Koliko vam troši auto?

M_M

Active member
Ustanovio sam da se kupovina premijum goriva isplati za novije automobile... Naime, cena jeste veća 4-5-6 dinara po litru, što je oko 3-4%, ali potrošnja je manja barem za 5%. Obaška auto malo bolje vuče, motor se manje prlja itd...

Kakvi su vaši utisci?
 

Marconi77

New member
Samo da dodam, pre 2 nedelje sam sipao premium dizel na novoj NIS pumpi kod Sava Centra i cena je 161.90 a pre neki dan u rakovici na NIS pumpi opet sipao premium a cena oko 159 tako da nije svuda isto. M_M, tebi bi ovaj premium legao samo tako.
 

M_M

Active member
Ja već godinu dana sipam isključivo MaxxMotion Diesel na OMV pumpama iz prostog razloga što ga Audi zvanično preporučuje, a pošto je vozilo još u garanciji to mi je najsigurnije (i čuvam sve račune za gorivo) jer ako se nešto desi motoru, ne mogu da se vade na loš kvalitet goriva...
 

Marconi77

New member
Kako si zadovoljan sa OMV-ovim MaxxMotion? Kolika ti je potrošnja? Nadam se da si bar aplicirao za ovu OMV karticu za popust :)
 

milosabs

New member
Kod mene u 166-ci 2.4 mjet je to sranje sa omv-a bilo bas gutano.Najbolje se pokazao ovaj Nisov ultra D.Sada sam promenio auto,hdi je u pitanju pa nemam utiske jos uvek.Novitet cu predstavitti u adekvatnoj temi kad stignem.
 

Space

Starosedelac
Urednik
Neka gradska (pođi - stani) vožnja mi ide do 9L mada sam radi probe pre neki dan natočio NIS-ov Ultra Premium dizel, videćemo kako će se pokazati. Za sad mi je potrosnja oko 7.8L
U pitanju je Passat 2.0 TDI/140KS DSG, CR.
7.8 za taj auto je fantastično, a verujem da ne štediš gas kad zatreba.
 

milosabs

New member
C5 mk 1 ph 2 ,2.o Di,138 ks
Danas sam napravio mali eksperiment na putu.Dakle krenuo sam iz NS-a i do naplatne rampe Bubanj potok drzao tempo 110 km/hi evo sta je bord zabelezio

potom sam od naplatne rampe B.Potok drzao tempo konstantnih 120 km/h do OMV pumpe

da bi od OMV pumpe drzao konstantnih 140 km/h do Al.Rudnika.

Da bi od skretanja od Al.rudnika do naplatne rampe Nais tempomat bio namesten na 130 km/h

Prilikom svakog merenja automobil je bio zaustavljan,resetovan bord a potom ubrzavan do odredjene brzine.
Otprilike zakljucak je ovakav,izmedju 110 i 120 km/h nema neke velike ustede,na 140 km/h ( da lizbog uspona uz Mecku ili cega vec ) potrosnja osetno skace.
Namece se zakljuck da nisu svuda stavili ogranicenje uEvropi 130 km/h jer je to brzina na kojoj je potrosnja/brzina unajboljoj korelaciji.
Sledeci put cu se potruditi da merenje bude jos preciznije,dakle po 50 km puta,brzine 100,110,120,130,140 i 150 km/h.
Ukupno vreme putovanja zgrada-zgrda bilo je tacno 3h.
 

milosabs

New member
Lm,za dnevnik,tretman nakon wynsa i potrosenog MOL-ovog dizela sa aditivima,b.c i olovka se poklopili 6.71 l.E sada da li je zbog wyns-a u sta cisto sumnjam ili je u pitanju kumulativni efekat ovo je znacajnije niza potrosnja u odnosu na NIS-ov ultra D jer je sa njihova dva prethodna rezervoara potrosnja se po b.c i olovci nije slagala a prosek je bio 7.46 i 7.63 l na 100 km.Dakle,ka vozim samo,prosecne brzine su mi manje iste i krecu se izmedju 48 km/h i 57 km/h.Definitvno su zasrali Rusi dizel.Sada sipan slo petrol,pratimo i onda cemo znati definitivno sta najvise prija po dzepu.<br/>
 

milosabs

New member
Euro petrol navodno nesto uvozi iz Madjarske,nesto kupuje od Nis-a i Mol-a.Moje licno iskustvo je da im je kvalitet goriva promenljiv,pricam za tng i dizel
 

Marconi77

New member
nakon nekoliko proba na raznim pumpama, euro petrolov dizel mi najmanje troši, auto ide odlično a i cena im je ok. Sipao sam maxxmotion i isto mi se pokazao kao i njihov klasičan dizel, sipao sam ultra D na NIS-u, trošio mi je više, sipao na EKO, tek tu mi je trošio, čak i prethodni auto mi je na EKO zezao sa bezolovnim.
 
Vrh