Fotografisanje automobila i pogodne lokacije

takashi

New member
Lepe :) refleksije su zaista veliki problem kod crnih auta, treba se dosta truditi oko svetla da bi se izbegle. Malo sam se igrao s tvojom fotkom, valjda se ne ljutis :D


 

Space

Starosedelac
Urednik
Cim se vratim sa puta u BG-u postavicu jos koju bez obrade ovde. Pa ko voli nek proba :D Inace Canon Kiss X5 (600D) ubija koliko dobre fotke pravi. Sa blicom nisam nesto zadovoljan, ali sam u tripu da treba externo resenje da se uzme za bolje slike u tamnijem okruzenju. Koristio sam manual mod, iso 100, igrao se sa podesavanjima otvora blende itd. Ja sam prezadovoljan i pored toga sto crna nikako nije zahvalna za slikanje.
 

Space

Starosedelac
Urednik
Nemam pojma sta od opcija da koristim u PS-u ili da li da koristim neki drugi program za obradu slika napolju. U PS-u bas dugo radim web design ali ovo mi je prvi put da obradjujem fotke.
 

RadojeIBRS

New member
U ps.u brisi stvari i lickaj a u lightroom.u podesavaj boje i osvetljenje :D obradicu ti slike stra pa ces videti vec :) a ako mozes posalji mi raw format fotografija :p

Poslato sa GT-I9500
 

RadojeIBRS

New member
Evo ih tvoje slikice koje sam skinuo odavde znaci rezolucija nije bas zadovoljavajuca za prepravke ali uz minimalne bas minimalne prepravke evo kako mogu da ispadnu :D







 

RadojeIBRS

New member
Kad si na svetlu gledaj da iso bude 100 u senci 200,300 i 400 koristi za noc :) e da i ako imas tripod a slikas danju na iso 100 stavi shutter speed sto manji mozes i nemoj da se uplasis ako mu bude trebalo i do minut da "skljocne" :D
P.S: Dobijas neku preradjenu cim uvatim vremena :D
 

Space

Starosedelac
Urednik
Sve sam radio kako si naveo uz pomoc odlicnog stativa, samo sto su slike delovale na aparatu tamnije no sto jesu na kompu. :)
 

RadojeIBRS

New member
Evo ih nesto na brzinu,stvarno nemam vremena zadnjih dana da se posvetim slikama barem 2 3 sata po fotografiji :/






ovo je u toku radova cist prikaz mask overlay.a :D
 

takashi

New member
jebga, uslovi napolju su ti bili nemogući :) Fotkanje po jakom dnevnom suncu koje piči po crnoj reflektujućoj površini je baš nezahvalno. Garaže su neuporedivo bolje rešenje. Popularna tehnika kod komercijalnih prikaza automobila su razni kompoziti i montaže. Evo poigraću se s nekom malo kasnije.
Fotografisanje kola je zaista posebna veština, npr. ovaj momak je kačio i neke tutorijale kako se postižu određene stvari pa tu ima i saveta za fotošop.
 

takashi

New member
Nisam zaboravio na topic nego mi je bas guzva s poslom ovih dana. Evo na brzinu jedna PS montaza :)


 

ADrei

New member
i ja se kao trudim da naucim da slikam al mi bas ne ide :D nemam pojma da obradjujem u photoshopu tako da su fotografije stock, ako neko ima visak slobodnig vremena necu se ljutiti da ih malo doradi :)















 

ADrei

New member
hvala :)
i slobodno mozete malo da ga spustite posto ja jos uvek nisam, kao monster track je visok :RpS_lol:
 
Poslednja izmena:
Vrh