Koje gume kupiti?

ivan_023

New member
Prednje gume su mi pri kraju, izdržaće još ovih nekoliko nedelja, ali do proleća moram uzeti nove.
Fabričke gume su Continental SportContact 2 205/40 R17, i veoma sam zadovoljan dokle god je suvo.
Čim je put vlažan, još od prvog dana, auto jednostavno ide gde i kako hoće. Pri kočenju po vlažnom putu nemam zamerki, ali pri samoj vožnji oduvek imam neki čudan osećaj, ne znam ni sam.
Kako bilo, ne znam koje gume da uzmem... Gledao sam Conti SportContact 5 i neke Michelinke, ali bez 20.000 po gumi očito neću proći :mad:

Neki predlozi?
 

ivan_023

New member
Letnje... Nisam napisao.
Zimske imam, Nokian WR D3 195/55 R15 na čeličnim felnama i prezadovoljan sam.
 

Life_racer

Car lover
Realno možeš da biras ispod 12k po gumi, evo ti nekoliko toplih predloga:

BARUM 205/40 ZR17 Bravuris 2 84W XL
SAVA 205/40 R17 Intensa UHP 84W XL FP
KLEBER 205/40 R17 HYDRAXER 84W XL
BF GOODRICH 205/40 ZR17 G-FORCE PROFILER GO 84W XL

Moj favorit je svakako BF GOODRICH 205/40 ZR17 G-FORCE PROFILER GO 84W XL :)
 

ivan_023

New member
Koje god da sam gledao, bile su oko 20.000 po komadu... Mada, nisam se nešto puno ni trudio, koliko se sećam otišao sam samo na jedan sajt, pogledao i završio priču.
Nešto se nadam da me neće dočekati kupovina guma, da ću auto zameniti do tada, ali u slučaju da se to ne dogodi, ne gine mi kupovina...
Ne znam koliko mi je pametno da uzmem umesto letnjih neke univerzalne, pošto sa letnjim vozim do poslednjeg dana bez snega. Zimus sam letnje skinuo dan pre nego što je pao prvi sneg...
 

Space

Starosedelac
Urednik
Između 12000 i 14000 imaš i premium brednove sa svojim modelima, tipa:
FULDA 205/40 R17 SPORTCONTROL 84W XL FP
DUNLOP 205/40 ZR17 SP SPORT 9000 80W MO MFS TL

Evo ti i link za pretragu: LINK
 

Space

Starosedelac
Urednik
Dunlop SP Sportmax po testovima je odlična za kišu, navodno nema bolje u klasi, pa ako ti je taj podatak bitan uzmi je u obzir ako ti se uklapa u budget.
 

M_M

Active member
Koje god gume da uzmeš nove a da su prva liga biće odlične (Michelin, Dunlop, Pireli, Goodyear, itd). Ako voziš oštrije, izbegavaj lige ispod (Kleber, Fulda, Barum, Sava...), a nedaj bože donju klasu (Matador, Cordiant, itd) ili protektirane gume...
 

ivan_023

New member
Recimo da vozim toliko "nežno", da mi je gradska potrošnja za 50% veća od fabričke :)
Na gumama stvarno ne želim da štedim. Radije neću voziti nego staviti neke varijante Made in China...
 

Srba

Banned
Ima ih mnogo koji stavljaju kineske, tajvanske i slicne. Voze i kola od 200+ konja sa takvim gumama. Sramota. A nisu svesni da je Sava nesto skuplja, i daleko bolja guma od tih.
Od gore pomenutih Fulda nikako nije premium, a Dunlop SP 9000 se ne proizvodi bar 3-4 godine.
Sto se kise tice tu je GY uglavnom najbolji.
Najbolji odnos cena-kvalitet su Dunlop SportMaxx RT i GY F1 Asymmetric 2.

Tapatalk Post
 
Poslednja izmena:

M_M

Active member
Svaka preporuka za Goodyear F1 Asymmetric 2, vrhunska guma, možda i najbolja koja može da se kupi kod nas.
 

Dougy

New member
Ja sam upravo imao tu dilemu i problem. Pirreli sotto zero koje sam imao mi nisu bile nesto naj pa sam gledao ove ispod:


Goodyear F1 Asymmetric 2

Continental SportContact 2

Dunlop SP Sportmax

Michelin Pilot Sport PS2

Na kraju sam uzeo Michelin Pilot Sport PS2 jer su se navodno pokazale bolje na mokrom od ostalih i jer su malo manje bucne od ovih iznad.

Jos ih nisam postavio tako da ne znam koliko je to tacno.





 

Space

Starosedelac
Urednik
Uskoro ćeš ih i montirati? Ako nije problem kad to uradiš da podeliš i neke utiske.
 

Dougy

New member
Treba jos da narucim neke za 7micu pa kada stignu onda planiram da postavim i na jedno i na drugo auto.
 

Srba

Banned
PS2 je do pojavljivanja Michelina Super Sport bila neprikosnovena High-Performance guma, tako da svakako nisi pogresio ni najmanje.

Tapatalk Post
 

Dougy

New member
Hvala vam. Kada postavim, videcu kako ce se ponasati.

Danas sam narucio 4 zimske za BMW 7micu.

Prednje: Pirelli Winter Sottozero 3 245/45 R19 98W

Zadnje: Pirelli Winter Sottozero 3 275/40 R19 101W

Prvi put u zivotu kupujem zimske gume tako da nemam predstave kakve su ove ali po ceni se nadam da trebaju da budu ok.
 

Srba

Banned
Mozda da probas sa Hankook Ventus V12 Evo. Odlicne performanse, cena pristupacna.

Tapatalk Post
 
Vrh