GoPro kamere

Vladan

New member
Ja sa mojom verzijom... Ne vidim dovoljno bitnu razliku u kvalitetu slike izmedju GoPro I ovih Kineza, koja bi opravdala cenu.
Jedino ima smisla ako su u pitanju extremni uslovi: sneg, kisa, ..., a da kamera mora da bude spolja.

A I u tom slucaju, prema prilozenim primerima, Sony je malo bolja. Ne znam da li Sony ima daljinski? To je veliki plus za GoPro, ako se upotrebljava u pomenutim uslovima.

Moje misljenje je, kome je to onako, za potrebe licne dokumentacije, da uzme najjeftiniju, ili nek nabavi drzac za telefon.

Ja u ovom snimanju I snimcima trazim neke kvalitete meni bitne, a koji nemaju puno veze sa ostrinom slike I slicnim stvarima. Ali evo za primer:
(u zagradama su usputne konverzije)

- sam pocetak, prvih pola minuta je snimak telefonom (mp4 1080 > (avi 720 + mix) > mp4)
- sledecih 10 minuta je snimak naocarama sa ugradjenom kamerom (po meni najlepsa slika, iako je najnize rezolucije, avi 480 > mp4)
- od 10m:24s je snimak kamerom iz baterijske lampe (avi 720 > mp4)
- od 23m:47s je snimak telefonom ((mp4 1080 + mix)> (avi 720 + mix) > mp4)

[video=youtube;H1dVR2C_g9A]http://www.youtube.com/watch?v=H1dVR2C_g9A[/video]
 

Shone STI

Moderator
GoPro je profesionalna kamera za snimanje u extremnim uslovima. Ona nije da se zalepi sa unutrasnje strane da bi se snimao put ispre. Za to postoje 10 puta jeftinije kamere a to sto kazes mozes da snimas i telefonom.
Evo obrazlozenja. GoPro snina WIDE sto mu dodje 170 stepeni sirokog sninanja. Ali onda kamera gubi na dubini sninanja i do izrazaja dolazi sve sto je na samo par metara ispred kamere. Za snimanje sa GoPro kamerom stvarno treba znanja i iskustva ako hocete da napravite ozbiljne snimke pogotovo kako i pod kojim se uglom postavlja kamera. Takodje i sto se slikanja tice treba tacno snati ugao i kako usmeriti svetlost ka socivu.
Inace kao sto sam pricao da je hero 3 imala bagove pregrevanja kamere i pucanje frejmova kada se snima u 4k. Moja se pregrevala i dobio sam potpuno novu kameru pre dva dana. Inace to je bila poslednja hero 3 black edition koju su imali jer se vise black edition ne proizvodi zamenjena je sa hero 3+. Sa tom kamerom su ispravljene sve greske u odnoau na prethodnu a sto se tice performansi za nijansu je samo uznapredovala.
 

Dougy

New member
Interesantna kamera :)

[video=youtube;kAmQgg-c4XE]http://www.youtube.com/watch?v=kAmQgg-c4XE[/video]
 
Poslednja izmena od urednika:

Shone STI

Moderator
Juce sam testirao da vidim kako radi 4k na novoj kameri
[video=youtube;9X-uShYhXg8]https://www.youtube.com/watch?v=9X-uShYhXg8[/video]
 

Rapture

New member
E baš sam htio pitat, prebacim na 4k na youtube, 10min sam čekao za 15-ak sekundi snimke :D
Naravno nisam sve gledao na 4k, pogledao možda minut, nevjerovatna kvaliteta, koliko se može vidjeti na 1080p (fullHD) monitoru...
 

dusan92

New member
Sinoc testirana i Hero 3+ :)
Dzigi je pazario u Beosportu novu sa dosta nastavaka,cena sa nastavcima cini mi se nesto oko 65k.
prvi utisci su fenomenalni,kuciste je blago izmenjeno,tasteri su drugaciji, lepse izgleda. A snimak,mozda cak i bolji od Hero 3. susrecem se sa GoPro-om jos od 1 modela i koristim ih u svim uslovima i iskreno ovo je stvarno najbolje do sada. od mene za be a hero 3+ jedan veliki + :D
 

Shone STI

Moderator
Ovaj snimak sto sam okacio je preko 1GB. Definitivno je 3+ bolja jer rade na svakom novom modelu da bude primetno bolja :)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 

sibin

New member
za sada je 4k neupotrebljiv jer koliko se secam snima samo nesto tipa 12fps zato je snimak ovako grozan isprekidan.
 

Shone STI

Moderator
Nije snimak grozan i ne prekida ako imas procesor koji moze da izgura i jako brz internet da moze da ti ucita

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 
Vrh