Daewoo Lanos SX 1.5 1998.god. - Srebrna strela

jagodic95

New member
E pa ovako, prvo, izvinjavam se sto nisam stigao ranije da predstavim svoj auto, ali evo ga, konacno. :)
Drugo, nije bas srebrn i nije bas kao strela jer ima 86ks :D , ali prvi je autic, pa ono, ima vremena za bolje. :) Ime je dobio iz ciste sprdnje sa drugarom jer me je opominjao da ne jurcam kroz njegovu ulicu, sto nisam radio, ali svejedno. :D Volim Formulu 1 pa po Mercedesu kao "Srebrna strela". :)

Kupio sam ga pre nekih mesec dana i za sad smo presli oko 1700km, s tim sto nije vozen jedno 10ak dana, servisi, itd. :)

Ide na benzin i plin, tacnije, sad ide, posto na benzin nije isao kad sam ga kupovao. Nije vozen par godina na benzin i zardjao je sav pa sam mu menjao rezervoar, pumpu goriva, sve 4 dizne (nisu ubrizgavale gorivo), regulator pritiska i na kraju juce magistralu. Problem mi je sto na benzinu, na malim obrtajima (1500-2000) kad mu dam gas krene da cima, kao da ce motor da iskoci, a na plinu radi savrseno, pa ako neko zna sta jos moze da bude problem neka mi kaze. I ako nesto znaci drugacije mi hvata kvacilo na benzinu i plinu, ne znam da li je to normalno, pa ako neko zna neka kaze. :) Naravno, znam da je i dalje u sistemu prljavstina, rdja, ali mozda postoji neko resenje kad sam vec dao toliko para da sve to zamenim. :)

Od "dodatne opreme" uzeo sam mu xenone, novi volan (da bi rucica migavca mogla da se vraca sama, a i lepsi je :) ) zimske gume :D , uzecu mu jos malo presvlake. Odradio mali servis, menjaje filtera. Ne radi mi grejac zadnjeg stakla pa cu da probam sa onim tecnim srebrom da ga popravim.

Da stvar bude jos gora pre neki dan mi ode bendiks na alnaseru (i on zamenjen) pa je u trenutku nemoci stradao celokupan regulator za grejanje na instrument tabli (gde se pale klima, grejanje, grejac zadnjeg stakla i to) pa sad moram i to da uzmem. :D
A i svakako su mi pokidane sajle koje prebacuju gde ce da duva, pa mogu da stavim samo u jedan polozaj, a kad stavim na duva na najjace kad je hladan duva kao lud, kad se auto ugreje duva slabo i ne znam sta da radim sa tim, ako neko zna molim ga da kaze.

Plin trosi kao blesav, oko 13L po mojim dosadasnjim proracunima, za benzin jos ne znam. :D
Planirao sam da mu promenim osvetljenje instrument table, da izgleda malo opasnije. :) , i da mu ubacim one led trake na krov kao osvetljenje posto je ona sijalica na sredini cista glupost, nista se ne vidi.

No, nije sve tako crno.. Ja ga ocrni kao da je najgori auto na svetu. :D
Ok je autic, fin je, unutra je udoban, lep za voznju, lagan, prvi put sam seo u njega, a vozio lako kao da ga imam 5 godina. Jeftin je, sto je za mene, kao studenta koji radi, jako vazno. :D I tako, sta vise da kazem, toliko stvari napisah, a ne znam ni sta sam pisao. :D U svakom slucaju, izvinjavam se na opsirnosti, nadam se da ce vam se svideti autic i da ce mi neko moci pomoci za tih "par" stvari oko kojih imam problema. :D Slike stizu kad ga sredim jos malo ovih dana i uglancam. :)


Pozdrav svima.
 
Poslednja izmena od urednika:

jagodic95

New member
U zamenu za moje slike, evo slika iz oglasa dok ne stignu moje slike.







 
Poslednja izmena od urednika:

M_M

Active member
Kao prvi autić, sasvim, ali sasvim OK. Moj je bio Lada 1500, tamo pre nekih 20-tak godina. :)

Kao i u svaki polovni auto, uvek ima nešto od ulaganja, nešto od sređivanja, i to je normalno. Pošto si još student, ne preteruj sa nekim skupljim sređivanjem, biće ti žao kada ga budeš prodavao a to niko ne bude cenio.
 

jagodic95

New member
Naravno, ovo sve sto mu radim to su stvari cisto da bi izgledao malo lepse, nista tu nije kao neki tuning ili sta ti ja znam, cisto malo estetike i da motorski bude kako treba. :)
 
Poslednja izmena od urednika:

elas

New member
Jako zahvalan i korektan auto,moj kum ima isti i lepo ga sluzi,nije ni preterano skup za odrzavanje i delova ima uvek.
 

Space

Starosedelac
Urednik
Za prvi auto, dobar izbor. Neka te dobro sluzi i da ga dobro odrzavas. :) srecno jos jednom.
 

jagodic95

New member
Hvala Space! :) I srecna Nova godina svima, da vas i ove godine lepo sluze ljubimci! :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Vrh