Koliko vam troši auto?

Space

Starosedelac
Urednik
Trebalo je vremena da se izmeri. Na prvu loptu posle prvih 200km bio sam ubeđen da je to nešto oko 1L, kako je vreme prolazilo situacija je bila sve bolja. Isto tako verujem da bi potrošnja bila još manja da ga vozim sve vreme penzionerski, što nije slučaj. :)

RSS

New member
Do Zlatibora i nazad 5lit/100km

Po gradu 7.5-7.7lit100km

Videcemo auto put i put do mora... Znatno vise od focusa ali ima i 60ks vise i osetno bolje ide.

Vladan

New member
Od Kotora, po Boki Kotorskoj, do Dubrovnika i nazad, pa do Prijepolja 682km sa 36,5l = 5.4l/100km.

U Prijepolju sam sipao Lukoil sa aditivima, videćemo šta će biti. Odokativno, po kazaljci, ispod 5l/100km.

BTW, ponovo sam pokušao da vozim brže, i uspeo sam da uštedim 8 minuta od kružnog toka Lipci do obilaznice Petlovo Brdo,
tj da stignem za 7h52min i prosečnu brzinu dignem sa 64km/h na 65km/h.
Da nisam naleteo na jednog što je vukao čamac od Žabljaka i jednog što je išao 40 od Nikšića, bilo bi još malo bolje, ali sve je to ništavno.

64Km/h postignem tako što se trudim da ne vozim ispod 60.
65 tako što gasiram kad god mogu, pretičem i kad ne moram, čini mi se da sam stalno na 80 - 90 - ..., osim kad me neko usporava...., ali "džaba".
Brzi ja je normalnog mene ostavio 9km na ruti od 510km. Potpuno beznačajno.

Mad Max

New member
Jel vam auto manje troši po ravnici ili u brdskoj vožnji i pri kojim uslovima? Pri brdskoj vožnji mislim na važnije puteve uspona do 8-9 %.
Zanimljivo pitanje, neko će misliti da je jednostavan odgovor i bez veze pitanje. A nije:RpS_smile:

taNok

New member
od beograda do guce i nazad sa 5toro ljudi po 75-80kg pri brzini od oko 100 i stiskanjem kad zaobilazim, prosecna potrosnja 6.1l sto je po meni skroz ok..

od beograda do nisa sa 5toro ljudi, tempomat 140, i povratak nas 2je u kolima i konstantno cepanje 180-190 (navuko sam djubre na 195 :D ) prosecna potrosnja 7.9... isto skroz ok...

Radim copy/paste sa Fordovog foruma

Najzad sam presao malo vecu kilometrazu (oko 3000 km) u cugu pa mogu da kazem malo o potrosnji. Grad Beograd i dalje mi nije merodavan, izgleda da trosi oko 8 litara, ali nisam tacno merio, zato sam sad merio van grada. Autoput Beograd-Nis 140-160 konstantno, oko 9 litara. Po lokalnim putevima u Srbiji 70-90 oko 5. Beograd-Tivat sa teskim preticanjima u proseku 5.5 litara, totalno suluda cifra, ali je istina jer sam merio od cepa do cepa.

taNok

New member
ako se dobro secam oko 2 sata mozda malo vise tako nesto, stali smo 1dnom kod neke kafane da ispruzimo noge malo i stali u cacku da nakupujemo piva :D

Vladan

New member
Ok, pitam zbog prosečne brzine.

Beograd - Guča 165Km/ 2h15m (2,25h) = 73,3km/h.

Uvek mi je zanimljivo koliko se subjektivno pojmanje razlikuje od matematike. Eto, tebi se činilo da stalno ideš oko 100, a ono ustvari 70.

Tako i ja iz CG, stalno 80-90, pretičem sa 100 ...., na kraju račun kaže 65.
A kad kao vozim lagano, samo da bude preko 60, na kraju 64, Beograd - CG i nazad.

Milos CTS

Moderator
Da i Ja dodam koju za prosečnu brzinu, nije bitna maksimalna brzina kojom se vozilo već gustina saobraćaja i da znaš put i gde možeš da obiđeš
BMW E46 320DA karavan u Martu Bg-Kopaonik-Bg preko Kraljeva

Naravno bord laže 6.3 litre je prosek.

Space

Starosedelac
Urednik
8400rsd od beograda preko zlatibora u herxegnovi i nazad. Prosek 6.1litar. Bobovci su odradili posao do jaja. :) Tetka manje trosi nego sto je trosio megane 1.4tce.

Marconi77

New member
Neka gradska (pođi - stani) vožnja mi ide do 9L mada sam radi probe pre neki dan natočio NIS-ov Ultra Premium dizel, videćemo kako će se pokazati. Za sad mi je potrosnja oko 7.8L
U pitanju je Passat 2.0 TDI/140KS DSG, CR.

Vrh