Koje gume kupiti?

YUgisa

Member
Pa nije toliko stvar u ceni, nego u fazon naci proizvodjaca koji ima dosupne gume u toj dimenziji i da je to dostupno u Srbiji i okolini, ne da se placa slanje i carina ko gume ;) Koliko sam ja pogledao sad na nekom njihovom sajtu, oni uopste nemaju ni jedan tim gume u tim dimenzijama, najpribliznije je 16" ;)

Npr na netu sam nasao nesto sto je meni zanimljivo ali je bilo u ponudi verovatno u proslosti dok sada vise ta dimenzija nije u proizvodnji, barem je nema u katalogu.

Yokohama Advan A048 205/45 R15

Srba

Banned
Sad vidim da je dimenzija bas cudna. U AP sportu su imali rasprodaju Toyo guma u tim cudnim dimenzijama, pa baci oko kod njih na sajt.

Tapatalk Post

YUgisa

Member
Toyo sam i ja uspeo da nadjem ali po ocenama testova koje sam ja gledao uvek zaostaju za proizvodjacima tipa Michelin i Continental, izdvajaju se jedino u tim polu slikovima po kvalitetu kao i Yokohama, mislim verovatno mnogo trazim ali male su razlike u cenama pa bih radije onda ulozio jos koji dinar i kupio sto bolje.

Usustini ono sto sam ja uspeo da nadjem da je dostupno su Toyo Proxes 205/45 R15 i Continental SportContact 2 195/45 R15 i radije bih uzeo Continental (zbog kvaliteta) ali se nekako bojim da ce biti previse krut bok gume zbog visine profila i da cu imati problem sa uslagasavanjem toga i oslanjanja. Sad imam 175/55 R15, to je super po pitanju profila ali je na granici mogucnosti koje oslanjanje omogucava po pitanju sirine.

Poslednja izmena:

YUgisa

Member
Moj prvi izbor je bio Toyo R888 ali meni najpribliznija mera je 195/50 sto mi ne odgovara... Mada bilo bi super ako neko ima da mi izmeri ako nije problem koliki je tacno profil gume u mm, jer na slikama mi se uvek cini da je balon gume manji nego kod obicne 195/50 gume, mada je verovatno opticka varka...

YUgisa

Member
aha ok, jer nekad znaju da lazu sa sirinom gume, pre su cesto te gume visokih performansi bile mnogo sire nego sto su deklarisane (verujem da su mnogi culi za one primere 175/50 R13 guma koje od nekih proizvodjaca su bile sire i od 200mm) ali sad cesto budu gume mnogo uze pa reko mozda postoje i odstupanja u balonu, posto sam nedavno video neke Kleber 195/50 gume i ja sam bio ubedjen da su 195/45, vizuelno izgleda mnogo nizi profil a nisam mogao da ih izmerim.

YUgisa

Member
Vidis to sam primetio kod Continentala i jos me vise brinulo kod verzije sa profilom 45 ali mi sad palo na pamet da bi mozda sa profilom 50 bilo onda ok.

Shiiki

New member
Michelin pilot exalto i pilot sport po meni najbolje gume kod nas u ponudi a meni su trenutno na kolima Dunlop sport maxx rt i mogu vam reci da je guma odlicna

Muske

New member
BF goodrich G force profiler je odlicna guma, samo sto se vise ne proizvodi.. Kod nas je ima samo u starijim DOT-ovima. Zimska za malo para isto G force Winter. Inace po meni je NOKIAN najbolja. Trenutno na Corsi C imam Pilot EXpalto i manje sam zadovoljan nego sa G Force profiler-om.

Space

Starosedelac
Urednik
BF goodrich G force sam imao na 147-mici, ali opet imao sam i nokian, dobre su gume dok su nove, posle prvih 10k pređenih km počinju da pucaju, ne trpe sunce i jaku toplotu, jednostavno se "zamore". E sad ja sam ih koristio pre jedno 3-4 godine možda su se sad popravili. :RpS_crying:

MAD SERB

New member
Letnje: Michelin pilot sport 225/45 R17 zadovoljan sam bio sa njima
Zimske: Michelin primacy alpin m+s 225/45 R 17 dobre ali pošto imam i Goodyear vector m+s 225/55 R17 (probao i jedne i druge po snegu i ledu) i čini mi se da Goodyear-ke bolje 'gaze' sneg pa bi njima dao prednost

M_M

Active member
@Dougy: Odlične gume, nego koliko li samo koštaju u toj dimenziji (275/40R19)? Ja u Srbiji nađih cenu od oko 400e po gumi?

Nego, da ti to neće biti prenizak profil za zimu? Za dobro očišćene puteve je OK, ali ako malo više napada ili skreneš sa glavnog puta... hmmmm

Vrh