CARS MEANING OF LIFE - AUDI TT project

Space

Starosedelac
Urednik
Krećemo u novu pustolovinu. :) Biće ovo dug put do savršenstva, ali nećemo stati dok ga ne završimo. U narednom periodu tačnije do kraja godine snimaćemo dokumentarni film, čiji svi elementi neće biti otkriveni do samog kraja. Jedno je sigurno, ono što ću podeliti sa vama su sve stavke tuninga ovog automobila. Ideja je da od AUDI TT 2.0 TFSI kako vizuelno, tako i po perfomansama priđemo što je više moguće onome što je "rasni" AUDI TTRS.


 

M_M

Active member
Opa, lepo i sa srećom... Željno iščekujemo novosti, sve po redu, prvo predstavljanje.
 

Space

Starosedelac
Urednik
E ovako, ovo će biti malo drugačiji, ili moram da se izrazim ispravno mnogo drugačiji projekat. Naime, ideja je totalna restauracija (iako nije potrebna), stajling svakog detalja (branici, pragovi, felne itd) i naravno performance level :) Auto je u AMS trenutno, uvezen je iz Holandije. U pitanju je 2.0 TFSI model, sa DSG menjačem. :)
 

Space

Starosedelac
Urednik
Stigao. Radi se AMS u ponedeljak, nisam mogao ranije, registracija u narednih nedelju dve kad uhvatim vremena, pa kreće sređivanje. :)
 

dropac88

Moderator
Do aprila ce biti spreman za Bosnu?

Ja za dve nedelje idem da stavljamo klapnu, verovatno ce biti ugradjena u srednji lonac
 

Space

Starosedelac
Urednik
Biće spreman pre do kraja godine. Kao što rekoh, radi se totalna restauracija, body kit, farbanje, lakiranje, diskovi kočnice, felne, novo tapaciranje, presvlačenje novom kožom, u planu su i nova sedišta, ozbiljno, ali ozbiljno povećanje snage itd. Moja slobodna procena nekih 8-9 meseci rada :)
 

drfedja

Member
E ovako, ovo će biti malo drugačiji, ili moram da se izrazim ispravno mnogo drugačiji projekat. Naime, ideja je totalna restauracija (iako nije potrebna), stajling svakog detalja (branici, pragovi, felne itd) i naravno performance level :) Auto je u AMS trenutno, uvezen je iz Holandije. U pitanju je 2.0 TFSI model, sa DSG menjačem. :)
2.0 TFSI u TT-u druge generacije ima bar u 4-5 varijanti. :) Neke su "gay", a neke nisu za "performance" upgrade. Najbolje bi bilo da mi daš kodnu oznaku motora, pa da vidimo odmah šta možeš da očekuješ od njega. :) Koji ti je cilj što se tiče snage ? 350KS ? Trebao bi ti za to drugi turbo i koještarije oko goriva. :)
 

Space

Starosedelac
Urednik
BWA bi trebalo da je motor, nisam siguran, nemam kako sad da proverim, dok ne budu ključevi ponovo kod mene u rukama. Cilj je nekih 300 - 350KS.
 

dropac88

Moderator
pre nego sto se upustis u toliko povecanje snage ces probati moj sledeci mesec, cisto da vidis sta ova snaga radi sa prednjom vucom. kod mene su 245/35 na felnama
 

drfedja

Member
BWA bi trebalo da je motor, nisam siguran, nemam kako sad da proverim, dok ne budu ključevi ponovo kod mene u rukama. Cilj je nekih 300 - 350KS.
Pa nije sve jedno da li je 300 ili 350KS. :)

BWA ima smanjen stepen sabijanja sa 10.5 na 10.3. Turbo je standardan K03 BorgWarner KKK. Samo čiptjuningom izvlačiš 250KS. Prva generacija TFSI je AXX, a zatim BWA, koja postoji i u Golfu V GTI. U suštini za 350KS treba da promeniš sledeće stvari:

k04-064 Turbo
Upgrade HPFP – (High Pressure Fuel pump)
RS4 FRPV 136BAR (FuelRail Pressure Valve)
200bar Fuel Rail Pressure Sensor (we will supply and fit this item during mapping)
3 Bar Map Sensor (we will supply and fit this item during mapping) - možda odgovara i sa TDI. :)
Full Performance Sports cat or Decat Exhaust System - ovo je relativno jednostavno izvesti, ali mora da ti neko uradi izduvni sistem.
Upgrade Front Mount Intercooler - podrazumeva se intercooler od aluminijuma, da ne bi bilo kojekakvih boost leak-ova.
High Flow Cold Air Induction Kit - cevka za ladan vazduh....

Niži stepen kompresije omogućuje nešto bolji tjuning nego na prvoj generaciji AXX, ali stock K04 mašine iz TTS, S3, Golfa R...itd...imaju 9.8:1 stepen sabijanja. U principu dobićeš motor koji brže prima gas od standardne TTS mašine i sa manje boost-a imaćeš isto konja, ali... možeš da imaš problem sa detonativnim sagorevanjem i sa benzinima niske oktanske vrednosti.

U suštini možeš da izguraš i nešto više od 350KS sa tim motorom sa stock internim delovima, samo treba dobar tjuner koji će voditi računa o niskoj oktanskoj vrednosti naših goriva i treba ti efikasan intercooler koji će dobro hladiti vazduh koji ulazi u motor. Išlo se do 370KS sa tim motorima, ali je realno ako auto nije za trke, da to bude negde oko 320-330KS. Mislim da je to dosta. :)
 
Poslednja izmena:

M_M

Active member
A menjač hoće li izdržati toliko povećanje snage (stock delovi i 350ks+) i verovatno procentualno još veće povećanje obrtnog momenta?

I razmisli možeš li nekako možda i olakšati auto, time poboljšavaš ne samo ubrzanje već i upravljivost...
 
Poslednja izmena:

Space

Starosedelac
Urednik
Fedjo tačno znam šta treba da promenim i gde, kada kažem gde, ide se najverovatnije u u Germaniju (https://www.goapr.com/products/turbo_trans20t_k04.html ) :) Ideja oko ovog projekta je dokumentari film od 40-50min u kome će se spakovati sve implementacije. Hvala na sugestiji, ali to je ujedno i pravac ka kome se ide. :) Da budem precizniji automobil je uzet upravo zbog pomenutog filma, koji će krenuti sa snimanjem od aprila meseca, kada sve bude jasno šta će se raditi. Više detalja uskoro. :)

P.S
Ako budes voljan da odemo u Germaniju zajedno, biće jedno mesto slobodno :)
 

Space

Starosedelac
Urednik
A menjač hoće li izdržati toliko povećanje snage (stock delovi i 350ks+) i verovatno procentualno još veće povećanje obrtnog momenta?

I razmisli možeš li nekako možda i olakšati auto, time poboljšavaš ne samo ubrzanje već i upravljivost...
Na konto predjasnjeg iskustva od ranije, RS bodi kit je za nekih 7kg laksi, ide se na rotari felne od 8KG (model još nisam odlučio koji ću), što je za 6kg po felni manje, tj. 24kg manje u poređenju na fabriku, ciljaju se Recaro kadice koje su 6kg lakše od fabrike po komadu, što je dodatnih 12KG manje samo na sedištima. Svaka implementacija biće ovde spomenuta i ispraćena sa brdo slika.
 

drfedja

Member
Fedjo tačno znam šta treba da promenim i gde, kada kažem gde, ide se najverovatnije u u Germaniju (https://www.goapr.com/products/turbo_trans20t_k04.html ) :) Ideja oko ovog projekta je dokumentari film od 40-50min u kome će se spakovati sve implementacije. Hvala na sugestiji, ali to je ujedno i pravac ka kome se ide. :) Da budem precizniji automobil je uzet upravo zbog pomenutog filma, koji će krenuti sa snimanjem od aprila meseca, kada sve bude jasno šta će se raditi. Više detalja uskoro. :)

P.S
Ako budes voljan da odemo u Germaniju zajedno, biće jedno mesto slobodno :)
Cool! :) TFSI sa K04 može da pruži ozbiljne rezultate. :) Razmotriću poziv, naravno rado bih išao, ali opet zavisi na koliko i od obaveza koje budem imao što se posla tiče, u svakom slučaju... THNX Bro! :)
 

gruigor

Moderator
Hmmm opet TT
Prošli je bio vrh, znajući tebe ovaj će biti još moćniji...

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Vrh