Fotografisanje automobila i pogodne lokacije

takashi

New member
evo jedna od nedavno kod Dunav stanice, Viline vode. Čitav taj industrijski kraj ima super lokacija za fotkanje mada većina magacina i stovarišta su pod
ključem pa treba odobrovoljiti čuvare i sl.
Ovo je od drugara C30, tuned by Heico sportiv, odlična je makina :)

Jocke

New member
Ajde evo i ja da se oglasim. Pre svega da se izvinim ako odem u offtopic, al video sam da se ovdje nekad diskutovalo o aparatima, pa cisto da se predstavim u tom svetu..
Nikon D5100 + 18-55mm VR + 55-200mm VR + 50mm + stativ + blic (neki kineski, ali dobro sluzi) + rezervna baterija + softbox.. Fotkam oko godinu dana, znaci sve i dinar sam ulagao u opremu, jer sam bio kao i svaki klinac.. aha, sad ja imam ovo, sad sam profesionalac.. Al onda me drug uhvatio, dozvao pameti, i poceh uciti.. Posto zivim u malom gradicu (neko mozda cak i zna koliki je), vrlo brzo sam obisao sve lokacije za slikanje, isprobao sve i svasta.. Fotkao sve i svakoga, a ni dinara nisam imao od toga.. E onda lepo sedoh, odlucih jedno vece da se posvetim fotkanju automobila.. Jeste da mi je potrebno da skupim 500e za fisheye, ali dobro, sta da se radi.. Inace, slikam u RAW formatu, jako malo Photoshopa koristim (verzija cs5), jer volim da kako zamislim fotografiju, tako i da je napravim..
Smorih ja sa pricom, a? Aj malo da vas zabavim, da neke slicice prikazem:

A zatim ide priroda i panorame:

A onda limeni mezimci:

Vise fotkica mozete videti na mojoj stranici: https://www.facebook.com/kondicphotography
Ili na mom profilu: https://www.facebook.com/jocke.kondic/media_set?set=a.4832390582519.1679303580&type=3

Ps. Moderatori neka prebace temu ako sam previse otisao u off. Hvala! :)

gruigor

Moderator
Ajd pošto je ovo tema sa fotkama, dvije od večeras, nema auta al su moćne :D

P.S. prva je iz auta fotkana

Jocke

New member
Nazalost, vise nece biti fotografija od mene jer je aparat ukraden pre par noci u jednom kaficu gde sam radio rodjendan. Stavio ga na sank, samo se sagnuo da se umijem i bum, nema.. :(

Jocke

New member
Sad sve ispocetka, skupljanje para za nov aparat.. Jer kako policajci kazu: Mi nismo odgovorni sto ne cuvate svoje stvari, pritom nemas ni racun, pa ne mozes dokazati da je tvoj..

Space

Starosedelac
Urednik
Bas tako. Realno pisi propalo. Skupljaj kintu za drugi i prati oglase za model koji si imao, mozda bas naletis na svoj.

takashi

New member
Nazalost, vise nece biti fotografija od mene jer je aparat ukraden pre par noci u jednom kaficu gde sam radio rodjendan. Stavio ga na sank, samo se sagnuo da se umijem i bum, nema.. :(
Stvarno uzas :( Ako si zapisao serijski broj okaci na neke fotografske forume (npr. dizajnzona je vrlo posecena) pa se mozda nekako pronadje prilikom oglasavanja. Znam za slucajeve da su ljudima vracali citavu torbu sa foto-opremom, vrlo je retko ali probaj da razglasis na sve strane.

SikterBre

New member
Ja sam pre neke dve godine rešio da kupim aparat finih mogućnosti, a da bude zgodan za u torbicu, da ne bude glomazan, pa sam razmišljao između Fuji FinePix s2950 i Canon sx120is. Kupim Fuji i zajebem se.. Prodam ga za duplo manje para posle 6 meseci i uzmem Canon.. Manji, ali pravi mnogo bolje slike... Pre godinu dana sam počeo da malo čitam i počnem da učim da slikam u manualnom modu, pa evo nekih rezultata..

Vrh