Koliko vam troši auto?

Marconi77

New member
I da, na euto petrol pumpama možete aplicirati za klub karticu sa kojom ostvarujete popust po litri goriva. Za dizel cena je za 5 dinara niža. Uslov je da se plaća u gotovini. Ukoliko se plaća platnim karticama, popust ne važi. Danas baš idem da sipam gorivo i resetovaću board computer (1 i 2) da izmerim ponovo.

dropac88

Moderator
Moj je trosio od 7 do 14 dok je bio serija.
Sada mi je prosek kuca/poso-poso/kuca okruglo 10, autoput nisam probao vece distance od 10km , sad zadnju nedelju u mesecu krecem za Srbiju pa cemo videti prosek na 1200km
Kad ga ne stedim bord pokazuje 15,ali nisam probao metod od cepa do cepa pa necu da se uzdam

Vladan

New member
Ja i putnici oko 250kg + 150kg prtljaga, klima 90% vremena.

Presao 22km po Beogradu
+ 512km Ford Petlovo Brdo - Kruzni tok Lipci (Boka), za 7h 55min efektivne voznje, 64,7km/h prosecno,
max brzina 108km/h(GPS)
+ 23km do pumpe u Kotoru

Total 557km sa 27,05l (50% C.Boban sa Liqui Moli + 50% Art Petrol obican),
prosecna potrosnja: 4,86l/100km

Prosle godine je bilo ispod 4,5l sa brzinom od 64km/h, tacno 8h voznje.
Ispada da sam ustedeo 5 minuta vremena na racun 2,5l-3l goriva, circa,
sto I nije neka racunica, ali je sticaj okolnosti bio takav.

Namera mi je bila da putujem duze, a trosim manje, kako je i bilo ... Uzice,
Cajetina, Zlatibor, ... sve lagano ... negde do Djurdjevica Tare.
Medjutim, odatle prema Zabljaku, a i posle od Savnika prema Niksicu,
desilo se da bude skoro potpuno prazan put (iz suprotnog smera mi je izletelo par
Indijanaca, neki citroen, 2-3 kamiona ..., BG i PP table), pa prosto nisam mogao
da odolim a da mu ga ne dam drugom do 4000rpm itd.
Na te 2 deonice sam navukao prosek i za brzinu i za potrosnju.

dropac88

Moderator
Bregenz - Subotica , sipao ko i uvek 100 oktana, pun gepek, ja i zena.
Gde god nije bilo guzve smo isli 140 na tempomat, klima celo vreme bila upaljena,potrosnja bila 8.5 l/100km,prosecna brzina 98km/h i ukupno vreme trajanja puta 12h.
Za put nazad sam imao mesano 98 oktana sa Euro Petrola i 100 oktana sa OMV u Subotici,nisam stigao da ispraznim rezervoar dole.
Nazad smo takodje vozili sa klimom, ista kolicina prtljaga, tempomat na 140, sa mnogo manjom guzvom na granici i u Munchenu jer su zavrsili onaj tunel kroz grad, prosek je setao izmedju 9.5 i ponekad isao do 9.7

Vrh