Fotografisanje automobila i pogodne lokacije

Space

Starosedelac
Urednik
Interesuje me koje fotoaparate koristite, šta je najbitnije pri slikanju automobila i koje sve tehnike upražnjavate. I sad ono po meni veoma bitno, gde slikate? Koje su to recimo lokacije u vašem gradu pogodne za pravljenje odličnih fotografija?
 

EnricoAdams

New member
Garaže tržnih centara su proverena fora, pogotovo ako si sa slabijom opremom jer je tu po defaultu dobro osvetljenje, tu jedan blic može da dosvetli da izgleda da pristojno. Samo treba ubosti kada nije guzva :)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 

Pranja

New member
Pa za aute koji stoje vrijede pravila kao i za sve statične predmete-fotić na stalku, najmanja ISO vrijednost, samookidač i bez bljeskalice.
 

Shone STI

Moderator
@Vucko i @Vocko bi bilo dobro da se oglase :)

Послато са GT-N7000 уз помоћ Тапатока
 

Space

Starosedelac
Urednik
Šone ti imaš telefone ljudi zovi please, dajte da se zavrti ova tema sprema sam da učim hehehe, a evo malo pre mi stiže :D

 

Vucko

New member
Dobar je aparat, za ucenje odlican. Ja takodje imam 600d, a od skoro i 5d mk3.

Prvo i osnovno, blic na ovom aparatu za slikanje nemoj nikad da koristis jer ce ti upropastiti svaku fotku. Ovako preko foruma ne moze mnogo toga da se objasni i pokaze. Neke najbitnije stvari su iso i ekpozicija. Sto je manji isto to je slika kvalitetnija. ISO 100 koristis preko dana, a nocu do ISO 400. ISO preko 400 na ovom aparatu ce praviti puno snega na slikama. Nocu kada fotkas, najbolje je da imas dobar stativ, jer iz ruke tesko mozes da slikas nocu sa ovim aparatom, a da fotka ispadne kvalitetna. Ako hoces da se igras sa fotografijama u Photoshop-u, preporucujem ti da slikas u RAW formatu.

Crna kola je mnogo nezahvalno slikati. Nocu je vrlo tesko da se napravi lepa slika crnog automobila, ali isto tako i danju, jer je boja kao ogledalo.

Kada su lokacije u pitanju, evo pogledaj ovde gde smo sta fotkali pa ako te jos nesto zanima pitaj. http://www.flickr.com/photos/automotivefreaks/
 

Space

Starosedelac
Urednik
Gde kod nas ima prostora pored nekih vagona, ovo mi se jako dopada... :)

P.S
Kod mene je Japanska verzija 600D sa 55 18 ISII obejktivom oznake KISS X5. E sad interesuje me ima li neki "kuvan" rom za ovaj aparat da otključava neke dodatne funkcije za koje mi posle ne treba Photoshop i slično?
 

denyl

New member
I ja sam voljan da naucim o dobroj fotografiji :D Ne davno sam uzeo nikon d3100 sa 18-55mm vr fokusom...Sad gledam da uzmem AF 50 mm f/1,8 D,hteo bi bas kola da slikam...valja li ista taj objektiv?
 

Mihailo02

New member
Moj predlog je da batalis bilo kakva "budzenja" firmware-a, podesavanja koje-kakvih filtera tipa sephia, black&white i sl. u aparatu... Da to valja, ne bi postojao Photoshop. :D
Fotkaj sve u RAW-u, a ako ti je mrsko da mnogo vremena posvecujes obradi, sve te gluposti imas i u Canon-ovom software-u za "razvijanje" RAW-a...
Posto 600d ima 18mp, nemoj se mnogo u pocetku opterecivati kadriranjem, hvataj uvek malo sire... Crop-ovati je lako, problem nastaje kad si odcvikario nesto sto nije trebalo... :D
Stativ-obavezno!

Pozz
 

Space

Starosedelac
Urednik
Ma imam sve od opreme. Firmware sam flesovao, od opcija nisam mislio na to sto si napisao. :) Imas na onom linku.
 

Mihailo02

New member
Mislim da ti nista od toga nece puno znaciti... :) Mozda stack focus, ali i to se moze bez firmware-a...
Evo od mene par slika od pre par god, kad sam se zamajavao fotografijom... :)









 

Mihailo02

New member
Hvala... :)
Jako malo... Jedino na slici gde je Hirvonen, pobrisao ljude u pozadini. Na ostalima, obrada se svodi na razvijanje RAW-a, igranje sa ekspozicijom i cackanje par slajdera u ps-u... Vreme je tada bilo cudno, na 300m od nas pljusti kisa, kod nas ceo dan suvo... :D
 

Space

Starosedelac
Urednik
Za sad gledam da nadjem neku dkbrh lokaciju na NGB-u sa grafitima i prostorom za slikanje, ali ništa mi ne pada na pamet. U subotu ću da se igram pa ću podeliti slike ovde. :)
 

Dzony

New member
Ja imam 450d , nervira me jedino manjak video funkcije ali boze moj. :D
Nego na moju nesrecu totani sam duduk za photoshop,pa su slike uglavnom ne doradjene .
 
Vrh