iOS VS ANDROID (večita bitka)

Space

Starosedelac
Urednik
Verujem da ima i ovde "telefondžija" pa me interesuje kojem ste taboru priklonjeni. :)

Milos CTS

Moderator
Budući da sam imao priliku da koristim IP5S 64gb i HTC One M7 sumnjam da ću ikad preći na iOS posle Androida, Android mi je u svakom segmentu bolji, a isto i HTC od IP-a

gruigor

Moderator
Samo Android, da ne nabrajam brdo pogodnosti, od jednostavnijeg prebacivanja raznih sadržaja na telefon do brda jeftinijih ili besplatnih aplikacija i mogućnosti uređivanja samog android sistema :RpS_w00t:

M_M

Active member
Poštujem iOS i verujem da je odličan, ali iPhone je kod nas papreno skup, tako da je moj izbor Android - pristupačniji, veći izbor telefona, fleksibilniji u pogledu modovanja, više aplikacija itd.

Space

Starosedelac
Urednik
Ja sam pojavom 6+ mislio da se vratim na iPhone, međutim sad sam čuo da nema podrške za Edge. S ozirom da često putujem i da je 3G i za Beograd ponekad nedostupan, odustao sam. Čekam Note 4 i to uzimam sigurno. :)

dropac88

Moderator
ja vec dve godine furam One M7 i telefon je jednostavno brutalan, od samog sistema do aplikacija koje meni trebaju za moje muziciranje a i snimci su mu za medalju,moj bubnjar je bio veciti Apple-ovac i onda mu jednom pukao film i presao na Android dok opet sa druge strane imam kolegu u firmi koji je isto tako popizdeo na HTC One i presao na I Phone 5s, sve zavisi kome sta treba, apple je svakako stabilniji ali znamo zasto nema potrebe da pisem , ja za potrebe studija na primer zelim da predjem na Imac 27 jer sa windowsom vecito borba oko drajvera i stabilnost softvera koji koristim je upitna kod microsofta. Da sumiram - svako ko se bavi poslom koji ima veze sa audio i video produkcijom jednom predje na apple , za sve ostalo tu je android i windows(za moju opremu fod androida nema nikakve podrske dok za IOS ima sto bi mi ponekad mnogo olaksalo stvari na bini da koristim bilo sta od apple-a) - moje misljenje

Space

Starosedelac
Urednik
Ja razmisljam da predjem na IPhone 6 plus ako stigne kod operatera za pristojne novce.

dropac88

Moderator
Precenjen telefon, a cak ni preko operatera ih ne dobijes mnogo jeftino, Apple ima tu usranu politiku da kazu ispod te i te cene ne moze da se prodaje ni u jednoj radnji dok kod androida dobar telefon dobijes i za evro u zavisnosti od tarife

Space

Starosedelac
Urednik
Precenjen telefon, a cak ni preko operatera ih ne dobijes mnogo jeftino, Apple ima tu usranu politiku da kazu ispod te i te cene ne moze da se prodaje ni u jednoj radnji dok kod androida dobar telefon dobijes i za evro u zavisnosti od tarife

iOS mi je optimiyovaniji, brži, šta znam još uvek nema informacija o prajsingu, ali videćemo :)

Rapture

New member
Kod jednog našeg providera kažu 8500kn što je oko 1150 eura. Ne bi dao takav novac za telefon ni da mogu.

Gagi

New member
Cene za iPhone u srbiji bi trebalo da budu 699 i 799
E sad sta ce nasi uraditi to cemo videti.

On topic : Ja sam vise za iphone , i koristim ga vec niz godina unazad iz prostog razloga sto je stabilan , nema bagova i zadovoljava moje potrebe. Pritom kod androida mi se ne svidja to sto sve moram da namestam da drkam i slicno , a takodje sam i video na par telefona da su dosta sporiji od iphone ( gledao sam istu klasu ).

Space

Starosedelac
Urednik
Znam da ima jos nekih 10 dana do prodaje, medjutim da li ima informacija oko toga koliko i sa kojim paketima ce kostati na ugovor?

Vrh