GOLF 1.2 TSI 63KW - 77KW iskustva mišljenje saveti

DJM

New member
Posle dugog vremna druženja sa VW dizelom ,odlučio sam da promijenim i da ponovo se vratim na benzin ,e sad moj izbor bi bio prvenstveno zbog ograničenih finansija golf 6 ili 7 sa ovim 1.2 tsi agregatom u obadvije verzije snage, pa bi me interesovalo mišljenje i iskustva onih koji ga imaju i voze u golfu ili nekom drugom modelu sestrinskih kuća audi.seat,škoda kakve su mu mane vrline i boljke ako ih ima,kao i iskustva onih koji rade i održavaju i sevisiraju ove agregate jesu li kvarljivi ili nisu i imaju li ovi motori plivajući zamajac ili ipak ne sa obzirom da su turbo.
unaprijed zahvalan na svakoj preporuci i iskustvu kao i savetu. :RpS_confused:

M_M

Active member
I ako možeš ovaj jači, ipak je to golf a ne polo... 84ks je baš premalo za njega i njegovu težinu, pa još kada ga natovariš... Sa tih 84ks treba mu punih 12s do stotke i to kada je prazan, pa ti vidi - bezbednost preticanja nije neka. Obaška što taj slabiji 1.2 dolazi sa 5-to stepenim menjačem a ne 6-stepenim kao svi ostali. Tj. kao da je pravljen isključivo za potrebe marketinga da kažu da novi golf sa cenom počinje od 14,500e.

Da se ja pitam, izbor bi bilo 1.4TSI sa 140ks,to poteže ko metak, al već primetno više košta.

Imali su ti 1.2 pa i 1.4 TSI motori ranije svoje bubice (proguglaj malo), ali u 7-mici je to već ispeglano...

Poslednja izmena:

YUgisa

Member
Ne znam kako je za ove novije, ali da podrzim iskustva sa starijim generacijama, cuo sam od 2 korisnika da imaju probleme sa lancem...

DJM

New member
Za te probleme sa lancom sam čuo,ali znam isto da je VW na mnoge reklamacije odgovorio da će nešto da promijeni u samoj konstrukciji pa znam da je bila dilema između opcije ZAHN RIEMEN ili samo revidirana opcija sa duplim lančanikom i duplim lancem umjesto jednostrukih mada sam taj problem na forumima sretao da se žale oni koji imaju 1.4 TSI,e sad će neko ko je ovo pratio znati bolje u čemu je poboljšanje ako je uopšte implementirano do danas.

Poslednja izmena od urednika:

DJM

New member
I ako možeš ovaj jači, ipak je to golf a ne polo... 84ks je baš premalo za njega i njegovu težinu, pa još kada ga natovariš... Sa tih 84ks treba mu punih 12s do stotke i to kada je prazan, pa ti vidi - bezbednost preticanja nije neka. Obaška što taj slabiji 1.2 dolazi sa 5-to stepenim menjačem a ne 6-stepenim kao svi ostali. Tj. kao da je pravljen isključivo za potrebe marketinga da kažu da novi golf sa cenom počinje od 14,500e.

Da se ja pitam, izbor bi bilo 1.4TSI sa 140ks,to poteže ko metak, al već primetno više košta.

Imali su ti 1.2 pa i 1.4 TSI motori ranije svoje bubice (proguglaj malo), ali u 7-mici je to već ispeglano...

Ma u pravu si 100% M_M , ali mi 1.4 TSI od 122ks nešto sitno para ide preko cijene 1,6tdi 105ks, a u tom slučaju jbg. dizel je dizel, jer cilj mi je bio da idem na neki jeftiniji Das Auto model jer sam dobivanjem službenog auta izgubio potrebu da vozim svaki dan svoj auto pa iz tog razloga bi 1.2 tsi bio dobra kupovina , a najviše pošto sam dugogodišnjim načinom vožnje navikao na obtrni moment iz samog dna obrtaja pa bi tako ovaj TSI motor bio adekvatna zamijena i u stilu vožnje za TDI.
A ako je toliko problematičan u smislu kvarova i mogućih problema ostaje još uvijek opcija 1.4 FSI 16V neka 6-ca 2012 god. jer 7-ca nema s tim motorom, a na toj klasici i nema šta da se kvari jer kako je rekao Toyoda direktor Toyote ono čega nema ne može ni da se pokvari.
Ostalo je još pitanje ima li TSI plivajući zamajac

Ako to bude sve toliko problematično odoh ja na kupovinu novog Aurisa 1,3 vvti

Poslednja izmena:

DJM

New member
Nisam skontao, čovek kupuje nov auto?
Pa u slučaju 7-ce to će biti godišnjak izvan do 40kkm pređenih, a za auris nema druge opcije jer ga nema polovnog tek je izašao a kod nas se nudi po nekim cijenama koje su manje i od godinu stare toyote na zapadu to su stvarno extra popusti sa velikim nivoom opreme, eto lako je skontati :RpS_smile:

Vrh