Da li je ovo budućnost punjenja elektičnih automobila?

AUTOBLOGER

Moderator


Tesla Motors objavila je video snimak na kome se demonstrira rad prototip „metalne robotizovane zmije“, ako je tako možemo nazvati, koja služi za punjenje baterija Tesla automobila.


[HR][/HR]Ceo tekst pročitajte na SAJTU AUTOMOBILI
 

Space

Starosedelac
Urednik
Kako nepotrebno? Zamisli, uđeš u garažu, ostaviš kola i odeš, i zmija sama završi posao. Kada se napuni, vrati se u svoj položaj, a ti sledeći put samo sedneš u kola i nastaviš dalje.

Po meni je ovo dobra stvar, jer ako se sve automatizuje nećeš više morati da razmišljaš o tome da li si napunio baterije ili nisi, ceo posao će obavljati robot.

Jeste malo jeziv :) ali dobro :D
 

Joca

Moderator
U pravu je Raptur, zamisli da pobrljavi nešto pa te juri zmija po garaži... :vicevi
 

Rapture

New member
Hahhaha a gle sve je to fino ali mislim da je to prejednostavna radnja da bi se automatizirala. Bolje da se koncentriraju na bežićno punjenje kad parkiraš blizu punjača, kao NFC ili neštom
 

M_M

Active member
Po meni, pre će budućnosti biti neko bežično indukcijsko punjenje, tj. pomoću neke tanke podloge na koju se parkiraš i preko indukcije (slično ovom novom Qi punjenju telefona) se energija bežično prenosi i baterije pune.
 
Vrh