BMW F30 320d xDrive M-sport LCI

M_M

Active member
Kako kažu stara ljubav zaborava nema, pa eto mene ponovo u BMW taboru posle 5-togodišnjeg odsustva u Audi taboru...
:)

Ne, nije Audi bio loš, daleko bilo, nemam nikakvih zamerki na Audi, nego sam se uželeo promene. I to ne samo marku, nego i tip... Sa SUV-a se vraćam na sportsku limuzinu, otprilike suprotno od onoga što većina ljudi sada radi. Želeo bih neki ultra sportski kupe (tipa 911), ali finansije i mala deca, tj. potrebe porodice to za sada nikako ne dozvoljavaju...

Elem već neko vreme sam se nameračio na BMW 3-ku F30 u M paketu, restajling tj. kako BMW to naziva LCI, čekao ga, tražio, i konačno pazario - slike govore 1000 reči (sa placa su gde sam ga uzeo). Čekam neko lepo vreme da ga operem i natanane isfotkam u adekvatnom ambijentu.

Solidno je opremljen pa od dodatne opreme ima: kožu, veliku navigaciju sa 120gb prostora za muziku i filmove, full LED farove, 360 kamere, crno nebo, 18" felne (gume 225 napred, 255 pozadi), prepoznavanje saobraćajnih znakova, automatsko parkiranje, Connected Drive, steptronic 8-brzinski sportski automatski menjač uz izbor Eco/Comfort/Sport/Sport+ i papučice na volanu, tempomat, bluetooth za dva telefona uz bežični punjač, itd
Nema: adaptivno vešanje (ovo je jedino što bih zaista još želeo), adaptivni tempomat, prepoznavanje prepreka/pešaka, šiber, head-up, hardman-kardon muziku, lane-assistance, itd... ali i bez toga se lepo da živeti.

Vozim ga već nekoliko meseci i utisak u vožnji je odličan - pritom iako je u pitanju samo 320d sa 190ks, pri stiskanju papučice gasa deluje žustrije od drugih dizelaša slične snage.
Generalno, primećuje se se osetan napredak u odnosu na E39 525i kojeg sam nekad imao. Sve je jednostavno nešto bolje, osima naravno što zvuk motora nikako nije na nivou šestaka benzinca, ali je ipak bolji od tipičnog dizelaša (npr škoda dizel što ih kotrljamo u firmi). Dobio sam tačno ono što sam očekivao i želeo, značajnu promenu u odnosu na Q5 - manje sam ušuškan, bliži asfaltu, sa osetno boljim performansama i upravljivošću, sve u svemu znatno veća uživancija... ;) Ono što mu je uslovno mana, relativno je tvrd (nipošto nije neudoban, samo je tvrđi od proseka što se lako primećuje na ovim našim kvrgavim putevima), što zbog M-vešanja, što zbog 18" runflat guma. Ali zato leži u krivinama "ko pegla", prosto te tera na oštru vožnju... A potrošnja skoro pa simbolična - iako vozim nešto oštrije od proseka (ali nisam ludak na putu), potošnja u poslednjih 2000km mi je tik ispod 7L (realno mereno od čepa do čepa), pri čemu je 75% kilometraže u gradu. Na autoputu, pri 130km/h potrošnja je oko 6L, pri 90-100km/h pada na oko 4.5-5L.

3a.jpg7a.jpg5a.jpg4a.jpg6a.jpg

Eto toliko za sada, pa pitajte ako vas još nešto zanima...

Poslednja izmena:
Vrh