GoPro kamere

Shone STI

Moderator
Jedna tema gde zelimo da cujemo svacije misljenje vezano za ovu kameru kao i vase dosadasnje iskustvo.

Prosle godine sam kupio HERO 2 koja je do tada bila najbolji i najjaci model. Stvarno odlicna spravica za snimanje spotova pogotovo ako se bavite extremnim sportovina.
Na zalost ovu kameru sam izgubio proslog leta. Spala je sa skije i potonula na dno Dunava.

Dugo sam patio. Kada je izasla HERO 3 pozeleo sam da je imam. Uspeo sam da kupim ovu kameru koja je bolja u svakom pogledu. Manja, bolja rezolucija cak moze da snima i do 4k. Takodje poseduje wifi daljinski uredjaj koji olaksava upravljanje kamerom pogotovo u voznji auta kada vam je kamera zalepljena na spoljsnjost auta.

 

Shone STI

Moderator
Ovih dana je stigao model HERO 3+
Jos manja, jos kvalitetnija.
Da li je to sve moguce videcemo jer i pretkodni model ima dosta falinki koje cu opisati u narednom postu.



 

Shone STI

Moderator
MOGUCI PROBLEMI!!!

Imao sam prilike da narucim HERO 3 iz Amerike.
Nisam to ucinio jer sam dobio informaciju da je ovaj model imao nekoliko gresaka i da je dosta kamera vraceno.
Nisam zeleo da rizikujem jer je velika procedura vracati kameru u Ameriku ili bilo gde u evropu jer kod nas nema ovlasceni servis za GoPro.
Problemi nastaju u pucanju frejmova prilikom snimanja u velikikoj rezoluciji.
Takodje dolazi do pregrevanja kamere gde nakon odredjenog vremena snimanja kameru ne mozete da upalite kao da je baterija prazna a kamera je nenormalno vrela. Tada mora da se izvadi baterija sacekate da se malo ohladi pa nastavljate snimanje. Cak ponekad morate na par sekundi da prikljucite na punjac na par sekundi pa ce tek onda proraditi.

Svi ovi problemi nastaju zbog jako skucenog prostora u kamerici. Sve je sabijeno i jako blizu jedno drugom.

Moj savet je skupiti pare pa kupiti malo skuplje ali imate dve godine garanciju u srbiji pa ako vam nesto ne valja dobicete drugu.
Predlozici vam najbolje mesto za kupovinu kod nas.
 

Rapture

New member
Postoji li nekakav sličan tip kamere za istu namjenu, u malo jeftinijem sektoru? Dovoljno je tipa, 30fps na 720p.
 

Milos CTS

Moderator
GoPro 2 je mogao da se nađe od kad su izašle trojke za 170-220e nov po ebay-u, njega Ja koristim i OK je 720p 60fps je više nego solidno za amaterske snimke
 

Shone STI

Moderator
Postoji jeftinija kamera XTC 200 hd midland i ona kosta oko 200 eur ali ne moze da se poredi slika sa GoPro

HERO 2 i HERO 1 se vise ne proizvode pod tim nazivom nego su sve HERO 3 samo WHITE EDITION je hero 1 a SILVER EDITION je hero 2 po karakteristikama. Trenutna cena hero 1 odnosno WHITE EDITIONa je kod nas oko 33.000, dok je hero 2 tj SILVER EDITION oko 44.000 din. Hero 3 BLACK EDITION je oko 55.000 sto znaci da je HERO 3+ 66.000 din ;)
 

Shone STI

Moderator
Moj savet je takve stvari ne kupovati na ebayu pogotovo ne gopro jer ima greske. Svaka cast onom ko se usudi na tako nesto.
Delove za auto ponekada narucujem sa ebaya ali kameru ne bih jer su mi jednom uvalili pokvaren telefon koji je nov u kutiji ali je imao neku gresku tacnije tac skrin nije reagovao uopste i nikada nisam mogao da ga vratim jer je navodno poslat u ispravnom stanju.
 

Space

Starosedelac
Urednik
Ima i logike što je jeftinija :D
Koliko je komplikovana za podešavanje, ako u opšte ima neka podešavanja :D
 

Space

Starosedelac
Urednik
Imaš li ti tamo kod tebe neku stazu na kojoj mozes da probaš i kola i kameru? :)
 

Dougy

New member
F1 staza u Valenciji mi je blizu ali tesko naci slobodan termin. Ice se malo u brda pa isprobati
 

Shone STI

Moderator
Jednostavno je sve sa ovom kamerom okacicu par filmova koja sam napravio. Jednostavna podesavanja u kameri a takodje i podesavanje kamere na autu ili bilo gde drugo :D
 

Djordje

New member
Jedna mala informacija za vas koji planirate kupovinu kamerice, dosta sam se raspitivao jel sam planirao kupovinu ...ali sam na kraju odustao od Go Pro hero 3 i odluka je pala na Sony'ev Action cam. Na youtubu cete naci mnogo uporenih klipova i testova. Prednosti Sony'a su mnogo bolji zvuk i sama optika koja daje dosta realisticniju sliku sa odlicnom ostrinom. Jos jedna prednost je naravno i cena, naime hero 3 white je 250$ , silver 350$ i black koji je 450$ dok je Sony'ev najskuplji model HDR-AS30V/B sa gps'om ,wi-fi i nfc'om 300$ jeftinija varijanta je HDR-AS15/B koja kosta 200$ .

Jedan od primera..
[video=youtube_share;Kri1CNwJIQE]http://youtu.be/Kri1CNwJIQE[/video]
[video=youtube;DlUUq7ARJRU]http://www.youtube.com/watch?v=DlUUq7ARJRU[/video]

Dakle ja samo iznosim svoje misljenje i zakljucke nemojte ovo shvatiti kao neku vrstu reklame.

Pozdrav !
 
Poslednja izmena:
Vrh