Drugarica Zorica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

milosabs

New member
kao sto je vecina upoznata umesto Muse stigla je Zorica.Posto pisem sa moba,neki detaljniji tekst ce tek uslediti kada se utisci slegnu i auto ubije neku ozbiljniju km ali za pocetak malo slicica
 

Space

Starosedelac
Urednik
Lep porodični auto koji daje malo više što se osećanja tiče kada se potopi gas. :) Daj više informacija, koji motor i slično...
 

elas

New member
Eh 159 i to u sw varijanti,jos malo da izgustiram ovu moju to sledece dolazi u kucu....
 

Mad Max

New member
milosabs
Želim ti da te alfa lepo služi i malo se kvari.
Koje godište je alfa i koliko je prešla?
Drago mi je da si odustao od i30.
Jesi li prodao Megana i za koliko?
 

milosabs

New member
alfa je 2010 god,presla je 145000 km,od prvog vlasnika i od prvog dana u jednom jedinom servisu odrzavana.Turcin je otisao za 8500 eur sto licno mislim da je odlicna cena.Alfa sa registracijom i velikim servisom ce izaci toliko
 

perfiko

New member
Čestitke i od mene. Lepa alfa (a koja nije:RpS_smile:).
Nadam se da će te dobro služiti i da će utisci uskoro stići.
 

milosabs

New member
ovako,oseca se tezina kola.u ovoj vasoj bg guzvi,na putu je ok.Cim dohvati 2000 ob lepo vuce i oseti se.Realno treba jaci motor jer je suto tezak.Danas sam.isao do Altine,pa posle do Panceva.Fasciniran sam izolacijom a pod dva na 80 u 5- oj b.c. je pokazivao nesto oko 4 l sto mi je tek bilo neverovatno za 1,5 t tezak auto.Ma za moje potrebe skroz ok.Idem sutra za NS i ici cu autoputem pa cu ga malo vise poterati pacu izneti utiske.Inace svo ovo vozikanje po najvecem spicu i nekih 100 km je dalo prosek ispod 8.Cim se vozi po gradu potrosnju dize nenormalno u rezimu stani kreni a cim si malo na putu ta potrosnja rapidno opafa.
 

milosabs

New member
prva voznja auto putem.
Jednostavno sam impresioniran,lezanjem,izolacijom i kvalitetom voznje.Osecaj na 100,120,140 i 160 je identican.Motr se pri 160 km/h u VI vrti na 2500 ob a b.c prikazuje potrsnju od ravno 8 litara.Navigqacija bez touch screen-a ali ima Naviteq mape Evrope iz 2010 god.Srbija je samo sa gl.putnim pravcima.
Ozvucenje je vise nego dobro i ima naj vagenovski zvuk.
Evo malo slicica potrosnje:
U IV -oj

U V-oj

U VI -oj
 

milosabs

New member
Sve pohvale Auto Petrovicu iz Panceva gde je Zorica kupljena
Lm,ovako...Auto prosto mami da ga vozis.Sada polako pocinje da me hvata tzv Alfa virus zbog koga vlasnici svojim vozilima oprastaju sve zivo.
 

milosabs

New member
Zgazena je prva hiljadaraka.Vreme je za neko sumiranje utisaka.Izuzetna vozna dinamika kao i odlicna zvucna izolacija putnicke kabine pri visokim putnim brzinama.Motor pokazuje znake slabosti samo u gradskoj voznji,jer 1500 kg uzima svoj danak.Na otvorenom putu vec od 1700 ob kada se ukljuci turbina 159 spremno povuce pa se nema utisak mase vozila.Menjac je tezak,akmionski,precizan i relativno dugih hodova.Volan je takodje tezak.Iako ima servo on se prakticno ne oseti prilikom parkiranja i vrtenja u mestu.Potrosnja je 6.8 l na 100 km.smeta mi sto je poprilicno niska i sto ima jako veliki krug zaokreta.
Sledece nedelje se radi veliki servis pa cemo videti dalje.Navigacija je dosta spora,malo nepregledna pa zahteva da se stane.Sve se bira preko tockica ali u sustini zavrsava posao.
Ozvucenje je jedna od boljih strana ovog auta kao i serijski hill holder.Toliko od mene za sada.Malo je reci da sam zadovoljan,prezadovoljan.Ali cekamo jos nekih 6 m pa cemo onda imati pravu sliku.Mislim da sam konacno pronasao auto koji je blizak mom mentalitetu.
pri 160 i 180 km/h
Enterijer
Iznedalia me preciznost kao i kavalitet materijala.Cela prednja konzola je od brusenog aluminijuma a zamerka se moze uputiti na kvalitet plastike koji je u donjem delu centralnog tunela,tvrda ali izdrzljiva.Manje vise sve je podredjeno vozacu.Par detalja se istice i doprinosi ukupnom utisku.Sto se eksterijera tice,tu necu nesto daviti jer se manje vise sve zna.Auto prosto mami da ga gledas.Svaki put iznova se pronalazi neki novi detalj.



 

milosabs

New member
Lm,ovako.ja sam auto kupio od prodavca,svi znaju ko je i sta je,Auto Petrovic Pancevo.Na prvu loptu auto skroz OK koliko se ja razumem.Pre kupovine bili kod Dese na pregledu i Desa sam rekao sta treba zameniti,vec sam kacio sta je zamenjeno.Da se razumemo to nije za zamenu bilo odmah ali je majstor rekao da ce biti kroz par hiljda km.Dakle nema lazi ,nema prevare.Sta me je odusevilo kod Petrovica?Pa prodao je auto koji nije trazio u startu odmah enormna ulaganja ( to sto sam ja uradio je bio moj neki cef a ne stvarna potreba ).

E sada vraticu se na Desu.Zasto odsada i ubuduce Desa?
Lm,sve je odradjeno vrlo pedantno,vrlo lepo meni kao musteriji objasnjeno.Kosta ali znas sta dobijas.
Druga stvar svidja mi se sto zna da predupredi kvar.Meni je na inicijalnom pregledu rekao za te neke gumice ili sta vec,za sada se ne cuje vozi.Ja presao 1000 km i dosao na veli servis.Desa je rekao trebalo bi ali ako ne sada vec vrlo uskoro.
Po preuzimanju kola ja jednostavno nisam prepoznao auto ( mozda je to subjektivni osecaj ) ali auto je utegnutiji,lakse ide i lepse radi.Moja preporuka je za njega kao majstora oko odrzavanja AR.
Mozda je za neke filozof,mozda je za neke nadmen.
Za mene licno covek kao majstor ima poslovnu kulturu koja je retkost u Srbiji.Musteriji posvecuje dvoljno vremena gde po stavkama objasnjava sta i zasto je uradjeno i sta treba uraditi.
Druga jako bitan stvar za Desu veli servis nije samo kais i ti nekakvi roleri vec i provera i ciscenje EGR-a,cevi do njega kao i jos puno sitnica na koje majstori uglavnom ne obracaju paznju ili naplacuju kao dodatnu uslugu.
Ako si trazio zamenu antifriza kod njega se podrazumeva ispiranje sistema a isto vazi i za servo sistem.
Dakle,temeljan i predan poslu.
Po prvi put mirne savesti mogu da ostavim auto nekom i da odem bez dileme da nece nesto biti uradjeno ili nedaj boze nezamenjeno a naplaceno.Ranije sam drezdao u servisu i gledao sta rade oko kola.Sve pohvale.Ono sto ga posebno izdvaja je garancija koju daje covek na ugradjene delove,bespogovorne.Nema vremenski rok,nema km,nema uslovi voznje i puta.Sam kaze ako ugradis deo koji je po kvalitetu ekvivalentan fabrickom on mora da traje najmanje do sledeceg servisa koji je predvidjen za taj sklop.Ukoliko se defekt desi,dodjes,on skine i ugradi ti novi a on se kasnije bavi reklamacijama i ostalim.Ti si taj koji je na dobitku.
Kada sam preuzeo auto od majstora sam je rekao da od kada radi alfu i model 159 odavno nije video tako zdrav primerak koji je kupljen na auto placu a i sam se pohvalno izrazio o Petrovicu u smislu da je korektan prodavac.Kaze da ima jos dve ili tri njegove alfe i da su sve bile u dobrom stanju.

I za kraj na haubi Alfe 159 i to na oplati sa uutrasnje strane lepo stoji preporuka za servo ulje Gi/R odnosno ZELENO.

Kod Gorana bih dobio uslugu velikog servisa,ne sumnajm u kvalitet istog, ali na njihovom pregledu u ovom servisu nisu ustanovili da na trapu treba zameniti te gumice ili sta vec sem tog nosaca koji je i Desa potvrdio.Druga stvar,nevolim da sugerisem sta hocu i sta treba.Ako sam kod majstora odem da zavrsim posao i sledece vidjanje je na sledecem terminu za servis.

Eto toliko od mene.Zadovoljan uslugom

Prva voznja magistralom.Lm,posle odradjenog servisa stekao sam utisak da je auto jos utegnutiji.Tvrd jako ali dobro.Menjac i volan pruzaju neverovatno zadovoljstvo.Preticanja...lagano bez saltanja,gas i auto ide.Ni sam jos nemogu da verujem da 120 ks u ovolikom auto moze ovako lepo da ide.Sta li tek radi 150,170 ili 210 dizelskih konjica?O Turbo benzincima necu ni da razmisljam.
 

milosabs

New member
Lm,ovako.Jos uvek se upoznajemo sa automobilom.Ali sada cu reci nesto o jednoj vrlo zanimljivoj stvarcici.

Zorica je opremljena ovm spravom koja je uparena sa blue and me tehnologijom koju je razvio Fiat za svoje modele.U sebi ima navigaciju sa Naviteq-ovim mapama iz 2010 god za celu Evropu dok je nasa zemlja pokrivena u smislu glavnih putnih pravaca.Uredja nije touch screen vec se mora vrteti tockic pa je malo spor.
Blue and me fenomenalno funkcionise,omogucava povezivanje sa mobilnim,iscitavanje svih podata iz istog i prikaz na centralnom displeju,od pristiglih poruka,dolaznih i odlaznih poziva ali i primanje poziva.
Sto se muzickog dela tice zvuk je odlicno profilisan ali je isti podesen kroz 5 unapred definisanih ekvilajzera.
U sustini lepa spravica.
Naravno tu je i b.c,media player,mp3 i cd player i jos stosta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh