter_id=5210653










 

Voja

New member
Hvala! :RpS_smile:

i da, greska u kucanju pa sam napisao "boju na haubi" :RpS_biggrin::RpS_tongue:
 

Voja

New member
Vec sam kacio ali ovaj put mnogo bolje slike modovanog E36 325i cabrio :slike: ostalo je jos samo izraditi BMW stikere za haubu i felne

Spusten
Crna maska
Crni farovi
Tamna stop svetla
Zute maglenke
Izduv od pravog aluminijuma
Ofarbani ventili na felnama
Par detalja u enterijeru
Malo sredjen motor

Jel izgleda osim mene i jos dvoje-troje ljudi niko nista ne sakuplja? :RpS_smile:









 

AUTOBLOGER

Moderator
Mercedes SLS AMG Black Series u razmeri 1:18



Činjenica je da je Mercedes SLS AMG Black Series jedan ekskluzivan automobil, sa visokom cenom koja je jedmostavno nedostižna običnim smrtnicima.

Kao bar nekakva uteha svim fanovima ovog automobila koji ne mogu da si ga priušte, u ponudi je njegova umanjena verzija u razmeri 1:18 koju proizvodi Minichamps.

Minichamps svoj SLS AMG Black Series 1:18 nudi za 99,90 evra, kolika je njegova cena u Nemačkoj (sa tamošnjim porezom).

Mini automobil je u AMG Solar Beam boji, dugačak je oko 26 cm i sastoji se od više od 120 delova.


Više...
 
Poslednja izmena od urednika:

Voja

New member
Evo sta ima novo kod mene. Uspeo sam da ugrabim digitalac i da slikam gde se mnogo bolje vidi kakvi su modeli




















 
Vrh